محتوای گرافیکی

چگونه بهترین نتیجه را از کمپین تبلیغاتی یلدا بدست آوریم؟

یک قانون مهم برای موفق بودن کمپین های تبلیغاتی، نمایش تبلیغات مناسب به مخاطبان هدف در بهترین زمان است. کمپین های تبلیغاتی که در مناسبت های خاص اجرا می شوند نیز از این قانون مستثنی نیست. مناسبت ها و تاریخ های خاص در تقویم برای بازاریابان در تمام دنیا معنای دیگری دارند؛ چرا که می توانند از این مناسبت ها به عنوان یک فرصت ویژه استفاده کنند تا از طریق طراحی کمپین های تبلیغاتی خلاقانه، کاربران جدید را جذب و در نهایت، فروش محصولات و خدمات خود را افزایش دهند. بلک فرایدی، سایبرماندی، کریسمس، از جمله مناسبت های خارجی هستند که کسب وکارهای جهان از آن برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی خاص استفاده می کنند.

شب یلدا، یکی از مهم ترین و زیباترین مناسبت های ایرانی است. در سال های اخیر شاهد توجه اغلب فروشگاه های آنلاین به این مناسبت و ایجاد کمپین های تبلیغاتی در بازه زمانی یلدا بوده ایم؛ به طوری که می توان یلدا را “روز خرید اینترنتی ایرانیان” به شمار آورد. استقبال کسب وکارها برای ایجاد کمپین تبلیغاتی یلدا هر سال بیشتر از قبل می شود و همین موضوع، اهمیت این مطلب را مشخص می کند.

در سایت سئو متن بخوانید  اهمیت و لزوم فعالیت های بازاریابی برای اپلیکیشن

اجرای کمپین های تبلیغات آنلاین، نیازمند برنامه ریزی دقیق و یک شبکه تبلیغاتی خوب است. مدیااد، یک پلتفرم تبلیغات آنلاین در فضای وب سایت های معتبر ایرانی می باشد.که تاکیدش روی تبلیغات همسان است. مدیااد هم به مناسبت یلدا، کمپینی به نام “یلدااد” اجرا کرده و هدیه ای برای صاحبان کسب وکار در نظر گرفته است. کسب وکارهایی که از تاریخ ۲۵ آذر تا ۵ دی، پنل خود در پلتفرم مدیااد را شارژ کنند، ۱۰% شارژ رایگان دریافت می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره پیشنهاد ویژه مدیااد، کمپین یلدااد را مطالعه کنید.

کمپین یلدااد در مدیااد

 

به منظور افزایش فروش در یلدا، به استراتژی بازاریابی مناسب و کمپین تبلیغاتی جذابی نیاز دارید. به همین مناسبت، قصد داریم در این مطلب، پاسخ این سوال را بدهیم که چگونه می توان بهترین نتیجه را از کمپین تبلیغاتی یلدا بدست آورد؟ و نکات لازم برای اجرای کمپین تبلیغات دیجیتال در یلدا را بیان کنیم.

 

۵ گام ایجاد کمپین تبلیغاتی یلدا

۱- تعیین اهداف واقع بینانه برای کمپین تبلیغاتی یلدا

تعیین اهداف برای کمپین

هیچ گاه نمی توان یک هدف مشخص را به تمامی کسب وکارها نسبت داد. هر کسب وکاری اهداف خاصی را از اجرای یک کمپین تبلیغاتی در نظر دارند. کمپین های تبلیغاتی که به تقلید از دیگران و تنها با ارائه تخفیف اجرا می شود، معمولاً بی نتیجه هستند؛ چرا که متوجه نمی شوید با اجرای کمپین، به هدف خود رسیده اید یا خیر. گام اول اجرای یک کمپین تبلیغاتی موفق، مشخص کردن هدفی واقع بینانه است. همان قدر که تقلید از سایر کسب وکارها به ضرر شماست، انتظارات غیرواقعی و اهداف بلندپروازانه در بازه زمانی کوتاه هم به ضرر کسب وکار شماست. به طور کلی، اهداف کمپین های تبلیغاتی به چند دسته زیر تقسیم می شود:

  • افزایش آگاهی از برند: کمپین های تبلیغاتی یلدا بعضاً با هدف بیشتر دیده شدن نام برندشان اجرا می شوند. برگزاری مسابقات جایزه دار و استفاده از گیمیفیکیشن، از جمله راه های خلاقانه ای می باشد.که کسب وکارها می توانند برای ارتباط با کاربران جدید استفاده کنند. هرچه این روش ها خلاقانه تر و جذاب تر باشد، بیشتر مورد استقبال مردم قرار می گیرد و وایرال می شود.
  • جذب لید (سرنخ): لید یعنی مخاطبی که به هر طریقی با کسب وکار شما ارتباط برقرار کرده می باشد.و نقش بسیار مهمی در دیجیتال مارکتینگ ایفا می کنند؛ چرا که از طریق پرورش لید می توان لید را به یک مشتری وفادار تبدیل کرد. جذب لید، جزء اولین مراحل بازاریابی است. برخی از کمپین های تبلیغاتی یلدا با هدف جذب لید، ایجاد می شوند. اجرای درست کمپین در یلدا می تواند تعداد زیادی ایمیل یا شماره تلفن برای شما به ارمغان آورد که با استراتژی بازاریابی صحیح می توانند به مشتریان بالفعل تبدیل شوند.
  • افزایش فروش: به جرئت می توان گفت، مهم ترین هدف کمپین های تبلیغاتی که در شب یلدا برگزار می شود، افزایش میزان فروش است. ارائه کد تخفیف و پیشنهادهای ویژه به شکل خلاقانه و با رعایت زمینه شب یلدا و استفاده از المان های یلدا برای کمپین های تبلیغاتی با هدف فروش بیشتر بسیار کاربردی است.
  • بازگشت مشتریان قدیمی: در صورتی که قبلاً لیدهایی را جذب کرده اید ولی آنها هنوز فعالیتی انجام نداده اند یا مدت زیادی از خرید آنها می گذرد؛ کمپین یلدا فرصت مناسبی می باشد.تا با استفاده از راه های خلاقانه آنها را به فعالیت تشویق کنید تا مجدداً از شما خرید کنند. چنین کمپین هایی باعث بازگشت مشتریان قدیمی به کسب وکارتان می شود.
در سایت سئو متن بخوانید  آشنایی با شاخص های ابزارهای تحلیلی اپلیکیشن

۲- مشخص کردن مخاطبان هدف در کمپین تبلیغاتی یلدا

تعیین مخاطبان هدف

پس از مشخص شدن هدف شما از ایجاد کمپین، می توانید مخاطبان هدفتان را هم مشخص کنید. مانند هر کمپین تبلیغاتی دیگری، باید قبل از طراحی آن باید دقت کنید با چه مخاطبانی و چه سلیقه هایی روبرو هستید تا بتوانید بهترین محتوای تبلیغاتی و بهترین پیشنهادها را به آنها ارائه دهید. به علاوه، هدفی که برای کمپین تبلیغاتی یلدا انتخاب کرده اید به شما کمک می کند تا متوجه شوید مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند. به عنوان مثال، چنانچه هدف شما تشویق کاربران غیرفعالتان است، باید آنها را در بهترین زمان و مناسب ترین رسانه ای که در آن فعالیت دارند، هدف قرار دهید.

۳- انتخاب رسانه های نمایش دهنده تبلیغ در کمپین تبلیغاتی یلدا

انتخاب رسانه تبلیغاتی برای کمپین

کسب وکارها به رسانه های مختلفی برای برقراری ارتباط با مشتریان دسترسی دارند، اما باید تبلیغات یلدا را در تمام آنها نمایش دهند؟ خیر، انتخاب رسانه مناسب به عوامل مختلفی بستگی دارد. بنابراین از مشخص کردن مخاطبان هدف، باید بررسی کنید که آنها در کدام رسانه ها بیشتر حضور و فعالیت دارند تا کمپین تبلیغاتی خود را در آن رسانه ها اجرا کنید و همچنین، باید بررسی کنید که رسیدن به هدف یا اهداف کمپین تبلیغاتی یلدا از طریق کدام رسانه ها ساده تر است.

۴- مشخص کردن پیام اصلی کمپین تبلیغاتی یلدا

مشخص کردن پیام اصلی کمپین

محتوای تبلیغاتی را می توان یکی از موثرترین پارامترها در میزان اثربخشی یک تبلیغ به شمار آورد. پیام کمپین شما باید به درستی به مخاطب منتقل شود تا اهدافی که برای کمپین مشخص کرده اید، حاصل شود. تمامی المان های یک تبلیغ، شامل گرافیک، رنگ بندی و عنوان محتوای تبلیغاتی در انتقال پیام و در نهایت، تشویق مخاطب به تعامل با آن تبلیغ نقش دارند. شب یلدا به دلیل داشتن المان های زیاد مانند انار، آجیل، هندوانه و … می تواند ایده های خوبی را در اختیار طراحان و گرافیست ها قرار دهد. توجه داشته باشید که پیام کمپین تبلیغاتی یلدا باید ساده، شفاف و خلاقانه باشد.

در سایت سئو متن بخوانید  تولید محتوای دیجیتال چیست و چه انواعی دارد

۵- اجرا و بهینه سازی کمپین تبلیغاتی یلدا

اجرا و بهینه سازی کمپین تبلیغاتی

پس از انجام گام های بالا، باید کمپین را به بهترین صورت اجرا و سپس، شاخص ها و بازخوردهای مهم را اندازه گیری و در نهایت، بهینه سازی کنید تا شاهد نتایج اثربخش کمپینتان باشید. مزیت اصلی کمپین های تبلیغات دیجیتال، سرعت و سادگی سنجش بخش های مختلف کمپین است. در این مرحله، باید بودجه ای که برای کمپین تبلیغاتی یلدا خود در نظر گرفته اید را به خوبی مدیریت کنید.

تبلیغ در فضای وب سایت های معتبر ایرانی در مدیااد

مدیااد، به شما کمک می کند تا کمپین های تبلیغاتی کسب وکار خود را در معتبرترین وب سایت های ایرانی اجرا کنید و برند خود را در مقابل چشم مخاطبان هدفتان قرار دهید.

میخواهم با پلتفرم مدیااد آشنا شوم

 

چه نکاتی را در کمپین تبلیغاتی یلدا رعایت کنیم؟

در کمپین تبلیغاتی یلدا، بودجه بیشتری نسبت به روزهای عادی در نظر بگیرید!

نیاز به بودجه بیشتر برای کمپین تبلیغاتی یلدا

کسانی که کمپین های دیجیتال اجرا کرده اند، می دانند که در بازه های زمانی اوج تبلیغات که کسب وکارهای زیادی به بازاریابی مشغول هستند، رقابت در شبکه های تبلیغاتی برای برنده شدن بیشتر می شود. همان طور که می دانید، کمپین های تبلیغات دیجیتال مطابق سیستم مزایده ای کار می کنند. در چنین سیستمی، برای اینکه تبلیغ شما به مخاطب هدفتان نمایش داده شود، باید با سایر تبلیغ دهندگانی که قصد تبلیغ دارند، رقابت کنید و برنده شوید. هرچه تعداد تبلیغ دهندگان بیشتر شود، رقابت سنگین تر می شود؛ بنابراین، کسانی برنده می شوند که حاضرند به ازای هر اقدام کاربر هزینه بیشتری بپردازند. بنابراین، فرض کنید چنانچه در روزهای عادی برای کمپین خود، بید ۳۰۰ تومان به ازای هر کلیک پرداخت می کردید، در بازه زمانی یلدا به دلیل رقابت بیشتر، شاید لازم باشد بید را ۸۰۰ تومان به ازای هر کلیک در نظر بگیرید تا تبلیغات شما بتواند به اندازه کافی به مخاطبان نمایش داده شود.

در سایت سئو متن بخوانید  ۲۸ راهکار برای افزایش ترافیک وب سایت

اما جنبه مثبت کمپین تبلیغاتی یلدا این می باشد.که چنانچه هزینه بیشتری صرف می کنید، نتیجه بهتری هم می گیرید. چرا که کاربران آنلاین در بازه زمانی یلدا آمادگی خرید بیشتری دارند و کاربران بیشتری به مشتری تبدیل می شوند.

به مخاطب احترام بگذارید!

احترام به مخاطب در کمپین تبلیغاتی یلدا

متاسفانه برخی از فروشگاه های آنلاین در این مناسبت ها استراتژی اشتباهی را برای کمپین های تبلیغاتی خود در پیش می گیرند که نه تنها باعث رشد آنها نمی شود، بلکه از اعتبار برندشان هم نزد مخاطبان و مشتریان کم می کند. مثلاً تخفیف های جزئی با شرایط خاص، افزایش قیمت کالاها و سپس تخفیف روی آنها، ارائه تخفیف روی تمام کالاها و پیشنهادهایی از این قبیل شاید باعث افزایش فروش شود، اما به دلیل هزینه هایی که برای اطلاع رسانی و کمپین ها شده است، باعث کاهش سود آن برند می شود. به علاوه، چنین استراتژی اشتباهی به مخاطب حس فریب خوردگی دست می دهد و در نهایت، به اعتبار برند آسیب جدی وارد می کند. بنابراین، همه چیز را فدای فروش بیشتر نکنید و به مخاطب احترام بگذارید.

پیشنهادی بدهید که چشم پوشی از آن غیرممکن باشد!

پیشنهادهای جذاب و غیرقابل چشم پوشی در کمپین تبلیغاتی یلدا

در کمپین تبلیغاتی یلدا باید تخفیف ها، هدایا و پیشنهادهایی ارائه دهید که مخاطب نتواند از آنها چشم پوشی کند. ارائه تخفیف های یکسان روی تمامی محصولات یا خدمات، باعث می شود که این اتفاق ویژه خیلی به چشم مخاطب جلوه نکند و او را به خرید تشویق نکند. بنابراین، سعی کنید به جای تخفیف یکسان همه محصولات و خدمات خود، برخی از محبوب ترین یا مرتبط ترین کالاها یا خدمات با شب یلدا را با تخفیف هاو هدایای متنوع و خلاقانه ارائه دهید. همچنین، می توانید با استفاده از گیمیفیکیشن، خلاقیت بیشتری به خرج دهید. در این صورت، حتی چنانچه مخاطب در بازه زمانی یلدا از شما خرید نکند، برند شما در ذهن مخاطب می ماند و به احتمال زیاد به بازگشت کاربر به برند شما منجر شود.

در سایت سئو متن بخوانید  استفاده از یک عبارت هوشمندانه و ماندگار در کمپین تبلیغاتی

فضای شب یلدا را در کمپین خود تداعی کنید!

اجرای فضای یلدا در کمپین تبلیغاتی

باید سعی کنید ارتباطی بین شب یلدا و المان هایش با کسب وکار و محصولات خود پیدا کنید. این ارتباط می تواند از طریق تخفیف روی محصولات و خدمات مرتبط با شب یلدا باشد یا سعی کنید فضای یلدا در محتواهای تبلیغاتی شما تداعی پیدا کند یا هدایایی که در مسابقات ویژه خود می دهید به نوعی به شب یلدا مرتبط باشد.

درباره کمپین تبلیغاتی یلدا زودتر اطلاع رسانی کنید!

اطلاع رسانی به موقع کمپین تبلیغاتی یلدا

اگر تمامی نکات لازم برای یک کمپین موفق را هم رعایت کنید، اما کسی از آن خبردار نشود، کمپین یلدای شما با شکست مواجه می شود. اطلاع رسانی به موقع درباره کمپین یلدا باعث می شود تا افراد بیشتری مطلع شوند و در کمپین مشارکت کنند. اطلاع رسانی باید چندین روز و حتی یک تا دو هفته قبل از شب یلدا انجام شود؛ بدین صورت مطمئن می شوید که کمپینتان به اندازه کافی توسط مخاطبانتان دیده شده است. این اطلاع رسانی از راه های مختلف انجام می شود و بخش مهمی از اجرای کمپین تبلیغاتی را اجرا می شود. رسانه های اجتماعی خودتان، تبلیغ در کانال ها و صفحات پربازدید، تبلیغات آفلاین، تبلیغات نیتیو در فضای وب سایت ها، تبلیغات درون اپ، رپورتاژ آگهی و … از جمله کانال های اطلاع رسانی می باشد.که می توانید استفاده کنید. به جرئت می توان گفت، ساده ترین و سریع ترین راه اطلاع رسانی کمپین تبلیغاتی یلدا ، استفاده از شبکه های تبلیغاتی است. 

همان طور که گفتیم، مدیااد هم به عنوان یک شبکه تبلیغاتی امسال به مناسبت شب یلدا، یک کمپین تحت عنوان “یلدااد” اجرا می کند که فرصت بسیار خوبی برای صاحبان کسب وکار محسوب می شود تا از تخفیف ویژه مدیااد استفاده کنند و کسب وکار خود را از طریق تبلیغ در فضای وب سایت های معتبر ایرانی رشد دهند. برای اطلاعات بیشتر درباره “کمپین یلدااد”، اینجا را کلیک کنید.

در سایت سئو متن بخوانید  omnichannel چیست و چه مزایایی دارد؟

 

 

برچسب ها

کارشناس

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. برای همکاری با کسب و کارهای هدفمند، شرکت‌های دانش بنیان و نخبگانی که به اندک دانش و تخصص من و دوستانم در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن نیاز دارند بسیار با انگیزه‌ایم. همین ضمنا من از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار برای تهیه مقالات استفاده می‌کنم؛ بخاطر اشکالات نگارشی عذرخواهی می‌کنم؛ امکان ویرایش بسیار دقیق فراهم نیست. توصیه من به شما استفاده از فایل‌های صوتی سایت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن