ویدیوهای تبلیغاتی برتر سپتامبر ۲۰۱۷

1

ویدیوهای تبلیغاتی برتر ماه سپتامبر

مطابق معمول، در این چهارشنبه نیز به معرفی و بررسی ویدیوهای تبلیغاتی برتر سپتامبر در سراسر جهان می پردازیم. منبع انتخاب تیزرهای برتر، وب سایت thinkwithgoogle.com می باشد.که هر ماه بهترین تیزرهای ویدئویی YouTube را اعلام می کند. همچنین، معیار برتری تیزرها، نرخ کلیک، نرخ تماشای کامل ویدئو و … است.

برای مشاهده تیزرهای برتر ماه های گذشته و آشنایی با اصطلاحات معرفی هر تیزر، اینجا را ببینید.

 

تیزر تبلیغاتی iPhone X

Brand: Apple

Creative Agency: In-house

Media Agency: OMD

 

 

این ویدئو به منظور معرفی سری جدید تلفن های هوشمند شرکت Apple ساخته شده و مدت زمان آن، ۱:۱۸ دقیقه است. نام این محصول، iPhone X می باشد.که در ابتدای ویدئو نیز به صراحت به آن اشاره شده و از بینندگان درخواست می کند تا با iPhone X آشنا شوند. به همین دلیل بیننده از ابتدای ویدئو می داند قرار می باشد.با چه موضوعی مواجه شود. به دلیل تبلیغات گسترده این محصول قبل از معرفی رسمی آن در شبکه های مختلف، مردم بی صبرانه منتظر آشنایی با این موبایل و ویژگی های آن بودند. سازندگان این ویدئو نیز از این موضوع مطلع بودند؛ بنابراین، با نام بردن از اسم محصول در ابتدای ویدئو، بینندگان بسیاری را به تماشای کامل ویدئو تشویق کرده اند.

از ویژگی های موردتوجه در این تیزر تبلیغاتی، استفاده از موسیقی مهیج و رنگ های جذاب می باشد.که باعث همراهی کامل مخاطبین با تیزر می شود. همچنین، ریتم سریع تیزر و موسیقی آن برای افرادی که به دنبال کردن تیزرهای تبلیغاتی طولانی علاقه چندانی ندارند و یا همواره عجله دارند نیز مناسب است؛ زیرا تمام ویژگی های جدید گوشی نظیر نداشتن دکمه home، شارژر بدون سیم، قابلیت تشخیص چهره، ایموجی های متحرک، دوربین پیشرفته و … به سرعت بیان و در مدت زمان محدودی نمایش داده می شود.

بهترین تیزر های جام جهانی روسیه را در کالج سایت ببینید

علاوه بر این ویژگی ها، می توان به غیرکلیشه ای بودن ساخت تیزر اشاره کرد. ذکر ویژگی های جدید iPhone X از طریق تایپ (که به نوعی مختص تایپ کردن در گوشی های موبایل است) به جای نام بردن از آن ها مانند سایر ویدئوهای تبلیغاتی، باعث متفاوت جلوه کردن این تیزر شد.

همچنین، استفاده از اشخاص برای نشان دادن ویژگی های iPhone X نظیر محکم بودن صفحه گوشی که از طریق برخورد فرد با شیشه نمایش داده می شود، قابلیت تشخیص چهره برای باز کردن قفل که نشان دهنده منحصربه فرد بودن آن می باشد.و مهم تر از همه، هماهنگی اشخاص و ایموجی ها در خواندن ترانه در حال پخش در تیزر، ایده های خلاقانه ای هستند که شاهد آن بودیم. ویژگی های ذکر شده در بالا باعث قرار گرفتن این تیزر در رتبه اول تیزرهای برتر شد.

این اینفوگرافیک را هم ببینید: ۱۲۲ حقیقت ویدئومارکتینگ

بدنبال ایده های ناب هستید؟!

درصورتی که به دنبال ایده های ناب برای معرفی محصول جدید خود هستید، از پارامترها و ویژگی های این تیزر تبلیغاتی استفاده کنید. همواره خود را به جای یک مخاطب عجول و سخت پسند قرار داده و از کلیشه و طولانی شدن ویدئوهای تبلیغاتی خودداری کنید.

 

 

تیزر تبلیغاتی نوشیدنی Bud Light

Brand: Bud Light

Creative Agency: Wieden+Kennedy

Media Agency: MediaCom

 

بهترین تیزر های تبلیغاتی ماه اکتبر و آگوست ۲۰۱۷ را در کالج سایت ببینید

 

این ویدئوی یک دقیقه ای برای تبلیغ نوشیدنی شرکت Bud Light ساخته شده می باشد.که در آن شاهد فروش نوشیدنی توسط یک دست فروش هستیم. زمان کوتاه باعث می شود که تیزر علاوه بر رسانه های تبلیغاتی، برای نمایش در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام که دارای محدودیت زمان ویدئو هستند نیز مناسب باشد.

ویژگی بارز این ویدئو، داستان پردازی فوق العاده و طنز موجود در آن است؛ بدین صورت که در ابتدای تیزر شخصیت اصلی تیزر یک نوشیدنی از دست فروش در استادیوم خریداری می کند و تعریف و تمجید از او و نوشیدنی، منجر به ادامه دار شدن روند خرید در تمام لحظات زندگی می شود؛ به گونه ای که سروکله این فروشنده در موقعیت های مختلف نظیر خانه، محل کار، سینما، مراسم تدفین، هنگام خواب و … پیدا می شود. در انتهای ویدئو، آن شخص فروشنده را به استادیوم که ماجرا از آنجا آغاز شده است، هدایت می کند.

از دیگر ویژگی های قابل توجه این تیزر تبلیغاتی، عبارتی می باشد.که توسط دست فروش در تمام صحنه های ویدئو گفته می شود. تکرار مداوم این عبارت با آهنگی منحصربه فرد، نام و برند این محصول را در ذهن بینندگان تثبیت می کند. به یادماندنی بودن یک تبلیغ یکی از پارامترهای یک تیزر تبلیغاتی موفق است.

علاوه بر این، فضای تیزر نیز مانند یک فیلم به نظر می آید که این موضوع از جنبه تبلیغاتی بودن آن می کاهد و باعث می شود که مخاطب در برقراری ارتباط با تیزر احساس خوبی پیدا کند؛ گویی در حال تماشای یک فیلم طنز است. تمامی ویژگی های ذکرشده در بالا موجب قرار گرفتن این ویدئوی تبلیغاتی به عنوان تیزرهای برتر شد.

این اینفوگرافیک را نیز ببینید: چرا کسب و کار شما به اینستاگرام نیاز دارد؟

وابستگی مشتری به محصولات تان را در قالب طنز استفاده کنید

می توانید به جای نام بردن از ویژگی های برتر محصول خود در تیزر تبلیغاتی که برای مخاطبین بسیار کلیشه ای و خسته کننده است، از ایده وابستگی مشتری به محصولاتتان و وفاداری آن ها در قالب طنز استفاده کنید. چنانچه برند شما در زمینه تولید نوشیدنی فعالیت دارد، استفاده از پتانسیل ساخت تیزر در ورزشگاه ها و داستانی مبتنی بر تماشاکنندگان مسابقات ورزشی، می تواند ایده ی داستانی تیزرتان را به شکلی خلاق هدایت کند.

 

 

تیزر تبلیغاتی گوگل

Brand: Google

Creative Agency: Google Creative Lab

 

 

این تیزر تبلیغاتی توسط شرکت Google به منظور آگاه ساختن مردم از ورود گوشی های جدید Google به بازار ساخته شده است. مدت زمان این ویدئو تنها ۳۶ ثانیه است، اما با وجود کوتاه بودن آن، بینندگان به راحتی پیام موجود در ویدئو را متوجه می شوند.

در این ویدئو شاهد تایپ سؤالاتی در مورد مشکلات گوشی مانند باتری، حافظه، دوربین و … هستیم. کم کم این سؤالات جنبه گلایه به خود می گیرند که این قسمت از ویدئو به صورت طنز بیان شده است. استفاده از یک ویژگی منحصربه فرد و به یادماندنی محصول در تیزر تبلیغاتی که در اینجا منظور ویژگی جستجو در Google می باشد.نیز موردتوجه مخاطبین قرار می گیرد. فضای آشنای گوگل باعث اعتماد بینندگان و مشاهده ادامه تیزر می شود. علاوه بر این، موضوع تبلیغ از ابتدای ویدئو مشخص نیست که باعث ترغیب بیننده به تماشای کامل ویدئو برای پی بردن به مفهوم تیزر می شود.

از ویژگی های قابل توجه این ویدئو می توان به کم هزینه و درعین حال چشمگیر بودن آن اشاره کرد. همان طور که مشاهده می کنید، تنها با اشاره به ویژگی بارز Google که جستجوی انواع و اقسام سؤالات می باشد.و بدون نیاز به صرف هزینه گزاف، مفهوم پیام تبلیغاتی به مخاطب منتقل می شود.

 

بهترین ویدئو تبلیغاتی ژوئن ۲۰۱۸ را در کالج سایت ببینید

 

نیازی به صرف بودجه هنگفت برای ساخت ویدئو تبلیغاتی نیست!

اگر دقت کرده باشید، بسیاری از کسب وکارهای ایرانی گمان می کنند که برای تولید و ساخت یک ویدئوی باکیفیت، باید بودجه های زیادی در نظر بگیرند، درصورتی که تنها با استفاده از یک ایده خلاقانه و ساده نیز می توان توجه مخاطب را جلب کرد. شما نیز سعی کنید از ویژگی های مشهور و به یادماندنی محصولات خود در تیزرهای تبلیغاتی استفاده کنید. برای این کار، خود را جای مخاطب گذاشته و اولین ویژگی محصول خود که مخاطب فوراً آن را به یاد می آورد را در ویدئوی خود به کار ببرید.

این مطلب را هم بخوانید: CTR و راهکارهای افزایش آن در تبلیغات ویدئویی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.