تولید محتوا مبتنی بر اصول سئو و کپی‌رایتینگ

چهار پایه کسب درآمد کسب و کارها

اصولی که در عین سادگی موجب شکست بسیاری از کسب و کارهاست

نخستین گام برای کسب درآمد و توسعه وب، هدفمندی است.

یعنی بدانید چه می‌خواهید. دنبال چه هستید! ساده به نظر می‌رسد! همه می‌گویند اینها را حفظ‌م! هه!… در عمل اما اگر اینطور بود شهر ما پر از میلیاردر بود!

اگر کسی را می‌شناسید که شدیدا بی برنامه است این صفحه را برایش بفرستید!

اما  برای هدف چه کارهایی باید انجام دهید و چگونه؟ طرف حسابتان هم باید معلوم باشد! همان جامعه مخاطبان. پس!

۴ شرط هر موفقیت و کسب درامد در وب

 • تعیین هدف
 • تعیین کالا یا خدمات
 • تعیین جامعه مخاطبان
 • نقشه راه

این چهار ستون اصلی موفقیت در وب است که در سایت سئو متن در مقالات آموزشی بسیاری به همین نکات ساده و حواشی آن می‌پردازیم.

۴ شرط درآمدزایی کسب و کارها
۴ شرط درآمدزایی کسب و کارها

آموزش و کسب مهارت

خب حالا وقت آن رسیده است تا کمی چیز یاد بگیریم. هرچند که متاسفانه آموزش در فضای وب فارسی اوضاع خوبی ندارد! البته شما کاری به این مثلاً دوره‌های آموزشی با آن عبارت‌های تبلیغاتی گول زننده نداشته باشید! شما باید یک‌سری مهارت‌ها را بیاموزید.

 • دیجیتال مارکتینگ
 • ابزارهای رسانه‌ای
 • ابزارهایی نظیر وردپرس
 • کمی تولید محتوا 
 • قدری هم سئو

اینها را به رایگان در آموزش‌های سئو متن به شما خواهیم آموخت.

تولید محتوا و تداوم

شما باید آهسته و پیوسته محتوا تولید کنید. متناسب با نیاز کاربران و مشتریان خودتان در زمینه‌ای که تخصص دارید.

 بدون تردید پس از این چهار گام اصلیکه ابتدا گفتیم، با گذشتن سه ماه از فعالیت مستمر شما، موفقیت‌تان حتمی است. آنچه در این سطور کوتاه خواندید حاصل سالها تجربه در حوزه وب و رسانه است. هر چند کمی مبهم است اما آن چهار اصل واضح و شفاف گفته شده است.

صبر کنید! هنوز شروع نکردم!

من ساعت‌ها بر روی این فایل صوتی مطالعه و تکرار و تحقیق کردم تا ناب و،مفید و ارزشمند باشد. راز موفقیت را در فایل صوتی بشنوید.

در این فایل صوتی شما می توانید چهار اصل مهم در راه اندازی کسب و کار سودمند و موفق را بیاموزید. مطمئناً پیش از آنکه نیازبه یادگیری مهارت های تخصصی و ابزارهای حرفه‌ای تولید محتوا داشته باشید، باید دانش دیجیتال مارکتینگ را بیاموزید.

در این کارگاه آموزشی صوتی می‌آموزید چگونه نگرش صحیحی به وب و کسب و کار خودتان  داشته باشید.

کسب درآمد از وبآنچه که موجب سودآوری و موفقیت کسب و کارها می شود ابزار و مهارت نیست! پیش از این دو اصل مهم، یک فرآیند باید اتفاق بیفتد. که ما اسم آن را فرایند سودآوری گذاشته‌ایم.

شاید دیده  باشید افرادی که برای ضرر کردن به دنیا آمده اند! این افراد معمولاً هر کاری که بکنند نمی توانند درآمدزایی کنند در مقابل افرادی که از شصت فرسخی صدای پول را تشخیص می‌دهند.  اینها فرایند سودآوری را درک کرده‌اند و آنها به خرجشان نرفته، ربطی هم به تحصیلات و مدرک ندارد! دانش است، فهم قوانین، درک و احترام به آن

نتیجه هم می‌شود احترام متقابل ثروت، به این آدم‌ها

این فایل صوتی را بشنوید و اگر خواستید برای توسعه کسب و کارتان محتوا تولید کنید می توانید مطلبی که درباره آموزش تولید محتوا نوشته شده را مطالعه کنید.

در صورت نیاز از طریق شبکه‌های اجتماعی واتساپ و تلگرام با ما تماس بگیریدبا ما تماس بگیرید پاسخگوی شما هستیم.

آنچه که مسلم است شما از طریق ارتباط مستقیم با ما میتوانید خیلی راحت تر از نظر وزیر اطلاعات را در مدت زمان اندک به دست بیاورید ما برای کمک به کسب و کار های فارسی و سایت های کسب و کارها بسیار با انگیزه و مشتاق هستیم.

ما معتقدیم راهکارها و ابزارهایی که ارائه می‌کنیم در این زمینه بسیار کارآمد هستند و کسب و کار شما را با تحول چشمگیری روبرو می‌کند.

از سوالاتی که به عنوان یک فری لنسر محتوا همیشه با آن روبه رو بوده ام، این می باشد.که تولید محتوا قرار می باشد.دقیقا چه تاثیرات مستقیمی روی کسب وکار ما داشته باشد؟ به نظر می رسد، این سوال مشترک بسیاری از مدیران کسب وکارهای ایرانی ست. در این مقاله، تلاش خواهم کرد تا از تاثیر محتوا بگویم و کامل ترین پاسخ ممکن را برای این سوال ارائه کنم.

توجه داشته باشید که وقتی از محتوا صحبت می کنم، منظورم محتوای باکیفیتی ست که از مسیر درست تولید شده و به مرحله ی انتشار رسیده است. چنانچه هرکدام از این تاثیرات را لمس نکرده اید، یا شکل درستی برای محتوا انتخاب نکرده اید و یا در مراحل تولید یا ترویج آن موفق نبوده اید.

همچنین برای آشنایی کامل با بازاریابی محتوا مطالعه بلوک یادگیری بازاریابی محتوا را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

به فکر محتوای همیشه سبز باشید!

کاربران هر وب سایتی براساس نحوه ی ورود به سایت، به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. اما اصلی ترین منابع ترافیک معمولا موتورهای جست وجو و بازدید مستقیم هستند. برای بالا بردن میزان بازدید از هر دوی این منابع، به تولید محتوای جذاب و باکیفیت نیاز خواهید داشت.

برای بالا بردن ترافیک ورودی از موتورهای جست وجو (ترافیک ارگانیک) باید به فکر تولید محتوای همیشه سبز باشید و به ترندهای روز توجه کنید. منظور از محتوای همیشه سبز معمولا پست های طولانی در وبلاگ می باشد.که تلاش می کنند مرجعی برای پاسخ به سوالات همیشگی افراد باشند. پیدا کردن این سوالات از طریق ابزارهای سئو و البته خود گوگل ممکن است. این نوع پست ها معمولا بسیار طولانی هستند و تا مدت ها برای شما ترافیک ورودی خواهند داشت. نقطه ی مقابل این نوع محتوا، پست هایی هستند که با توجه به اتفاقات و ترندهای روز تولید می شوند. این نوع پست ها در کوتاه مدت تعداد بازدید بالایی خواهند داشت اما با گذشت زمان این تعداد رو به صفر خواهد رفت.

در سایت سئو متن بخوانید  مفهوم افیلیت مارکتینگ و نکات کاربردی برای موفقیت در آن

برای بالا بردن ترافیک مستقیم هم باید برندتان را بسازید و یک جامعه ی وفادار از مخاطبین ثابت داشته باشید. به دست آوردن و نگه داشتن مخاطب، بدون تولید محتوایی که برای او جذاب باشد امکان پذیر نیست. برخلاف پست های همیشه سبز -که در آن ها تمرکز اصلی روی موتورهای جست وجو بود- این جا باید برخی اصول سئو را به حاشیه ببرید (مثلا به تعداد جست وجوی ماهانه توجهی نکنید) و بیش از هر چیز به علایق مخاطب فکر کنید.

به عنوان مثال چنانچه یک وبلاگ در حوزه ی سینما دارید، ممکن می باشد.بخواهید پست هایی طولانی درمورد برترین کارگردانان یا برترین فیلم های تاریخ سینما بنویسید تا از این طریق ترافیک ارگانیک داشته باشید. اما بعد از جذب بازدیدکننده به وبلاگ تان، باید محتوایی داشته باشید که بتواند او را نگه دارد. مثلا شاید بخواهید تحلیل های شخصی تان از فیلم ها و سریال های مختلف را بنویسید. این تحلیل های شخصی می توانند دلیلی برای بازگشت بازدیدکننده به وبلاگ شما باشند؛ به خصوص چنانچه با برنامه ای منظم منتشر شوند.

برای مطالعه بیشتر درباره افزایش ترافیک وبسایت این مطلب را نیز بخوانید:

۲۵ راهکار برای افزایش بازدید سایت اینترنتی

تاثیر محتوا بر شناخته شدن برند

برای آگاه کردن کردن مخاطبین از برند و گستره ی فعالیت تان، باید در این مورد حرف بزنید. و این حرف زدن یعنی تولید محتوا! تولید بابرنامه ی محتوا می تواند از چند راه برند شما را به دیگران بشناساند:

 • پست هایی که مستقیما درمورد حوزه ی فعالیت برند صحبت می کنند.
 • پست هایی که درمورد محل کار، سازمان و تیم پشت برند حرف می زنند.
 • پست هایی که ظاهرا موضوع خاص خودشان را دارند اما برند را به عنوان یک مرجع تخصصی مطرح می کنند.
در سایت سئو متن بخوانید  omnichannel چیست و چه مزایایی دارد؟

اشتباهی که بسیاری از برندها در این خصوص مرتکب می شوند این می باشد.که برای مطرح کردن خودشان روی دو راه اول تمرکز می کنند و راه سوم را اصلا جدی نمی گیرند. این در حالی ست که بررسی های مختلف نشان می دهند، محتوایی که مستقیما درمورد برند صحبت می کند -و عملا تبلیغاتی محسوب می شود- نباید سهمی بیش از ۳۰ درصد در میان کل محتوای تولیدی داشته باشد.

یعنی چنانچه ماهانه ۱۰ پست برای یک پلتفرم خاص تولید می کنید، حداکثر ۳ پست می توانند مستقیما درمورد خودتان باشند. (توصیه ی شخصی من حداکثر دو پست است.) در غیر این صورت، باید کاهش چشم گیر در تعداد دنبال کنندگان و میزان کلی بازخورد پست ها را بپذیرید.

اما محتوایی که مستقیما درمورد شما نیست، چه طور برند شما را به بقیه می شناساند؟ فرض کنید یکی از دوستان تان یک جعبه شیرینی برای شما می آورد که روی آن فقط نام یک برند نوشته شده و نه هیچ چیز دیگر. چنانچه واقعا از خوردن شیرینی لذت ببرید و احساس کنید که ارزشش را دارد، قطعا درمورد صاحب برند از دوست تان سوال خواهید کرد.

حالا فرض کنید، محتوای شما نقش شیرینی را برای مخاطب دارد. چنانچه کسی احساس کند که محتوای شما ارزشی برای او خلق کرده، قطعا به دنبال این خواهد بود که خالق ارزش را هم بشناسد. چنانچه این حس هر هفته دوباره در او ایجاد شود، قطعا بعد از چند وقت نام شما را به عنوان یک متخصص واقعی و مرجع به خاطر خواهد سپرد. و نامی که از این راه وارد ذهن افراد شود، به این راحتی ها خارج نخواهد شد.

در سایت سئو متن بخوانید  بخاطر کاربر بنویس نه به خاطر گوگل

 

تاثیر محتوا بر فروش بیش تر محصولات و خدمات

هر کسب وکاری به دنبال فروش محصول یا خدمات خاص خودش است. این یعنی یکی از انتظارات ثابت هر کسب وکاری از محتوا این می باشد.که تاثیر مستقیم و مثبتی روی میزان فروش داشته باشد. برای این که بتوانید از محتوا برای فروش محصول تان استفاده کنید، باید شناخت خوبی از مشتریان احتمالی تان داشته باشید تا بتوانید آن ها را به درستی هدف قرار دهید.

برای افزایش مستقیم فروش، می شود سه نوع محتوا تولید کرد:

 • محتوایی که بازدیدکننده را مستقیما به صفحه ی فروش یک محصول (یا دسته ای از محصولات) می فرستد.
 • محتوایی که میزان تمایل بازدیدکننده به خرید را می سنجد و اطلاعات تماس او را به دست می آورد.
 • محتوایی که مشتری یا مخاطب فعلی را به خرید بیش تر ترغیب می کند.

حالت اول که واضح است. مثلا برای فروش مانتوهای تولیدی تان می توانید یک پست وبلاگ درمورد بهترین استایل های تابستانی بنویسید و در آن از انواع مانتو صحبت کنید. بعد هم در انتهای معرفی هر مدل -با گذاشتن یک لینک مربوط- خواننده را به صفحه ی فروش همان مدل هدایت کنید.

مورد دوم را احتمالا به شکل کتاب های الکترونیک یا قالب های آماده ی گرافیکی و… دیده اید. در این حالت، اصل محتوای تولیدشده مستقیما قابل دسترس نیست و کسی که به آن علاقه داشته باشد، باید یک فرم آنلاین را با اطلاعات خاصی از خودش پر کند تا امکان دانلود محتوا را به دست بیاورد.

این جا دقیقا نقطه ی انتقال لید (سرنخ) از واحد بازاریابی به واحد فروش است. واحد بازاریابی با نیازسنجی و تولید محتوای مرتبط، یک راه تماس با کسانی به دست می آورد که احتمالا به محصول برند علاقه مند هستند. بعد، اطلاعات به دست آمده به واحد فروش منتقل می شود. مسئول فروش با افرادی که فرم را پر کرده اند تماس می گیرد و تلاش می کند با ارائه ی توضیحاتی درمورد محصول یا خدمت سازمان، میزان فروش را افزایش دهد.

در سایت سئو متن بخوانید  نکات دهگانه از کتاب آموزش سئو

یکی از دلایلی که گفته می شود واحدهای بازاریابی و فروش سازمان باید دائما باهم در ارتباط باشند و مبادله ی اطلاعات کنند، همین است.

در حالت سوم، محتوا برای کسانی تولید می شود که قبلا از سازمان خرید کرده اند یا اطلاعات تماس شان را در اختیار سازمان گذاشته اند اما بعد از تماس واحد فروش هم به خرید محصول دست نزده اند. این نوع محتوا معمولا از طریق وبلاگ منتشر نمی شود و عمده ترین راه توزیع آن، ایمیل است. متاسفانه این نوع استفاده از محتوا در میان برندهای ایرانی معمولا به ارسال یک پیام چندکلمه ای و یک کد تخفیف از طریق پیامک یا ایمیل محدود می شود.

توجه داشته باشید که هر محتوایی که بتواند مخاطب را به وبسایت بکشاند و قادر به نگه داشتن او باشد، می تواند به فروش هم ختم شود. سه حالتی که به اختصار توضیح داده شده اند، فقط صورت هایی از محتوا هستند که مستقیما به فروش ختم می شوند.

ایجاد ارزش با تولید محتوا و تاثیر آن در وفادارشدن مخاطب به برند

ایجاد ارزش با تولید محتوا و تاثیر آن در وفادارشدن مخاطب به برند

شما در زندگی شخصی تان به چه کسانی وفادارید؟ افرادی که احتمالا مدت هاست آن ها را می شناسید و در طول سالیان در هر بزنگاهی کنار شما بوده اند و با ارائه ی اطلاعات کامل و درست در تصمیم گیری ها کمک تان کرده اند. چرا وفاداری به برند باید متفاوت باشد؟

تنها راهی که برای رسیدن به مشتریان و مخاطبین وفادار پیش رو دارید، تولید ارزش در طول زمان می باشد.و بخش بزرگی از این ارزش، مستقیما مربوط به محتوایی ست که تولید می کنید.

شما باید بتوانید چهره ای انسانی از برندتان بسازید و این حس را به مخاطب منتقل کنید که واقعا تیم پشت برند را می شناسد؛ مثلا با محتوای جذابی که فرهنگ سازمانی تان را نشان دهد.

برندهای ایرانی معمولا در این مورد هم موفق عمل نمی کنند. یک نگاه ساده به صفحه ی درباره ی ما یا تیم ما در وب سایت های ایرانی، برای اثبات این ادعا کافی ست؛ چه برسد به محتوای تولیدی درمورد برند و اعضای تیم و محل کار در وبلاگ و رسانه های اجتماعی.

علاوه بر این، مخاطب باید احساس کند که شما واقع متخصص اید و پاسخ تمام سوالات را در حوزه ی فعالیت تان دارید. در عین حال، همیشه با او صادق اید و اطلاعات کامل و درستی در اختیارش قرار می دهید. تمام بار منتقل کردن این حس هم بر دوش محتواست.

تاثیر تولید محتوا در کسب و کاراحتمالا بعد از خواندن چهار تاثیر محتوا به هم پوشانی آن ها پی برده اید. مثلا ممکن می باشد.یک پست وبلاگ داشته باشیم که به عنوان محتوای همیشه سبز ترافیک ارگانیک زیادی جذب می کند، اما در عین حال با فراخوان های به موقع، مستقیما روی فروش هم تاثیر می گذارد. یا یک ویدئوی اینستاگرامی از محیط کار یک سازمان که هم به شناخته شدن بیش تر برند توسط مخاطبین جدید کمک می کند و هم به مخاطبین قدیمی حس نزدیکی و وفاداری بیش تر می دهد.

در هر صورت، تولید محتوا برای ساختن یک برند واقعی، جذب مخاطب، نگه داشتن او روی سایت، تبدیل کردن اش به مشتری و در نهایت، ایجاد وفاداری در او لازم است. بنابراین دفعه ی بعد که دارید استراتژی بازاریابی تان را بازبینی می کنید، این موارد را در نظر بگیرید و توجه بیش تری به تولید محتوای باکیفیت و هدف مند داشته باشید. مطمئن باشید که در بلندمدت نتیجه را لمس خواهید کرد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.