تولید محتوا مبتنی بر اصول سئو و کپی‌رایتینگ

مدت زمان یادگیری html

بعد از انتشار نوشتار فوق العاده مدت زمان یادگیری برنامه نویسی  خیلی از کاربران در مورد مدت زمان یادگیری خیلی از زبان‌‌های برنامه نویسی پرسش پرسیدند. در این نوشتار میخواهیم مدت زمان یادگیری html رو مورد بررسی قرار دهیم. در نوشتار ای هم مدت زمان یادگیری سی شارپ رو مورد بررسی قرار دادیم که کاربران بسیار استقبال کردند. حال میخواهیم به صورت دقیق و درست مدت زمان یادگیری html رو برای افراد مختلف با زمان‌‌های مختلف بیان کنیم.

مدت زمان یادگیری html

دوستان در مقاله مدت زمان یادگیری برنامه نویسی چند مورد را بررسی کردیم که تاثیر بسزایی در مدت زمان لازم برای یادگیری برنامه نویسی دارند. این چند مورد را دوباره در این نوشتار به صورت کلی ذکر میکنیم.

  • زبان برنامه نویسی 
  • زمان روزانه برای برنامه نویسی
  • تمرین و تکرار 
  • الگوریتم و فلوچارت 
  • ضریب هوش
  • زبان انگلیسی 
  • ریاضیات 
  • سن 
  • اراده و حوصله‌‌

مدت زمان یادگیری html

بارها از کاربران شنیده ام که میگویند مدت زمان یادگیری html چه قدر است و فکر میکنند که زمان زیادی برای یادگیری HTML باید وقت بذاریند. در ابتدا بگم HTML چیست بعد به سراغ مدت زمان یادگیری html برم. HTML مخفف Hyper Text Markup Language و به معنای “زبان نشانه‌‌گذاری ابرمتن” است. اگر بخواهیم بگیم HTML چه نقشی دارد باید گفت HTML سنگ بنای وب است. یعنی چارچوب یک صفحه وب توسط HTML مشخص می‌‌شود. HTML یک زبان رایانه‌‌ای که برای تدوین قالب و طراحی صفحات وب به کار برده می‌‌شود.این رو هم متذکر شوم که HTML یک زبان برنامه نویسی نیست بلکه یک زبان نشانه گذاری است.

 اگر میخواهید به صورت کامل با HTML آشنا شوید پیشنهاد میکنم مقاله html چیست رو مطالعه کنید. در این نوشتار به صورت کامل در مورد زبان نشانه گذاری HTML صحبت کرده ایم.

مدت یادگیری HTML

پس متوجه شدیم که HTML یک زبان برنامه نویسی نیست و یک زبان نشانه گذاری است پس میتوان گفت یادگیری آن بسیار سخت و طولانی نیست. و میتوان گفت خیلی راحت میتوانید HTML رو فرا بگیرید.

 اول این نکته رو بگم که HTML شاملی مباحث ابتدایی و چندین تگ است و دیگر چیز خاصی ندارد. پس فکر ننمایید برای یادگیری HTML باید یک ماه یا چندین ماه وقت بذارید. 

به دستورالعمل‌‌های زبان HTML، برچسب یا ،Tag می‌‌گویند که به وسیله آنها محتوای یک صفحه وب نشانه گذاری و روش نمایش آن صفحه برای مرورگرها توصیف می‌‌شود.

 برای یادگیری HTML حدود ۵ تا ۱۰ ساعت یادگیری دیدن مفید و حدود ۴۰ تا ۵۰ ساعت تمرین مفید رو میتوان در نظر گرفت. یعنی شخصی میخواد روزی ۲ ساعت وقت بذارد برای یادگیری HTML، میتواند روزی ۴۰ دقیقه یادگیری ببیند و روزی ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه تمرین داشته باشد تا در زمان ۷ تا ۱۰ روز کل HTML رو یاد بگیرد. 

پس با این مباحث و آماری که ارائه دادیم میتوان گفت یادگیری HTML برای کسانی که میخواهند تمام وقت (یعنی کل روز) روی یادگیری HTML کار کنند بین ۲ تا ۳ روز به زبان نشانه گذاری HTML مسلط می‌‌شوند. 

زبان HTML شامل HTML4 و HTML5 می‌‌گردد که بخوایم این دو رو با هم یاد بگیریم (تمام روز رو وقت بذاریم) کمتر از ۵ روز به این زبان مسلط می‌‌شوید. چون چیز خاصی ندارد و مباحث سخت و سنگینی ندارد که وقت شما رو بگیرد.

اگر به دنبال این هستید که به صورت کامل html و css رو فرا بگیرید، پیشنهاد میکنم حتما از دوره یادگیری کامل طراحی وب سایت – پروژه محور دیدن نمایید. 

دوره یادگیری کامل طراحی وب سایت

جلسات رایگان دوره یادگیری جامع و پروژه محور HTML و CSS 
(بیش از ۲ ساعت فیلم آموزشی، کل دوره بیش از ۹٫۵ ساعت) :
جلسه یک | جلسه دو | جلسه سه | جلسه چهارم | جلسه پنجم

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.