سئو و خواناییمحتوای گرافیکیمحتوای متنی

مهارت‌های حرفه‌ای طراحی و محتوای گرافیکی در اندروید

این پکیج جامع ویژه کسب و کارها و مدیران سایت‌هاست

نکات برگزیده مطلب
 • طراحی حرفه ای با گوشی موبایل رو یاد میگیرید
 • معرفی و آموزش بهترین برنامه های گرافیکی اندرویدی
 • گرافیک تجاری مورد نیاز کسب و کارها
 • فوت و فن‌های حرفه‌ای کار با تصاویر
 • ویرایش فایل مخفی تصاویر برای بهبود سئو بهینه سازی عکس
 • حذف بخش های ناخواسته از روی تصاویر
 • افزودن واترمارک به تصاویر و عکس محصولات بصورت ثابت و متحرک با طرح های آماده،فوق العاده
 • امکان ساخت تصاویر آموزشی با عکس از صفحه و رسم فلش و المانهای زیبا پوشاننده

طرح مسئله: کار گرافیکی با کامپیوتر وقت‌گیر است

ما به ادوب تعهد نداده ایم که تا ابد از فتوشاپ برای طراحی استفاده کنیم! در اینکه فتوشاپ سناتور است تردیدی نیست اما طراحی با موبایل ، گرافیک تجاری ، بهترین اپلیکیشن‌های گرافیکی و طراحی ، آموزش طراحی حرفه ای با گوشی موبایل این عناوین واقعا وسوسه انگیز نیست؟ گاهی برای انجام دادن کارهای کوچک و مجبوریم کامپیوتر روشن کنیم و یک جا مستقر باشیم با یک طرح ساده طراحی کنیم که ابعاد تصویری را ویرایش کرده و خلاصه منطقی نیست که برای هر کاری از کامپیوتر استفاده کنیم.

جزئیاتی که جا می‌ماند، دیگر جا نمی‌ماند؛ چون حوصله دارید!

لطفا واقع بین باشیم! وقتی که بناست همیشه از کامپیوتر برای همه کارها استفاده کنیم بسیاری از کارها انجام نمی شود اما اگر دسترسی آسان و راحت باشد کارهای ریز اما مهم روی هم جمع نمی شوند که در آخر چهره سایت یا محتوای رسانه ما را خراب کنند من می گویم با موبایل نه تنها کارهای معمولی که کارهای حرفه‌ای را می شود بهتر از فتوشاپ انجام داد، در موبایل و با یک گوشی اندروید

البته ابزارهای لازم را نیاز دارید که ما به شما ارائه می‌کنیم. همچنین مهارت‌های ساده ای که حتی اسم هم ندارند! اما گاهی ساعت ها شما را معطل می کند.

برنامه‌ها و آموزش‌ها

نام برنامه موبایلعملکرد برنامه
اپلیکیشن پیکسل لبانجام کارهای عمومی و طراحی جایگزین فتوشاپ
اپلیکیشن pixabayدانلود تصاویر بصورت موضوعی از pixabay.com
اپلیکیشن freepikیافتن طرح آماده و عکس حرفه‌ای
افزودن واترمارکافزودن نشان، واترمارک به فیلم و عکس، گروهی
حذف از روی عکسحذف‌ بخش‌های ناخواسته
ویرایش exifویرایش مشخصات مخفی تصاویر، گروهی
عکس از صفحهتصویر از اسکرین و ساخت آموزش تصویری

کار با کامپیوتر وقت گیر است

پس دیگر پشت کامپیوتر برای طراحی نمی شینیم تازه می توانید آرشیو خوب درست کنیم که هم از طراحی لذت ببرید و هم گرافیک را که مهمترین عامل در فروش و جذب مخاطب و بسیاری پارامترهای دیگر است در کسب و کار و سایتمان را تقویت کنیم.

مقاله ویژه  نگذارید الگوریتم رنک برین شما را نابود کند

پس اگر کسی پرسید چرا بگویید وقتی که می‌شود کارهای گرافیکی و طراحی را با گوشی اندروید براحتی انجام داد، چرا خودمان را به زحمت بیندازیم. اگر سوال پیش آمد که کیفیت چه می شود من به شما اطمینان می دهم که نه تنها از کیفیت کاسته نمی شود بلکه در زیبایی طراحی های شما و تاثیر مثبت آن در برند و کسب و کارتان تاثیرات فوق العاده زیاد خواهد داشت.

آموزش تضمینی ویژگی‌های کاربردی

این آموزش ها به نظر ساده هستند اما وقتی که سایت های مختلف را بررسی می کنند علت ضعف و مشکلات آنها را بیشتر در همین گرافیک می بینم راستی من کیان هستم عضو گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن.

این آموزش برای کسب و کار ها بسیار ضروری است

باور کنید هست! کسب و کارهایی را دیده‌ام که به خاطر ضعف طراحی و گرافیک اصلا دیده نشده‌اند. کاربر به محض اینکه چشمش افتاده صفحه را بسته؛ خلاصه سایت‌های زیادی به خاطر گرافیک بد گرفتار زیان‌های هنگفت شده‌اند.

 

تولید محتوا همواره پشتیبان کشب و کار شماست

این جمله را هرگز فراموش نکنید که گرافیک به تنهایی عامل موفقیت هیچ کسب و کاری نیست اما به تنهایی می‌تواند عامل شکست هر کسب و کاری باشد.

سرفصل‌های آموزشی

این توضیحات ساده را دریافت کنید و به زودی ویدیوهای مربوط به هر بخش هم بارگذاری می شود. اگر سوالی داشتید در نظرات بنویسید یا واتساپ و تلگرام پیام بدهید. در بروزرسانی‌های بعدی نکات طلایی طراحی را در جمله های کوتاه به شما خواهیم گفت که بسیار کاربردی ست و موجب می شود زیبایی کار شما دو چندان شود. همچنین بسته های طرح آماده متناسب با فرهنگ و مناسبات ایرانی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

 1. برنامه‌ای برای طراحی که جای فتوشاپ را بگیرد

  این برنامه در واقع برنامه اصلی شماست. پیکسل لب براحتی همه کارهایی که با فتوشاپ به صورت معمولی انجام می دهید را برایتان انجام می‌دهد.
  این اپلیکیشن امکانات زیادی نظیر قابلیت لایه لایه بودن امکان تغییر ابعاد پرسپکتیو همه ابزارها و امکانات کار با عکس فونت اختصاصی و افزودن پمپ فارسی امکان ذخیره پروژه و استفاده در مراحل بعدی امکان ایجاد پریست و ذخیره آن امکان حذف بک گراند تصاویر و ده ها امکان و فوق العاده دیگر که پیکسل لب را به یک اپلیکیشن فوق حرفه ای کرده است در اختیار شماست.
  شما به راحتی هر کار تصویری و گرافیکی ساده تا نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای را با این برنامه موبایل انجام دهید اکسل رایگان است و به راحتی می توانید از طریق گوگل پلی آن را دانلود کنید آموزش دقیق کار با اکسل برای سرعت بیشتر شما در ویدیو اموزشی برای به شما کاربران عزیز سایت گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن ارائه شده است این ابزار می تواند جایگزین فتوشاپ در گوشی تلفن همراه شما باشد شما می توانید پروژه های این اپلیکیشن را برای دیگران ارسال کنید.

 2. تصاویر موضوعی، یعنی دقیقا همان چیزی که می‌خواهیم

  مثلا کتاب باز، پرتقال قاچ شده، آدم در حال خرید، این تصاویر را باید سریع و راحت و بدون کپی رایت با کیفیت بالا پیدا کنیم. کافیست به سایت مراجعه کرده و در آنجا موضوع مورد نظرتان را به انگلیسی وارد کنید تا تصاویر مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهد شما می توانید هر عکس را در اندازه ۱۲۸۰ ۱۹۲۷ بیشتر دانلود کنید همچنین تصاویر تا حدود زیادی کمپرس شده و با حجم کم هستند فراموش نکنید برای استفاده از سایت پیکسل باید به انگلیسی کنید هر موضوعی که نیاز داشتید کافیست نام انگلیسی آن را بنویسید.
  برای این منظور نیاز به ابزار مترجم گوگل دارید که در گوشی تلفن همراه خود فعال شده باشد همچنین داشتن یک کیبورد فارسی که نوار ابزار کپی و پیست در بالای سر پوشیده شما اضافه کند می تواند سرعت شما را فوق العاده زیاد کند در بخش آموزش ویدیویی این نکته را به خوبی متوجه می شوید که تا چه حد می تواند به شما سرعت بدهد.
  سایت پیکسل اپلیکیشن هم دارد که اگر آن را نصب کنید سرعت شما در دسترسی به تصاویر بسیار زیاد خواهد شد برای pixabay هم باید از تحریم ها عبور کنید و سپس برنامه عبور از تحریم را روشن کنید.
  در پیکسلی وقتی که عبارتی مثل png را جستجو می کنید هزاران تصویر بدون زمینه به شما می دهد همچنین وقتی که از یک تصویر خوشتان آمد برای این که بدانید آیا تصاویر مشابه آن وجود دارد یا نه می توانید روی عکس فرستنده تصویر کلیک کنید تا همه عکس هایی که آن کاربر ارسال کرده را ببینید مطمئناً اگر عکس کلید جزئی از یک مجموعه باشد بقیه عکس ها را در پروفایل کاربر مربوطه خواهید دید این ترفند بسیار ارزشمند است و از آن استفاده کنید چرا که در گرافیک تصاویر همسان و یک دست درباره یک موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد نحوه کارکردن با مهارت‌های دانلود تصاویر به صورت موضوعی را در ویدیو به خوبی برایتان تشریح کرده ایم.

 3. طرح‌های آماده و گرافیک‌های پیش‌ساخته

  بسیاری از ما به یک کمپانی چند ملیتی معروف هستیم و نه یک کنسرسیوم در حال رقابت که بگوییم برای ما تبعات منفی دارد از امکانات رایگان و دسترسی های آماده استفاده کنیم.
  مهم این است که طرح خوب باشد تکراری نباشد کاربر ما با آن ارتباط برقرار کند و خلاصه چیز خوبی باشد!
  بنابراین نیاز داریم که منابعی که گرافیک های آماده دارند را بشناسیم تا هم در زمان و هم در کیفیت بهترین را انتخاب کرده باشیم.

 4. بعضی طرح‌ها چیزهای اضافه‌ای دارند که باید پاک شود.

  ممکن است بخواهید متنی را از روی پوست پاک کنید یا در یک طرح یا عکس زیبا سوژه ای که به موضوع شما ربط ندارد را حذف کنید این برنامه به شما کمک می کند بدون اینکه اثری از آن جا بماند با چند لنز هر قسمتی را که نیاز ندارید حذف کنید.
  شما می توانید با اسکرین گوشی از هر تصویر منظره یا طرح زیبایی عکس بگیرید و سپس با حذف قسمت های نامناسب آن برای خودتان در سایت یا پوستر تان استفاده کنید این یک ترفند جالب است اما باید بدانید که حقوق مالکیت فکری آثار را رعایت کنید.
  شما می توانید در قسمتی که در خود طرح یا بخش دیگری مثلاً توضیحات قید کنید که این طرح را از چه منبعی به دست آورده اید همچنین برای برخی از تصاویر که از سایت فری پیک میگیرید لازم است لوگو فیلیپ را پاک کنید این ابزار اونجا هم به شما کمک می کند.

 5. افزودن واترمارک یا متن بر روی تصاویر به صورت گروهی

  در این مرحله شما می‌توانید به تصاویر تان لوگو اختصاصی خودتان را اضافه کنید شما حتی می توانید روی فیلم ها واترمارک بزنید واترمارک را می توانید به صورت پی ان جی یا جی پی جی استفاده کنید البته این برنامه رایگان نیست اما چنانچه شما تمایل داشته باشید می توانید از طریق واتساپ و تلگرام به ما پیام بدهید تا روش رایگان کردن آن را به شما بگوییم.
  در این برنامه شما طرحهای بسیار زیادی در اختیار دارید که می توانید هر کدام از آنها را ویرایش کرده و در کارتان استفاده کنید برنامه های متعدد دیگری هم باشد که این کار را برایتان انجام می‌دهد اما این اپلیکیشن پس از بررسی دهها برنامه مشابه به عنوان بهترین ها انتخاب را به شما معرفی شده است.

 6. برنامه ویرایش فایل Efxi به صورت گروهی

  شاید بهتر باشد برای بهینه سازی تصاویر و بهبود سئو فایل مخفی تصاویر را ویرایش کنید و به آن کلیدواژه دیسکریپشن و احیاناً نام اپراتور سازنده و اطلاعات دیگری که لازم است را اضافه کنید.
  همانطور که باید بدانید هر عکس یک فایل مخفی دارد که در آن اطلاعات مربوط به آن ثبت شده است این فایل برای عکاسان و طراحان حرفه ای اهمیت دارد و شاید برای شما که عکاس حرفه ای نیستید چندان اهمیتی نداشته باشد.
  به هر صورت این بهینه سازی ها می تواند برای سئو شما بسیار موثر باشد نکته مهم اینکه شما به سرعت و به سادگی می توانید این فایل را توسط اپلیکیشن معرفی شده ویرایش کنید.
  این اپلیکیشن به صورت گروهی در همه تصاویر شما اعمال می شود همچنین اگر با گوشی تلفن همراه و از طریق برنامه پیش فرض آن یعنی آلبوم تصاویر را مرور کنید می توانید به راحتی به هر عکس برچسب جغرافیایی مربوطه را الصاق کنید.
  البته در اپلیکیشن امکان ویرایش موقعیت مکانی برای تصاویر وجود دارد.

 7. فشرده سازی و کاهش حجم عکس با tinypng.com

  مهمترین مسئله در سئو و سرعت سایت حجم تصاویر است حجم تصاویر باید تا جایی که امکان دارد کم شود البته نه آن طور که به کیفیت آسیب برسد به همین منظور بحث کمپرس کردن تصاویر را بسیار جدی بگیرید شما می توانید از دو طریق تصاویرتان را فشرده سازی کنید نخست مراجعه به سایت تاینی پی ان جی دات کام و آپلود کردن عکس ها در این سایت و سپس دانلود آنها است.
  این سایت حجم تصاویر را تا ۹۰ درصد در برخی موارد کمتر می کند بدون اینکه کیفیت را تغییر بدهد. ضمنن تحریم شکن را فراموش نکنید. شما در هر نوبت می توانید ۲۰ عکس کمپرس کنید و سپس فایل زیپ آن را دانلود کرده و استفاده کنید.

 8. کاهش حجم تصاویر با استفاده از تلگرام!

  روش دیگری که در واقع یک ترفند است و به کمک آن می‌توانید تصاویر خود را کمپرس کنید ارسال آنها در تلگرام است.
  وقتی که شما عکسی را برای شخص دیگری در تلگرام ارسال می کنید آن عکس در سرور های تلگرام قرار می گیرد و به صورت اتوماتیک کمپرس می شود.
  حالا تصور کنید شما تصاویر را برای خودتان یا قسمت ذخیره فایل ها ارسال می کنید یا در یک گروه یا کانال پس از اینکه همان عکس را دانلود کنید شما خواهید دید که تا حدود بسیار زیادی تصاویر کمپرس شده اند.
  این میزان قابل تنظیم هم هست سعی کنید اگر تصاویر شما منظره باشند باید تا ۷۰ درصد هم بتوانید آن ها را با ارسال در تلگرام بدون افت کیفیت نشود کاهش دهید.

 9. عکس از صفحه نمایش و ساخت تصاویر اموزشی

  شما نیاز به برنامه دارد تا به راحتی بتوان در صفحه نمایش خود تصویر بگیریم و آنها را ذخیره کنید این یک اسکرین شات فوق حرفه ای است که پس از گرفتن عکس که با زدن یک دکمه فلزی انجام می شود شما می‌توانید آن را ویرایش کنید و در اینجا روی آن کنید و یا قسمتی از آن را بپوشانید و حتی اگر می خواهید آن را ویرایش کنید این می‌تواند به شما کمک زیادی کند تا فایل های تصویری آموزشی بسازید به راحتی هر چیزی را فلش کرده و توضیحات آن را درج کنید با کمک این برنامه به راحتی می توانید پست های آموزشی بسازید.

مقاله ویژه  نکات مهم خوانایی در سر انجام تولید محتوا

پایان بخش مقدماتی چند توصیه

این مرحله را پایان بخش مقدماتی می نامیم و هر هفته بروز می‌کنیم. با نکات و هر چیزی که گرافیک شما را عالی می‌کند. ابزارهایی که به شما معرفی شد اهمیت بسیار زیادی دارند. شاید شما ابزارهای مشابه را دیده باشید اما جالب است بدانید در انتخاب برخی از این اپلیکیشن ها و تست و بررسی های انجام شده هفته ها وقت صرف شده و ده‌ها برنامه مکرر نصب و بارها بررسی انجام شده تا مطمئن شویم که یک اپلیکیشن از هر جهت بهترین است.

ویدیوهای آموزشی بزودی افزوده می‌شود.

این نوشتار با تایپ صوتی ایجاد شده، نگاه ارجمندتان املای پر اشتباه‌مان را نمره ندهد تا فرصتی پیدا شود و اصلاح کنیم.

برچسب ها

کارشناس

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. برای همکاری با کسب و کارهای هدفمند، شرکت‌های دانش بنیان و نخبگانی که به اندک دانش و تخصص من و دوستانم در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن نیاز دارند بسیار با انگیزه‌ایم. همین ضمنا من از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار برای تهیه مقالات استفاده می‌کنم؛ بخاطر اشکالات نگارشی عذرخواهی می‌کنم؛ امکان ویرایش بسیار دقیق فراهم نیست. توصیه من به شما استفاده از فایل‌های صوتی سایت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن