اخبار سایت

مصاحبه تپسل با کوئیز آو کینگز

در ایام تعطیلات نوروز، سایت سراغ توسعه دهندگان موفق ترین و پرمخاطب ترین اپلیکیشن های ایرانی رفته و طی یک گپ وگفت صمیمانه، داستان موفقیت آن ها را از زبان خودشان شنیده می باشد.تا توسعه دهندگان دیگر هم بتوانند از این روایت ها استفاده کنند. اولین داستان ما در مورد امیرحسینن ناطقی، مدیر استودیو Palang Co که بازی آنلاین Quiz of Kings را تولید کرده، است. مصاحبه با Quiz of Kings در ادامه آمده است.

آقای ناطقی دانشجوی سال آخر مهندسی نرم افزار از دانشگاه امیرکبیر هستند. کار کردن را از اواخر سال اول دانشگاه آغاز کرده اند و از اولین تجربه ی کاریشان که در شرکت تاد رقم خورده است، راضی هستند. در مدت سه سال حضور در این شرکت، آقای ناطقی در اپلیکیشن های فروت کرفت، سیبچه و مراحل اولیه ی بازی جدید پرسیتی فعالیت داشته اند. دومین تجربه ی کاری ایشان به مدت یک سال در شرکت زودفود اتفاق افتاده می باشد.و بعد از اخذ این تجارب، حالا حدود یک سال می باشد.که روی محصول خودشان یعنی اپلیکیشن پرطرفدار Quiz of Kings کار می کنند.

مصاحبه با Quiz of Kings

درواقع، بعد از موفقیت چشمگیر سبک Trivia در دنیا و تبدیل این ژانر به یکی از سرگرمی های مردم، آقای ناطقی و گروهشان آغاز به تحقیق در مورد محصولات این حوزه در دنیا و ایران می کنند و با بررسیی نتایج آن، تصمیم به تولید این محصول می گیرند. باوجود این که ایشان قبلاً در کارهای بزرگی مثل فروت کرفت مشارکت داشته اند، آغاز تولید بازی خودشان و اجرای صفر تا صد یک طرح را ترسناک تر و جدی تر و از طرف دیگر هیجان انگیزتر توصیف می کنند. یکی از چالش های اولیه ی تولید این بازی تولید محتوا بوده می باشد.اما یک کار تیمی موفق که در آن سه عامل “احترام به نظر همه ی اعضا، کار جدی و زیاد و انعطاف” وجود داشته باشد می تواند همه ی سختی ها را پشت سر بگذارد، به همین دلیل بالاخره بعد از یک دوره ی ۴ ماهه، نسخه ی اولیه ی اپلیکیشن (MVP) را منتشر می کنند و با دریافت نظرات و بازخوردها، ۲ ماه بعدی را به اصلاحات و تغییرات مدنظر مخاطبان می پردازند و نسخه ی نهایی را منتشر می کنند. به علل متفاوتی ازجمله کار تیمی و شبانه روزی، توجه به رضایت کاربر و اولویت کیفیت محصول، استفاده از تجربه ی دیگران و پشتیبانی قوی اپلیکیشن به موفقیت فعلی اش دست می یابد و در حال حاضر بازی حدود ۱۰۰۰۰۰ نصب فعال و ۲۰۰۰۰ کاربر فعال روزانه دارد، اما آقای ناطقی و گروهشان به خوبی می دانند این پایان راه نیست و روزبه روز در حال تحلیل و ارتقای کیفیت و امکاناتت بازی هستند تا بتوانند کاربران بیشتری را جذب کنند و رضایت کاربران قبلی را هم حفظ کنند. در همین راستا نسخه ی جدیدی برای تعطیلات منتشرشده که ویژگی های هیجان انگیزی مثل دست آورد و … و یک کمپین با جایزه هایی که سورپرایز می باشد.(!) را در آن پیاده سازی کرده اند. در آینده هم علاوه بر بهبود دائمی این اپلیکیشن و رسیدن به هدف های بزرگ تر آن، آقای ناطقی و گروهشان علاقه مند هستند که در حوزه ی افزایش اطلاعات مردم در کنار سرگرمی وارد شوند.

در سایت سئو متن بخوانید  ارزش طول عمر مشتری یا LTV و محاسبه آن

کسب درآمد اصلی بازی مذکور از طریق پرداخت درون برنامه ای است، اما یکی از جریان های اصلی درآمدی آن تبلیغات هستند. وقتی از آقای ناطقی در مورد علت استفاده از سایت به عنوان سرویس تبلیغات ویدئویی سؤال کردیم، ایشان توانایی فنی، پشتیبانی و مدیریت ارتباط با مشتریان را نقاط قوت تپسل دانستند و گفتند: “تپسل یکی از جدیدترین و بهترین روش های درآمدزایی برایی اپلیکیشن هاست که همه رو راضی می کنه، هم ما، هم کاربر و هم کسانی که می خوان تبلیغاتشون دیده بشه”. پیاده سازی موفق سایت در هر اپلیکیشن الگوی خلاقانه ی خود را می طلبد و نوآوری بازی Quiz of Kings برای استفاده از سایت این می باشد.که کاربر در دو قسمت می تواند از تماشای ویدئو منتفع شود، یکی این که با تماشای ویدئو محدودیت تعداد بازی ها را بدون خرید سکه رد کند و دیگر این که در زمان های مشخصی با مشاهده ی ویدئو سکه ی مجانی دریافت کند و به این ترتیب بیشتر به اپلیکیشن مراجعه کند.

این بلوک بازاریابی را مطالعه کنید: کسب درآمد از اپلیکیشن های موبایل

مصاحبه با Quiz of Kings

آقای ناطقی خودشان هم در بازی های موبایل فعال هستند و علاوه بر رصد بازی های موفق برای مقاصد کاری، طرفدار بازی Clash Royal هستند و روزی یک ساعت را صرف این بازی می کنند. ایشان سه عاملل موفقیت یک اپلیکیشن را جذب کاربر به صورت Viral، حفظ کاربر در بازه های طولانی و پشتیبانی قوی می دانند.

توصیه های آقای ناطقی به توسعه دهندگان تازه کار گرچه از خلال صحبت ها و تجربه ی مسیرشان مشخص می باشد.اما به طور خلاصه “کار تیمی و شبانه روزی، استفاده از تجربه ی دیگران، مطالعه، اولویت دادن به رضایت کاربران و از همه مهم تر داشتن هدف و چشم انداز” شاه کلید هایی هستند که ایشان به کسانی که در ابتدای راه برنامه نویسی هستند تقدیم کردند.

در سایت سئو متن بخوانید  روش نوشتن رزومه تاثیرگذار

 

برچسب ها

کارشناس

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. برای همکاری با کسب و کارهای هدفمند، شرکت‌های دانش بنیان و نخبگانی که به اندک دانش و تخصص من و دوستانم در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن نیاز دارند بسیار با انگیزه‌ایم. همین ضمنا من از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار برای تهیه مقالات استفاده می‌کنم؛ بخاطر اشکالات نگارشی عذرخواهی می‌کنم؛ امکان ویرایش بسیار دقیق فراهم نیست. توصیه من به شما استفاده از فایل‌های صوتی سایت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن