محتوای ویدیویی

چند محتوای ویدیویی برگزیده

در این چهارشنبه از کالج می خواهیم ویدیوهای برتر ماه جولای و آگوست ۲۰۱۷ در Youtube را مورد بررسی قرار دهیم؛ همان طور که قبلاً گفتیم، معیار برتری این ویدئوها بالا بودن میزان بازدید، نرخ کلیک و … است. به دلیل محدودیت وقت قادر به بررسی همه تیزرها در این پست نیستیم و تنها نکات و ویژگی های سه ویدئوی آن را با شما در میان می گذاریم. به منظور مشاهده تمام تیزرهای برتر ماه جولای و آگوست به سایت اینترنتی thinkwithgoogle مراجعه کنید.

درصورتی که اولین بار می باشد.با ما همراه شدید و در معرفی هر تیزر با اصطلاحاتی مثل Creative Agency، In-house و Media Agency ناآشنا هستید می توانید ویدئوهای برتر ماه می  را مشاهده کنید.

 

ویدئوهای تبلیغاتی برتر جولای و آگوست ۲۰۱۷

 

تیزر آپدیت اندروید (OREO)

Brand: Android

برترین تیزر های تبلیغاتی ماه ژوئن در جهان را در کالج سایت ببینید

این تیزر برای معرفی سیستم عامل جدید اندروید اندروید oreo ساخته شده و به عنوان یکی از برترین تیزرهای ماه آگوست انتخاب شده است.  مدت زمان این تیزر تنها ۴۰ ثانیه است، اما با استفاده از تکنیک ها و خلاقیت های ویدئویی توانسته در همین مدت کوتاه نظر بیننده را به خود جلب کند. این ویدئو که هم زمان با خورشیدگرفتگی اخیر آمریکا منتشر شد، بسیار موردتوجه مردم دنیا قرار گرفت. ازجمله ویژگی های این ویدئوی تبلیغاتی می توان به کوتاه، مفهوم و سمبولیک بودن آن اشاره کرد. در دنیای تبلیغات ویدئویی امروز، استفاده از المان های انسانی و ساخت ویدئوهای Real معمولاً با موفقیت بیشتری رو به رو می شود اما اندروید با بهره گیری از خلاقیت توانسته ویدئویی با تکنیک موشن گرافیک را هم به موفقیت قابل قبول برساند. مهم ترین خلاقیت های به کار گرفته شده در این ویدئو عبارت اند از:

  • بهره گیری از رویداد خورشیدگرفتگی در لحظات آغازین و همچنین در داستان ویدئو.
  • نمایش نسخه جدید اندروید در ظاهر یک شخصیت ابرقهرمان (Super hero) که دارای یک سپر و شنل است.
  • نمایش ویژگی های قابل توجه اندروید به صورت سمبولیک. به عنوان مثال، امنیت بیشتر این سیستم را به صورت دفاع اندروید ابرقهرمان در برابر خورشید که گویی در حال آمدن به سمت کاربران می باشد.نشان می دهد. همچنین، هوشمندتر و قدرتمندتر بودن آن را در قالب سرویس دهی مناسب و سریع این ابرقهرمان نشان می دهد. در پایان ویدئو، به بیسکوئیت Oreo اشاره دارد و به ویژگی شیرین تر (sweeter) بودن این نسخه از اندروید اشاره دارد.
  • استفاده از محبوبیت برند Oreo (پرفروش ترین بیسکوئیت آمریکا) در این ویدئو و نام گذاری این نسخه از اندروید مطابق این برند.
در سایت سئو متن بخوانید  اهمیت تولید محتوای ویدیویی

برای کسب وکار ایرانی شما:

توجه به رویدادهای خاص مانند مناسبت ها، اعیاد و رویدادهای خاص و انطباق تبلیغات با این رویدادها باعث جذب مخاطبان می شود. سوارشدن بر موج اتفاقات پرسروصدای اجتماعی مثل مناسبت های طبیعی چنانچه با ایده های خلاق آمیخته شود، می تواند بینندگان زیادی را به تماشای ویژگی های محصول جدید شما مشتاق کند.

 

تیزر تبلیغاتی Puppy Chow

Purina Puppy Chow: Brand

BuzzFeed: Creative Agency

 

این تیزر برای معرفی و تبلیغ محصولات غذایی سگ ساخته و به عنوان یکی از برترین تیزرهای ماه جولای شناخته شده است. تمام مدت این ویدئو به تبلیغ غذای سگ اختصاص داده نشده است، بلکه در قسمتی از آن به محصولات puppy chow اشاره کوتاهی دارد. در این تیزر، شاهد زندگی روزانه زوجی هستیم که یک سگ خانگی دارند. بیان داستان ویدئو به صورت طنزگونه از زبان یک سگ، جذابیت ویدئو را دوچندان می کند. اول شخص قرار دادن سگ در قالب راوی داستان، صداگذاری فوق العاده و متناسب با حرکات سگ، بهره گیری از شوخی های جالب و خلاقیت در داستان پردازی ازجمله عوامل موفقیت این تیزر به حساب می آید. از ویژگی های دیگر این ویدئو این می باشد.که باوجود طولانی بودن آن، به هیچ وجه برای بینندگان خسته کننده نیست.

ترفند در تیزرهای تبلیغاتی

شرکت های مرتبط با محصولات کودک مانند غذای کودک، پوشاک کودک و … نیز می توانند از این ترفند در تیزرهای تبلیغاتی خود استفاده کنند. با صداگذاری جذاب بر روی حرکات کودکان می توان ویدئویی تولید کرد که مخاطبان را به تماشای کامل ویدئو تشویق کند.

برترین تیزر های تبلیغاتی جام جهانی ۲۰۱۸ را در کالج سایت ببینید

تیزر تبلیغاتی وام دانشجویی

Brand: BuzzFeedVideo

در سایت سئو متن بخوانید  چگونه بهترین نتیجه را از کمپین تبلیغاتی یلدا بدست آوریم؟

Creative Agency: BuzzFeed

Media Agency: BuzzFeed

 

این تیزر برای تبلیغ یک موسسه وام دانشجویی ساخته شده است. مدت زمان این ویدئو ۳ دقیقه است، اما باوجود طولانی بودن، این ویدئو به عنوان یکی از برترین تیزرهای ماه آگوست انتخاب شده است. این موسسه برای تبلیغات خدمات خود از کارکترهای واقعی یعنی دانشجویان فعلی یا آینده استفاده کرده است. این ترفند باعث اعتماد بیشتر بیننده به تبلیغ می شود. در این ویدئو شاهد صحبت های ۴ دانشجو در رشته های مختلف هستیم. در ابتدای ویدئو سؤالی مبنی بر میزان آگاهی آن ها از وام های دانشجویی پرسیده می شود که اغلب آن ها اطلاعات چندانی در این مورد ندارند. در ادامه، برای قانع کردن آن ها و همچنین بینندگان ویدئو برای گرفتن وام های دانشجویی، هزینه های تحصیل دانشجویان را به صورت کمی و قابل فهم بیان می کنند.

ازجمله ویژگی های قابل توجه در این ویدئو، بیان کردن هزینه های دانشجو به صورت کاملاً مفهوم در قالب توپ پینگ پونگ است. این کار باعث ایجاد یک دیدگاه خوب از میزان هزینه ها در بینندگان می شود. ریختن توپ های پینگ پونگ بر سر دانشجویان در یک جعبه شیشه ای، روبرو شدن دانشجویان با مشکلات مالی را نشان می دهد. همان طور که در ویدئو مشاهده می کنید، هیچ کدام از دانشجویان انتظار چنین مقدار زیادی را نداشتند. در پایان این ویدئو، دانشجویان با فشردن دکمه موجود در جعبه شیشه ای، خود را از توپ های اطرافشان نجات می دهند. وام دانشجویی این موسسه به عنوان این دکمه نجات در این ویدئو نمایش داده می شود. همین موضوع باعث ترغیب دانشجویان به استفاده از این وام های دانشجویی می شود.

در سایت سئو متن بخوانید  بررسی کمپین تبلیغاتی های خارجی و ایرانی بازگشت به مدرسه

این ویدئو علاوه بر جنبه تبلیغات ویدیویی، برای مخاطبان و به خصوص دانشجویان جنبه آموزشی دارد. این ویدئو علاوه بر آگاه کردن دانشجویان از هزینه های پیش رو و وام های دانشجویی، به مدیریت هزینه های آن ها نیز کمک کند.

استفاده کسب و کار ها از این ایده خلاقانه

همان طور که می دانیم، اغلب بانک های ایرانی از داستان های کلیشه و روتین در تیزرهای تبلیغاتی خود استفاده می کنند و تنها به بیان آمار، ارقام و درصدها می پردازند که ممکن می باشد.برای برخی مخاطبان گنگ باشد. کسب وکارهای ایرانی به منظور جلب توجه بیشتر و همچنین تفهیم این اعداد و ارقام به مخاطبان خود می توانند از این ایده خلاقانه استفاده کنند.

 

 

برچسب ها

کارشناس

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. برای همکاری با کسب و کارهای هدفمند، شرکت‌های دانش بنیان و نخبگانی که به اندک دانش و تخصص من و دوستانم در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن نیاز دارند بسیار با انگیزه‌ایم. همین ضمنا من از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار برای تهیه مقالات استفاده می‌کنم؛ بخاطر اشکالات نگارشی عذرخواهی می‌کنم؛ امکان ویرایش بسیار دقیق فراهم نیست. توصیه من به شما استفاده از فایل‌های صوتی سایت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن