تولید محتوا مبتنی بر اصول سئو و کپی‌رایتینگ

کوئیز آف کینگز زیر قلم نقد و بررسی

اگر کسی که حتی ارتباط محدودی با دنیای اینترنت دارد و سال‌ها از دیپلم گرفتنش گذشته باشد بگوید بازی کوییز را نمی‌شناسد مثل این است که کسی سربازی رفته باشد و مدعی شود حتی اسم جواد خیابانی به گوشش نخورده یا فردی سال‌ها از اینترنت استفاده کند و نداند وردپرس نام یک سیستم مدیریت محتوا سایت ساز است یا یکی از رشته‌های فیتنس..

به هر صورت این پلتفرم بازی یعنی کوییز اف کینگز تقریباً برای همه اهالی کنکور داده اینترنت یک نام آشناست.

یک پلتفرم بازی و سرگرمی است که بر مبنای سوال جواب کار می‌کند و کاربران و علاقه مندان زیادی هم دارد.

البته جدای از نقد و بررسی ایده‌های اینچنینی اغلب نسخه فارسی نمونه‌های مشابه خارجی هستند یا دست کم از یک نمونه مشابه الگو گرفته اند با این حال وقتی پس از چند سال دوباره این برنامه را نصب کردم توسعه قابل توجه این بازی فکری توجهم را جلب کرد. تغییراتی که کوئیز را در آستانه تبدیل شدن به یک شبکه اجتماعی جذاب قرار داده است.

 

این نوشتار در سایت تولید محتوای فارسی چه می‌کند

نخست اینکه گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن به عنوان یکی از سایت هایی که در زمینه تولید محتوا فعالیت می‌کند نقد و بررسی سایت‌ها و فعالیت‌های اینترنتی را مسئولیت خود می‌داند.

نقد و بررسی! روزنه یا تریبون حساسی که آثار مثبت و فواید بی‌شمارش بر هیچکس پوشیده نیست حتی اگر چندان هم تخصصی نباشد.

بدیهی است که حساب نقد و بررسی از تخریب و سیاه‌نمایی جداست؛ هر چند که شخصاً معتقدم همین سیاه‌نمایی احتمالی (آزادی بی قید و شرط آرا و نظرات در همه زمینه ها) ذاتاً نگران کننده نیست و از یک منظر برای قد کشیدن شاخه‌های بالندگی و شکوفایی یک اجتماع، بدیهی باشد.

از وجنات این واژه‌ها پیداست که نگارنده آن به هیچ وجه ترویج بدگویی و تعدی به حقوق دیگران را نمی‌پسندد اما با کمی تامل در اقلیم رفتارشناسی و نظریات جامعه شناختی در می‌یابیم در جامعه‌ای که فرهنگ افراد به کوهپایه‌های شکوفایی رسیده باشد و روزنامه برگشتی نداشته باشد! و خلاصه به حدودی از رشد و خرد اجتماعی رسیده باشد، سیاه نمایی‌ ها، تخریب‌ها ‌ ، آرا و،نظریات باطل و غلط مانند تفاله‌های یک آبمیوه گیری شیائومی بیرون داده می‌شود.

 

به قصد کنایه عرض می‌ کنم! بنابراین هیچ نگرانِ اجتماع‌ی و هیچ ناظر از سوی خدا مامور شده‌ای نیاز نیست نگران این باشد که وهم و غلط یا باطلی به پیکره جامعه راه پیدا می‌کند… اندیشه‌های غلط در اجتماعی بالغ و فهمیده جایگاهی نخواهند داشت در نتیجه خود به خود از بین می‌رود نه اینکه نابود شود (که نشدنی است و نیاز به این کار است) بلکه در چنین فرهنگی مطرح نمی‌شود.

 

از طرفی پرداختن به چنین موضوعاتی می‌تواند الگویی برای دانشجویان و افرادی باشد که به دنبال یادگیری مهارت‌های تولید محتوا هستند.

وقتی که خسته از کار روزانه به دنبال انجام یک کار لذت بخش هستی می‌توانید به کوییز اف کینگز مراجعه کنی مطمئنا حس خوبی در شما ایجاد می‌کند.

البته قول نمی‌دهم که مطالب فوق العاده و آنچنان به درد بخوری یاد بگیرید اما در حد تعریفی که ما از علم و دانش در جامعه جدول زده و هری پاتری ایران سراغ داریم چیز مایوس کننده‌ای هم نیست.

 

اما انتظاراتی که از چنین برنامه ای داریم بسیار بیشتر از اینهاست؛ دست کم ظرفیت‌های موجود آن بسیار زیاد است. اساساً به همین خاطر چنین مقاله ای نگاشته می‌شود وگرنه می رفتیم درباره اسنپ می نوشتیم یا شعر می نوشتیم توی دفتر شعرمان…دلیلی نداشت به این موضوع بپردازیم… خلاصه حکایت حکایت (یه چیزی تو نگاهت هست) است.

 

خب فاز عوض! که شما هم خسته‌تان نشود اما از صحبت دور نشویم! با این اوصاف اگر تولید محتوا ملکه ذهن آدم شده باشد ناخودآگاه خود همین کوییز اف کینگز می‌شود سوژه و موضوع…

درگذشت و علت باعث این مقاله می‌توانیم نتیجه بگیریم که (موضوع) به عنوان مهمترین دغدغه نویسندگان و مدیران سایت‌ها برای تولید محتوا، به اندازه کافی در اطراف ما وجود دارد؛ کافی است کمی با دقت به محیط پیرامون توجه کنیم.

اما نقد و بررسی کوییز… عزیز دوست‌داشتنی

این تصاویر به صورت هوایی از صفحه ای مربوط به یکی از اکانت های کوییز اف کینگز گرفته شده است! به آنها توجه کنید تا نامه ما به دست مدیران محترم کوهی درصد آنها هم تشریف بیاورند دور هم باشیم کار نقد را آغاز کنیم.

ادامه دارد.

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.