تولید محتوا مبتنی بر اصول سئو و کپی‌رایتینگ

نقد و بررسی تولید محتوای آموزشی در ایران

ضعف آموزش‌های مجازی و دوره‌های اینترنتی

شاید شما هم یکی از افرادی باشید که گوشه هارد کامپیوترتان آموزش های زیادی ذخیره کرده اید اما یک بار هم آنها را باز نمی‌کنید. دوره‌های آموزشی و بسته‌های رنگارنگ که دردی از کاربر دوا نمی‌کند یا پی‌دی‌اف‌های زیادی ماهها و حتی سالهاست در گوشی و سیستم شما خاک می‌خورند تا مثلاً در یک فرصت مناسب آنها را بخوانید اما هرگز به آنها مراجعه نمی کنید.

این مسئله علاوه بر تاثیر فراوانی که از پایین بودن آمار مطالعه در ایران می‌گیرد دلایل دیگری هم دارد که مهمترین آنها عدم اعتماد یا بی باور شدن کاربران به آموزش های مجازی است.

دوره‌های آموزشی به درد نخور
دوره‌های آموزشی به درد نخور

 

دوره‌های آموزشی که به دردتان نمی‌خورد

تخصص ها مجموعه ای از دانش به عنوان بیس اصلی و تشکیل دهنده آن حرفه و مهارت‌ها فوت و فن ها و مجموعه اقدامات عملی هستند آنچه که در آموزش های فانتزی که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و اگر معدود تولید کنندگان منصف و توانمند را کنار بگذاریم باید بگویم اغلب برنامه سازان و فروشندگان به دنبال فروش هستند و به دنبال آموزش و یاد دادن طبیعی است که جنبه‌های تبلیغاتی کار برای اینها مهمتر است و وقتی که مهارت آموزش داده نشان طبیعتاً افراد با این که تعاریف را می‌آموزند اما توانایی انجام کار را ندارند.

نقد تولید محتوای آموزشی
نقد تولید محتوای آموزشی

به جای پرداختن به تعاریف و توضیحات تئوری که عمدتاً از منابع ترجمه‌ای تهیه می شود و کاربر به سختی می تواند با مفهوم آن ارتباط برقرار کند به نظر می رسد در آموزش هایی که موضوع با تخصص و هنر ارتباط دارد مثال باید به عنوان تنها راه آموزشی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین تسلط بر آموزش و تکنیک های بسیار مهمی که در ادامه با یکی از مهمترین آنها آشنا خواهیم شد در کسب نتیجه نهایی مطلوب بسیار تاثیر گذار است.

بی توجهی به مهارت در پکیج های آموزش مجازی

دانشجو باید به آموزش مسلط شود یعنی بداند چه مسیری قرار است طی شود تا با ذهن خلاق و روح کاوشگر انسانی خود به فرایند آموزش کمک کند

وقتی که شما طرح درس خود را مینویسید اهداف مورد نظر را که در پایان آموزش انتظار دارید به دست بیاید را تعیین میکنید و مفاهیم را در قالب مثال های ملموس به دانشجو انتقال می دهید او اشراف کامل به موضوع پیدا می کند و تعاریف اصطلاحات و آموزش هاه‌های نامأنوس و غریب در نظر او نخواهد بود.

آموزش های ضعیف
آموزش های ضعیف

به عنوان مثال اولین جلسه از آموزش مهارت وردپرس که به معرفی کسب و کار سایت اینترنتی دنیای وب دامنه و هاست پرداخته است در این آموزش آورده‌ام باعث می شود کاربر حس کند همه چیز را تحت تسلط اوست این مسئله کمی نیست.

این نوشتار با استفاده از تبدیل فایل صوتی به متن تهیه شده بخاطر ایرادات نگارشی از شما پوزش می طلبم پیش نویس به زودی تکمیل و بروزرسانی خواهد شد

.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.