اخبار سایت

چند تیزر تبلیغاتی برتر

در کالج تپسل، یک چهارشنبه از ماه را به تماشا و بررسی بهترین ویدئو های ویدئویی در سراسر جهان می پردازیم. منبع این بررسی سایت thinkwithgoogle.com می باشد.که بهترین تیزرهای Youtube را اعلام می کند. ملاک برتری این تیزرها فاکتورهایی مثل نرخ تماشای کامل ویدئو، نرخ کلیک و … است. همچنین یکی از مهم ترین شاخص ها، نسبت تعداد تماشاکنندگان پولی (کسانی که با این ویدئو به عنوان یک تبلیغ مواجه می شوند) به تماشاکنندگان رایگان (کسانی که این ویدئو را به درخواست خود تماشا کرده اند) است. در این مطلب، تیزرهای برتر ماه می ۲۰۱۷ را مرور می کنیم.

پیش از آشنایی با تیزرها، آشنایی با دو اصطلاح ضروری به نظر می رسد:

تفاوت Creative Agency با  Media Agency در ویدئو های تبلیغاتی

در معرفی تیزرهای ویدئویی از دو عبارت Creative agency و Media agency نام برده می شود. Creative agency استودیو/شرکت تولیدکننده تیزر را معرفی می کند که ایده و اجرای ساخت ویدئو را برعهده داشته اند. Media agencyها سازمان هایی هستند که یک دپارتمان آن ها به نام دپارتمان خرید رسانه فعالیت می کند و وظیفه توزیع و پخش مناسب تیزر در رسانه های مختلف را دارند. ممکن می باشد.یک Media agency خدمات تولید محتوا را هم ارائه بدهد و همزمان به عنوان Creative agency هم ظاهر شود.

معنای عبارت In-house

ممکن می باشد.در شناسنامه برخی تیزرها با عبارت In-house مواجه شوید که معنای آن، اجرای آن بخش توسط شرکت سفارش دهنده تیزر است. مثلا ممکن می باشد.کار توزیع تیزر در رسانه های مختلف توسط دپارتمان مارکتینگ خود شرکت انجام شود و به یک شرکت تبلیغاتی برون سپاری نشود. معمولا شرکت هایی که خود رسانه های بزرگی دارند –مثلا بازی هایی که در سراسر جهان میلیون ها کاربر دارند یا اپراتورها و برندهای موبایل- گاهی از این گزینه استفاده می کنند.

تیزر های تبلیغاتی ماه ژوئن را در کالج سایت ببینید

تیزر ماه می بازی Clash of clans

به سفارش: سازنده بازی، شرکت Supercell

در سایت سئو متن بخوانید  اینفوگرافیک ۱۶ راهکار برای استفاده مؤثر از لینکدین

Creative agency: Barton F. Graf

Media agency: In-house

این تیزر برای معرفی آپدیت بعدی بازی کلش آو کلنز ساخته شده می باشد.و مدت تیزر ۱ دقیقه می باشد.تا علاوه بر رسانه های تبلیغاتی، برای شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام در کسب و کار هم مناسب باشد. این انتقال پیام در زمان کوتاه و یکسان کردن تبلیغات یوتوب با تبلیغات مناسب برای سایر شبکه های اجتماعی، ویژگی منحصر بفرد تیزر Clash of Clans در بین سایر تیزرهای ماه می بود.
در این تیزر، شاهد مکالمه شخصیت های مختلف بازی با هم هستیم که با مرور ویژگی های مختلف خود و ابزارهای بازی، در مورد حل یک چالش صحبت می کنند و به اصطلاح هرکسی از ظن خود یار می شود. هدف نهایی تیزر، آماده کردن ذهن کاربران برای یک آپدیت در بازی است. ساخت تیزر به گونه ای می باشد.که حتی کسانی که از کاربران بازی کلش آو کلنز نیستند هم از تماشای آن لذت می برند و می توانند در جریان داستان تیزر قرار بگیرند.

بهترین ویدئو تبلیغاتی ژوئن ۲۰۱۸ را در کالج سایت ببینید

هنرمندی در انتقال پیام نهایی تیزر (Discover what lies beyond your shoes) که به صورتی عام مطرح شده می باشد.و آن را مختص به کاربران بازی نمی کند، یکی از مهم ترین دلایل جذابیت و کسب رتبه اول در بین همه تبلیغات ویدئویی در ماه می است. طنز موقعیتی که شخصیت بربرین با مواجهه با صورت مساله خلق می کند، در کنار درگیر کردن مخاطب عام با صحنه هایی از ویژگی کاراکترها در بازی، تماشای این تیزر را برای عموم جذاب کرده است.

در سایت سئو متن بخوانید  بهینه سازی کمپین تبلیغات: کدام پارامترها را اندازه بگیریم؟

برای کسب وکار ایرانی شما: چنانچه برای به روزرسانی محصول خود نیاز به تولید تیزر دارد، توجه به پارامترهای این تیزر می تواند شما را به ایده های جالبی راهنمایی کند.

تیزر ماه می Iphone 7 Plus

به سفارش: شرکت Apple

Creative agency: Apple

Media agency: OMD

مشاهده تمامی ویدئو های تبلیغاتی در کالج تپسل

ویژگی خاص دوربین های جدید آیفون با قابلیت ثبت تخصصی چهره، به عنوان یک مزیت رقابتی مطرح شد و شرکت اپل، برای معرفی این ویژگی چند تیزر تولید کرد. در بین این تیزرها، ویدئویی که در یک سلمانی ضبط شده می باشد.توانست یکی از موفق ترین ویدئوهای یوتوب در ماه می ۲۰۱۷ شود. شاید مهم ترین عامل موفقیت این ویدئو را بتوان در ایده خلاق آن جست وجو کرد: برقراری ارتباط بین ویژگی جدید آیفون ها با یک داستان واقعی! مخاطب در این تیزر کوتاه، با داستان همراه می شود و برای کنجکاوی روند داستان، آن را تا انتها تماشا می کند و در خلال این داستان، از دوربین آیفون به عنوان قهرمان نجات یک کسب وکار رونمایی می شود.

ریتم تند، انتخاب موسیقی مناسب و ایده تبدیل عکس های دیجیتال به قاب هایی روی در و دیوار سلمانی کاربر را برای تماشای کامل این تیزر مشتاق می کند.

برای کسب وکار ایرانی شما: اگر به تیزرهای امروزه ایرانی نگاه کنید، با فضاهای تمیز و تصاویری از زندگی های ایده آل روبه رو می شوید. اپل با شجاعت در انتخاب لوکیشن نامرتب و کاراکترهای معمولی، فضای متفاوتی را به تصویر کشیده است. برای تیزر محصول خود، به ایده ای خلاق فکر کنید و فضای واقعی را به تصویر بکشید، چیزی که کاربر را به دنبال کردن داستان تیزر شما وادار کند. چشم های مخاطبین ایرانی به فضاهای تمیز و بی نقص عادت کرده است، متمایز باشید و از این فرصت استفاده کنید.

تیزر های تبلیغاتی ماه آگوست ۲۰۱۷ را در کالج سایت ببینید

تیزر ماه می دوربین Spark

به سفارش: DJI Spark

در سایت سئو متن بخوانید  مفهوم بازاریابی درونگرا، ربایشی یا جاذبه ای

Creative agency: DJI Creative Studio

Media agency: DJI Digital Brand – Strategy and Promotions team

از جذابیت های واقعی و خیره کننده دوربین Spark که بگذریم، این تیزر ویدئویی در معرفی جامع و کامل یک محصول جدید عملکردی بی نقص دارد. استفاده از لحظات جذاب زندگی و تصاویر خیره کننده، فضاسازی رنگارنگ و شاد و حضور کاراکترهای جوان که حاکی از شناخت کامل مخاطب هدف است، این تیزر را به یک نمونه عالی تبدیل کرده است.

روایت تیزر طوری بیان می شود که مخاطب بدون نیاز به شنیدن صدای گوینده و تنها با تماشای تصاویر می تواند از ویدئو لذت ببرد و این نکته در ساخت ویدئوهای آنلاین از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا در بسیاری از موارد کاربران ترجیح می دهند دستگاه های دیجیتال خود از جمله موبایل را در حالت بی صدا قرار دهند.

تیزرهای برتر ماه نوامبر را در کالج سایت ببینید

برای کسب وکار ایرانی شما: اگر می خواهید برای معرفی محصول جدید خود تیزر بسازید، یک بار دیگر این تیزر را تماشا کنید. دو هفته بعد به آن فکر کنید و ببینید چند ویژگی دوربین Spark به خوبی در ذهن شما حک شده است. هنر اصلی تیزر معرفی محصول در همین است: رفع واقعی نیازهای کاربر را به او نشان بدهید و کاری کنید که تا مدت ها بعد، با یادآوری آن نیاز، یاد محصول شما باشد.

برچسب ها

کارشناس

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. برای همکاری با کسب و کارهای هدفمند، شرکت‌های دانش بنیان و نخبگانی که به اندک دانش و تخصص من و دوستانم در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن نیاز دارند بسیار با انگیزه‌ایم. همین ضمنا من از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار برای تهیه مقالات استفاده می‌کنم؛ بخاطر اشکالات نگارشی عذرخواهی می‌کنم؛ امکان ویرایش بسیار دقیق فراهم نیست. توصیه من به شما استفاده از فایل‌های صوتی سایت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن