محتوای گرافیکیمحتوای متنی

۱۲ ابزار برای طراحی بنر تبلیغاتی

در این نوشتار به ۱۲ مورد از ابزار های طراحی بنر تبلیغاتی اشاره می کنیم و ویژگی های هر یک را مورد بررسی قرار می دهیم

بنرهای تبلیغاتی، صفحات گرافیکی هستند که برای معرفی محصولات، اپلیکیشن ها و … در صفحات وب و یا اپلیکیشن ها قرار داده می شوند. البته استفاده از بنر می تواند کاربردهای شخصی و غیرتبلیغاتی نیز داشته باشد.در طراحی بنر بیشتر تصاویر و طراحی ظاهری آن مطرح می باشد.تا متنی که در آن نوشته می شود. زیرا چنانچه تصویر به اندازه کافی جذاب نباشد، توجه کاربر را جلب نخواهد کرد.

با توجه به کاربردهای وسیع تبلیغات بنری، احتمالاً این روش را در کمپین تبلیغاتی و بازاریابی خود، نیاز خواهید داشت. ابتدایی ترین و البته مهم ترین مسئله، طراحی مناسب بنر است. استفاده از فوتوشاپ در طراحی بنر می تواند خوب باشد، اما طراحی هر بنر با فوتوشاپ وقت زیادی از شما خواهد گرفت. بنابراین، شما باید یا طراحی بنرهای تبلیغاتی خود را به طراحان گرافیک حرفه ای بسپارید و یا می توانید از ابزارهایی که برای طراحی بنر تبلیغاتی موجود است، استفاده کنید.

در سایت سئو متن بخوانید  معرفی ۲۰ کتاب که هر کارآفرین باید بخواند!

خوشبختانه برای این کار با ابزارهای موجود در طراحی بنر، نیاز به دانش گرافیکی حرفه ای نیست. این ابزارها طراحی بنر را بسیار آسان کرده اند.

فواید استفاده از بنرهای تبلیغاتی

جلب توجه کاربران دیجیتال به برند و محصولات ما در عصر حاضر، از بحث برانگیزترین موضوعات مطرح در هر کسب وکاری می باشد.و رمز موفقیت در این مسیر، خلاقیت است.

 • افزایش ترافیک بازدید

در طراحی بنر مهم ترین هدف، ترغیب مخاطب کلیک روی آن و بازدید از سایت است. از جمله روش های پرداختی به وب سایت هایی که تبلیغات بنری انجام می دهند، نرخ کلیک (CTR)، مقدار زمان حضور در وب سایت است. برای بررسی ترافیک بازدید می توانید از ابزار analytics استفاده کنید که بعضی از شرکت های طراحی بنر مثل bannersnack در سرویس های خود در نظر گرفته اند.

برای آشنایی با نرخ پرش و نرخ خروج کلیک کنید.

 • جذب دوباره مشتری

اگر فردی به سایت شما مراجعه کند و از محتوا یا محصول شما راضی باشد، اما ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد نکند، با دیدن بنرهای شما روی وب سایت ها و یا اپلیکیشن های دیگر مجدد ترغیب به استفاده از محصول و یا محتوای سایت شما می شود.

بنرهای تبلیغاتی ابزار خوبی برای ترغیب به خرید محصول هستند. به همین خاطر قرار دادن بنر در وب سایت های مرتبط با محصول، جزء نکاتی می باشد.که باید به آن توجه کنید.

 • اطلاع رسانی درفروش های ویژه و تخفیف ها

یکی از راه های افزایش درآمد و رشد برند، فروش های ویژه و تخفیف هاست و البته برای تأثیر بیشتر، به اطلاع رسانی و تبلیغات قوی برای اطلاع مشتریان بالقوه نیاز دارید. استفاده از بنر می تواند بسیار مؤثر باشد.

در سایت سئو متن بخوانید  کسب و کارها به محتوا و چه بازدید ای نیاز دارند

تبلیغ در فضای وب سایت های معتبر ایرانی در مدیااد

مدیااد، به شما کمک می کند تا کمپین های تبلیغاتی کسب وکار خود را در معتبرترین وب سایت های ایرانی اجرا کنید و برند خود را در مقابل چشم مخاطبان هدفتان قرار دهید.

میخواهم با پلتفرم مدیااد آشنا شوم

banner advertising

معرفی ابزارهای مناسب در طراحی بنر تبلیغاتی

 1. Bannersnack

  قیمت گذاری: رایگان، دو سطح پیشنهادی فردی دارد: starter 7$ ، pro 18$ در ماه، و یک نسخه حرفه ای گروهی: ۴۸$ Team در ماه

  Bannersnack ازجمله بهترین ابزارهای طراحی بنر است. از این برنامه به صورت آنلاین و رایگان می توانید استفاده کنید.

  در حال حاضر ابزارهای گرافیکی به سمتی می روند که نیازی نباشد کاربران نحوه عملکرد نرم افزاری همچون Flash را بدانند، چراکه چنین برنامه هایی با آنکه قابلیت های فراوانی برای کاربران حرفه ای دارند اما نیاز به آموزش هم دارند. در مواردی می توان از برنامه های ساده تری استفاده نمود که هم سهولت در استفاده را به عنوان یک قابلیت در خود دارند و هم اینکه برای کاربران در سطوح مختلف قابل استفاده و بهره وری هستند. برای مثال طراحی یک بنر ساده فلش نیاز به ابزاری همچون Flash ندارد و می توان با ابزارهای ساده تری هم به راحتی زیباترین کارها را طراحی کرد. در این ابزار نیز می توانید بنر مدنظر خود را به آسانی، با سرعت و بدون نیاز به نوشتن کد طراحی کنید. با drag and drop می توانید هر تغییری در بنر ایجاد کنید.

  بنر تبلیغاتی

  در نسخه رایگان می توانید از عکس های دلخواه خود و یا عکس های پیشنهادی برنامه استفاده کنید. هم چنین، این برنامه از زبان های مختلف و ازجمله فارسی برای قرار دادن متن در بنر پشتیبانی می کند و فونت هایی را نیز برای استفاده در دسترس قرار می دهد. در نسخه پولی، این امکان را می دهد که فونت های دلخواه خود را به برنامه اضافه کنید و همچنین نسخه فلش در طراحی بنر نیز از ویژگی های نسخه پولی است.

  نکته مهم در این زمینه تایپ فارسی است. در صورتی که ابزار طراحی بنر شما از زبان فارسی نیز پشتیبانی نمی کرد، شما می توانید با نصب برنامه های فارسی نویس در محیط گرافیکی، متن دلخواه خود را در ابزار طراحی مورد نظرتان قرار دهید. نرم افزارهای زیادی برای فارسی نویسی موجود می باشد.که از جمله آن ها می توان از LeoMoon Persian TTT  نام برد.

 2. My banner maker

  قیمت گذاری: رایگان و هم چنین یک نسخه پولی: ۴٫۹۵$ premium در ماه

  my banner maker نیز یکی از ابزارهای آنلاین طراحی بنر است. از ویژگی های این برنامه، تغییر و تنظیم سایز بنر بدون افت کیفیت و دسترسی بدون محدودیت به عکس های موجود در کتابخانه برنامه در نسخه رایگان است. همچنین، در صورت نداشتن ایده مناسب برای طراحی، این برنامه همانند برنامه های دیگر نمونه هایی را به شما پیشنهاد می کند که می توانید از آن ها نیز استفاده کنید. همچنین، چنانچه برایتان امکان تهیه حساب پولی ابزارهای گرافیکی فراهم است، این ابزار از ارزان ترین ابزارهاست و نسبت به بقیه ابزارها مبلغ پایینی برای شارژ ماهانه خواهید پرداخت.

  بنر

 3. Adobe spark

  قیمت گذاری: رایگان، و یک نسخه پیشنهادی premium 9.99$ در ماه

  با adobe spark نیز می توانید طراحی برند را به صورت آنلاین انجام دهید. البته باید این نکته را یادآور شویم که با اینکه  adobe spark از جمله برنامه های خوب و با کیفیت است، اما دسترسی به آن به دلیل فیلترینگ با مشکلاتی مواجه است. این برنامه بر روی دسکتاپ آیفون و آیپاد قابل استفاده است.

  بنر

  در adobe spark می توانید با قرار دادن عکس ها و نوشته ها به سبک مجله (magazine style) طراحی جذابی داشته باشید. طراحی بنر و استفاده از ویژگی های اولیه مثل قرار دادن عکس، ویدئو و قابلیت های نوشتاری بر روی بنر، رایگان است. اما بقیه ویژگی ها مثل برداشت لوگوی sp از گوشه بنر، تغییر رنگ و فونت، استفاده از نمونه ها و تم ها و قابلیت مکالمه صوتی و نوشتاری بین کاربران در نسخه پولی قرار داده شده است. هم چنین در نسخه پولی، امکان نگهداری و مدیریت برندها در یک مکان نیز وجود دارد.

  این مطلب را هم بخوانید: ۷ راهکار برای کپی رایتینگ موثر
 4. Snappa

  قیمت گذاری: رایگان، با دو نسخه پیشنهادی فردی pro 10$ در ماه و Team 20$ در ماه

  Snappa ابزار آنلاین گرافیکی برای طراحی و انتشار عکس و بنر است. سازندگان این برنامه مدعی هستند که snappa کاربرپسندترین برنامه گرافیکی می باشد.که می توانید کار با آن را تجربه کنید. هم چنین این ابزار سه نکته اصلی در طراحی یعنی سرعت بالا در طراحی، عدم نیاز به داشتن مهارت خاصی در طراحی با این برنامه و توانایی دسترسی به عکس ها و تمپلیت ها در نسخه رایگان را دارا می باشد. با این ابزار می توانید بنر یا فایل گرافیکی خود را در قالب های JPG، high-res PNG، retina JPG، Retina PNG دانلود کنید. در این ابزار امکان پولیش طرح برای طراحان گرافیکی حرفه ای نیز وجود دارد.

  بنر

 5. EximiousSoft Banner Maker

  EximiousSoft برنامه قدرتمند مخصوصاً برای طراحی بنرهای متحرک با فرمت gif است. طراحی بنر، هدر سایت، دکمه های وبسایت ازجمله کاربردهای کلی این برنامه به شمار می رود. پشتیبانی کامل از فایل های برداری و لایه های گرافیکی ازجمله ویژگی های این نرم ا فزار است.

  بنر

  EximiousSoft قابل نصب بر روی ویندوز می باشد.و دانلود آن در سایت های فارسی، به صورت portable و installer موجود است. از ویژگی های دیگر آن نیز می توان به محیط گرافیکی آسان، امکان طراحی و نقاشی عناصر و ساخت تصاویر گرافیکی با سه فرمت png، gif، jpg اشاره کرد.

 6. Banner designer pro نرم افزار طراحی برند، برای windows و mac است. مانند banner snack این نرم افزار نیز توانایی طراحی بنر فلش را برایتان فراهم می کند و تفاوت عمده آن با banner snack در این می باشد.که banner snack همانطور که گفتیم ابزار web-based است. این دو ابزار به شما کمک می کنند که به آسانی و بدون دانستن زبان برنامه نویسی فلش، طراحی خود را انجام دهید. فرمت های خروجی پشتیبانی شده در این نرم افزار شامل SWF، JPEG، GIF، HTML است.

  بنر

   چند مورد از ویژگی های مهم و امکانات banner designer pro، امکان کار بر روی چند بنر به صورت هم زمان، امکان تعیین زمان حرکت objectها، بهینه سازی فایل خروجی برای استفاده در وب با حجم محدود و با کیفیت مناسب و تولید کدهای HTML برای استفاده در صفحات وب است.

 7. flash banner wizard

  Flash banner wizard یا همان banner wizard نرم افزار دیگری برای ساخت بنر، اسلایدشو، انیمیشن های فلش، افکت های فلش و بنرهای Gif است. از جمله ویژگی های این نرم افزار می توان به امکان اضافه کردن ویدئو و موزیک برروی بنر و همچنین قرار دادن لینک (ابزار هایپرلینک) برروی آن اشاره کرد. این نرم افزار نیز از جمله نرم افزارهای کاربرپسند می باشد.که نیاز به آموزش و یا تجربه طراحی قبلی ندارد.

  banner wizard قابل استفاده در ویندوز و سازگار به نسخه های متفاوت آن است. امکان ذخیره فایل خروجی به صورت GIF و SWF و یا قرار دادن در وب سایت ها نیز فراهم شده است. در ضمن برای تایپ فارسی حتماً باید از نرم افزارهای فارسی نویسی استفاده کنید.

  این مطلب را هم بخوانید: ۵ ابزار برای بصری کردن داده ها
 8. Banner maker pro محصولی از شرکت GatorData می باشد.و ابزار دیگری در زمینه سخت عکس و بنر تبلیغاتی ایستا و متحرک می باشد. این ابزار فقط در طراحی بنر به کار نمی رود. بلکه هر طراحی گرافیکی مانند طراحی آیکون و یا لوگو را می توان توسط آن انجام داد. این نرم افزار نیز قابلیت های متداول ابزارهای طراحی مانند قرار دادن عکس ها و متن های مرتبط با آن و افکت های متنوع حرکت را دارد و از جمله ویژگی های دیگر آن می توان به بهینه سازی فایل خروجی GIF برای وضوح بیشتر اشاره کرد. در این برنامه می توانید از هر فونتی که در کامپیوتر خود دارید، استفاده کنید.

  بنر

  banner maker قابل نصب بر روی همه نسخه های ویندوز می باشد.و در صورت استفاده از نسخه رایگان watermark معرفی نرم افزار بر روی فایل خروجی وجود خواهد داشت.

 9. طراحی بنر ایستا و فلش در این نرم افزار نیز به راحتی و با drag and drop انجام می شود. خروجی شما توسط این نرم افزار می تواند در ۱۴ فرمت مختلف مانند SWF،HTML،AVI،PDF،GIF،JPG،PNG،TIFF،BMP و … باشد. این نرم افزار نیز برای نسخه های مختلف ویندوز قابل استفاده است.

 10. Easy GIF Animator

  این نرم افزار برنامه قوی برای ساخت و ویرایش تصاویر gif می باشد.که از این نرم افزار می توان برای طراحی بنرهای تبلیغاتی و لوگوی سایت ها نیز استفاده کرد. Easy GIF Animator تمام قابلیت های لازم برای طراحی یک بنر خوب را دارا است. این نرم افزار دارای قسمت جالبی موسوم به جادوگر سریع می باشد که این امکان را به شما می دهد که در کمترین زمان تصاویر gif مورد نظر خود را بسازید.

  بنر

  هم چنین دارای قابلیت های امکان بازدید از انیمیشن درون مروگر، قابلیت بهینه سازی تصاویر برای استفاده در وب، دریافت خروجی با فرمت SWF و AVI، امکان ویرایش هر فریم به صورت جداگانه و توانایی تبدیل فیلم های AVI به فرمت GIF برای بنرهای متحرک است.

   

 11. DP Animation Maker

  این نرم افزار برنامه مفید دیگری برای تهیه تصاویر متحرک و همچنین بنر تبلیغاتی است. انیمیشن های نمونه متنوع موجود در این برنامه این امکان را به شما می دهند که در زمان خیلی کوتاه بتوانید تصاویر متحرک خود را بسازید. انیمیشن ها در این برنامه با استفاده از یک تصویر و قرار دادن تعدادی افکت بر روی آن ها تهیه می شود.

  بنر

 12. WebSmartz Flash Design Studio

  flash design studio نرم افزار دیگری از شرکت WebSmartz می باشد.که با توانایی ساخت بنر، منو، متن های انیمیشن و اسلایدشو با فلش را داراست.

  بنر

  از قابلیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  ترکیب چند بنر در یک فایل منفرد

  دارای preloader آماده برای بنر

  توانایی مدیریت قسمت ها در لایه ها

  توانایی لود پس زمینه تصاویر ثابت با فرمت های TIFF، BMP، PNG، JPEG و پس زمینه متحرک با فرمت SWF

  فایل خروجی با فرمت های SWF, HTML, AVI، JPG, PNG, TIFF, BMP, PDF, GIF

در سایت سئو متن بخوانید  omnichannel چیست و چه مزایایی دارد؟

اگر شما هم ابزار مناسبی برای طراحی بنر تبلیغاتی می شناسید که در این نوشتار به آن اشاره نشده است، در قسمت نظرات به ما معرفی کنید.

User Review


۴٫۵
(۲ votes)

برچسب ها

کارشناس

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. برای همکاری با کسب و کارهای هدفمند، شرکت‌های دانش بنیان و نخبگانی که به اندک دانش و تخصص من و دوستانم در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن نیاز دارند بسیار با انگیزه‌ایم. همین ضمنا من از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار برای تهیه مقالات استفاده می‌کنم؛ بخاطر اشکالات نگارشی عذرخواهی می‌کنم؛ امکان ویرایش بسیار دقیق فراهم نیست. توصیه من به شما استفاده از فایل‌های صوتی سایت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن