تولید محتوا مبتنی بر اصول سئو و کپی‌رایتینگ

مدت زمان یادگیری جاوااسکریپت

بعد از اینکه مقاله جاوااسکریپت چیست را در سایت منتشر کردیم حال به سراغ مدت زمان یادگیری جاوااسکریپت میرویم و میخواهیم بدونیم در چه مدت می‌‌توان به زبان جاوااسکریپت مسلط شد. البته قبلا در سایت چند نوشتار با عناوین مدت زمان یادگیری html و مدت زمان یادگیری css در سایت منتشر کردیم که مورد پسند و استقبال کاربران قرار گرفتند که همین دلیل باعث شده که در مورد بقیه زبان‌‌های برنامه نویسی هم بنویسیم.

مدت زمان یادگیری جاوااسکریپت

دوستان در مقاله مدت زمان یادگیری برنامه نویسی چند مورد را بررسی کردیم که تاثیر بسزایی در مدت زمان لازم برای یادگیری برنامه نویسی دارند. این چند مورد را دوباره در این نوشتار به صورت کلی ذکر میکنیم.

  • زبان برنامه نویسی 
  • زمان روزانه برای برنامه نویسی
  • تمرین و تکرار 
  • الگوریتم و فلوچارت 
  • ضریب هوش
  • زبان انگلیسی 
  • ریاضیات 
  • سن 
  • اراده و حوصله‌‌

جاوااسکریپت

قبل از اینکه در مورد مدت زمان یادگیری جاوااسکریپت صحبت کنیم ابتدا بگیم که جاوااسکریپت چیست؟، جاوااسکریپت یک زبان برنامه نویسی سطح بالا، چند رویه و تفسیری است که در کنار html و css، یکی از سه هسته صفحات دنیای وب می‌‌باشد. زبان جاوااسکریپت را میتوان به صورت ساخت یافته و شی گرا استفاد کرد. در جاوااسکریپت اشیاء با اضافه شدن متدها و خصوصیات پویا به اشیاء خالی ساخته می‌‌شوند. در کل برای ایجاد ارتباط بین کاربر و سایت میتوان از جاوااسکریپت استفاده کرد. اگر میخواهید به صورت کامل با زبان جاوااسکریپت آشنا شوید پیشنهاد میکنم مقاله جاوااسکریپت چیست را کامل مطالعه کنید.

دلیل به وجود آمدن جاوااسکریپت :

وقتی از HTML و CSS استفاده میکنیم صفحات به صورت ایستا ارائه می‌‌شوند اگر بخواهیم صفحات وب رو به صورت داینامیک و متحرک طراحی کنیم بهترین گزینه برای داینامیک کردن صفحات وب استفاده از جاوااسکریپت است. شرکت Netscape برای ایجاد و کنترل ارتباط بین مخاطبان سایت و صاحبان سایت از جاوااسکریپت استفاده کرد.

مدت زمان یادگیری زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت

بعد از اینکه در مورد جاوااسکریپت صحبت کردیم حال به سراغ مدت زمان یادگیری جاوااسکریپت برویم. جاوااسکریپت بر خلاف html و css که زبان برنامه نویسی نبودند یک زبان برنامه نویسی است پس روند یادگیری آن سخت‌‌تر و زمان بر است. مدت زمان یادگیری جاوااسکریپت بسته به مقدار یادگیری دارد. میخواهید مبتدی باشید، متوسطه یا حرفه ای و حوزه کاری که میخواهید از جاوااسکریپت استفاده نمایید بستگی دارد.

یادگیری مقدماتی جاوااسکریپت

معمولا کسانی که میخواهند از جاوااسکریپت برای کارهای مثل طراحی قالب و این سبک کار استفاده کنند تا حد مقدماتی بدونند کافیه و احتیاج نیست به صورت حرفه ای یاد بگیرند. معمولا اگر کسی بخواهد به صورت مقدماتی جاوااسکریپت را فرا بگیرید. باید ۱۰۰ ساعت وقت مفید بذارد. این ۱۰۰ ساعت شامل ۶ تا ۱۰ ساعت یادگیری و ۹۰ تا ۹۴ ساعت تمرین می‌‌شود. حال بستگی به خود شخص دارد که چطوری و در چه تایمی این مقدار وقت رو صرف یادگیری جاوااسکریپت و تمرین کند. در بحث یادگیری جاوااسکریپت، باید بحث تمرین به شدت مورد توجه قرار گیرد. چون بدون تمرین هیچ اتفاقی نمیفتد.

یادگیری متوسطه جاوااسکریپت

اگر میخواهید علاوه بر قالب در بخش‌‌های مختلف سایت از جاوااسکریپت استفاده نمایید باید پا رو فراتر بگذارید و تا حدودی تا مرز متوسط خود را برسانید تا بتوانید از جاوااسکریپت استفاده مفیدی داشته باشید. معمولا برای یادگیری جاوااسکریپت در حد متوسط باید حداقل ۲۰۰ ساعت وقت مفید بذارید. که ۱۵ تا ۲۵ ساعت بحث یادگیری می‌‌گردد و ۱۷۵ تا ۱۸۵ ساعت هم بحث تمرین می‌‌شود. که باز تاکید می‌‌کنم بحث تمرین رو جدی بگیرید. در این بخش پیشنهاد میکنم خیلی بیشتر از این مقداری زمانی که برای تمرین گفته ایم تمرین کنید. چون جاوااسکریپت به تمرین زیادی نیاز دارد.

یادگیری پیشرفته جاوااسکریپت

بعضی وقت‌‌ها میخواهیم با جاوااسکریپت فراتر از وب کار کنیم و میخواهیم در نوشتن پروژه‌‌های عظیم و اپلیکیشن‌‌های فوق العاده قوی استفاده کنیم. در این بخش باید یادگیری جاوااسکریپت در حد پیشرفته و حرفه ای باشد. معمولا برای یادگیری جاوااسکریپت در سطح حرفه ای باشد وقتی در حد ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت مفید بذارید. که ۵۰ تا ۱۰۰ ساعت بحث یادگیری می‌‌گردد و ۴۵۰ تا ۹۰۰ ساعت هم بحث تمرین جاوااسکریپت می‌‌شود. حتما حتما بحث تمرین رو جدی بگیرید.

حوزه کاری جاوااسکریپت

حوزه کاری جاوااسکریپت: 

بعضی وقت‌‌ها این مقدار ساعت یادگیری و تمرین بستگی به حوزه کاری هم دارد. علاوه بر حوزه کاری، این مقدار ساعت یادگیری و تمرین کلا بستگی به خود شخص و حوزه کاری دارد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.