سئو و خواناییمحتوای گرافیکیمحتوای ویدیویی

تولید محتوای ویدیویی و ساخت کلیپ را یاد بگیرید

همه آنچه درباره تولید محتوای ویدیویی باید بدانید

کلیپ‌های ویدیویی جذابیتی فراتر از تصور دارند. شخصا وقتی  اینستاگرام را باز می‌کنم، تا دقایق زیادی متوجه گذر زمان نمی‌شوم!سوژه‌ها جورواجور و موضوعات متنوع؛ رابط کاربری اینستاگرام هم به قدری قدرتمند است که جادوی رسانه‌ای مانند ویدئو را به اوج خود رسانده است.

تردیدی نیست که ساختار ویدیویی از نظر سئو بهترین و قدرتمندترین گونه‌ی محتوایی به حساب می آید و تولید محتوا برای اینستاگرام یکی از ضروری ترین کارهایی که باید یاد بگیریم.

اگر گوگل را به خاطر مرجعیت‌اش حساب نکنیم! نخستین سایت دنیا یک سایت ویدیویی (یوتیوب) است.  در ایران هم همین طور!

قدرتمند ترین سایت ایرانی آپارات است و در صدر سایتهای معتبر و جذاب ایرانی قرار دارد.

تولید محتوای ویدیویی و ساخت کلیپ را یاد بگیرید

کسب و کار شما هر چه که باشد و در هر زمینه‌ای فعالیت می‌کنید کلیپ‌های ویدیویی نیاز دارید این ساختار قدرتمند که در دانشنامه جامع تولید محتواتحت عنوان ساختار محتوایی متحرک دسته بندی شده است در زیر شاخه‌های مختلفی در اختیار شماست.

کلیپ

ویدیویی که معمولاً تایم بالایی ندارد و بسته خلاقیت تولید کننده آن یک موضوع مشخص را مطرح کرده و ئه می‌کند و به پایان می‌رساند کلیپها معمولاً ساختار گرافیکی و هویت بصری واحدی دارند سوژه و موضوعی که شما انتخاب می‌کنید نقش تعیین کننده در استقبال کاربران از کلیپ شما دارد.

تیزر

تیزر‌های ویدیویی معمولاً برای تبلیغات معرفی برند مورد استفاده قرار می‌گیرند اگر شما کالایی دارید که می‌خواهید آن را معرفی کنید یا تصویر باشکوهی از آن در ذهن مخاطبان خود ایجاد کنید.

مقاله ویژه  استراتژی ورود به کسب و کارهای اینترنتی

استفاده از تیزر ویدیویی یا تبلیغاتی گزینه مناسبی است در تیزر‌ها استفاده از جلوه‌های بستری و افکت‌های مدرن جایگاه ویژه‌ای دارد.

در تیزرها فونت و نوشتار از کلیپ پر رنگ تر است و بیشتر استفاده می‌شود.

نماهنگ

نماهنگ همانگونه که از اسم آن پیداست میکس کردن ویدیو با موزیک است در اغلب موارد کاربران آماتور یک آهنگ معروف را با استفاده از تصاویر دلخواه به نماهنگ بدل می‌کنند نمونه‌های حرفه‌ای نماهنگ معمولاً با استفاده از کاراکتر‌های زنده به عنوان بازیگر که معمولاً رل‌های بی کلام دارند ساخته می‌شود که نمونه شناخته شده آن را در موزیک ویدیو‌های هنرمندان و خوانندگان می‌بینیم.

البته نماهنگ‌های حرفه‌ای خلاقانه ممکن است از المان‌های انیمیشنی و یا خلق هویت بصری به شیوه‌های مختلف تولید و ارائه شوند.

فتوکلیپ

فتوکلیپ هم عبارتی است که به خوبی گویای چگونگی این ساختار محتوایی هست فتوکلیپ آرا معمولاً برای استفاده‌های آموزشی گزارش یا تهیه فایل در فرمت ویدیو ایجاد می‌کنند هر وقت که تصاویر از نظر گرافیکی هارمونی بیشتری داشته باشند آهنگ مناسب تر و همچنین آغاز و پایان خلاقانه ترین برای فتوکلیپ استفاده شود نتیجه کار دلچسب تر و کاربرپسند تر خواهد شد.

موشن گرافیک

موشن گرافیک‌ها در واقع طرح‌های گرافیکی متحرک شده هستند در این ساختار محتوایی شما یک المان مشخص از یک طرح گرافیکی را حرکت می‌دهید که با توجه به موضوع آن نمای اثری زیبا و یک اکشن آشنا برای کاربر به تصویر کشیده می‌شود موشن گرافیک را معمولاً با نریشن و بیشتر برای کارهای آموزشی استفاده می‌کنند البته در هیچ کدام از ساختار‌های محتوایی مواردی که برای استفاده نام بردیم مطلق نیست

گیف

گیف‌ها هم نوعی محتوای متحرک به حساب می‌آیند درگیر بخشی‌ها المان مشخص شد تصویر دارای لوپ متوالی و تکرار پیوسته است که سبب می‌شود اکشن یا حرکت قابل درکی به تصویر کشیده شود.

. معمولاً در یک یا دو ساخته می‌شوند همین مساله موجب می‌شود در ساختار استاندارد چرا یک فرمت تصویری از نوع کس به حساب بیاوریم اما ما در دانشنامه جامع علمی کاربردی تولید محتوا را در زمره محتوای متحرک محسوب کردیم

ساخت کلیپ و ویدیو مثل قبل گران نیست

با توجه به گسترش روز افزون در‌ها و نرم افزار‌های سه بعدی و گرافیکی متحرک نظیر افترافکت، پریمیر، ادیوس ، تری دی مکس و دهها و شاید صدها اپلیکیشن و نرم افزار دیگر وجود دارد که برای شما انواع کلیپ‌ها و جلوه‌های ویژه را می‌سازند.

مقاله ویژه  ۶ نگاه استراتژیک به رشد پرسونال برندینگ

این روزها یعنی در آستانه سال ۲۰۲۰ میلادی دیگر ساختن‌ کلیپ هزینه‌ای که سال‌ها پیش داشت را ندارد.

البته همیشه تولید محتوای ارزشمند و ارائه آثار خلاقانه و حرفه‌ای هزینه بر بوده و مستلزم پرداخت هزینه‌های بالای بوده است و این مسئله ربطی به توسعه یافتن تکنولوژی و نرم افزارها ندارد.

با این حال تاثیری که عمومی تر شدن تخصص کلیپ سازی در قیمت آن ایجاد کرده کاملا محسوس است.

شما می‌توانید از سرویس‌های قدرتمند تولید ویدیو و کلیپ آماده مانند استفاده کنید سرویس‌هایی مثل انیمیکر یا پوتون

اگر شما ارتباط سطحی و معمولی هم با دنیای گرافیک‌های آماده داشته باشید حتماً می‌دانید که ویدیو‌های فوق العاده حرفه‌ای و ارزشمندی در مجموعه عریض و طویل شاتراستوک وجود دارد که البته امکان خرید آن برای کاربران فارسی زبان ایرانی وجود ندارد.

شما می‌توانید از طریق سایت شاتر استوک آلبوم بی حد و مرز دست به دعا کنید و البته نسخه واترمارک شده آن را با حجم کم نیز می‌توانید دانلود کنید.

ساخت کلیپ خصوصی از اما از عهده شما بر می‌آیید

البته تفاوت کار حرفه‌ای و معمولی مسئله شفاف و روشنی است با این حال وجود نرم افزارها و اپلیکیشن‌های کلیپ سازی که طرح‌های آماده دارند باعث شده است تا شما بتوانید با داشتن اطلاعات اندکی در حد اپراتوری کلیپ‌های جذاب و جالبی برای خودتان بسازید.

از جمله این برنامه‌ها که می‌تواند در گوشی‌های هوشمند به خوبی برای شما کار کند می‌توانیم به اپلیکیشن ویدیوشو اشاره کنیم.

اگر شما تخصصی مهارت خاصی دارید به راحتی می‌توانید با استفاده از برنامه‌های مختلفی که به چند نمونه آنها اشاره کردیم از کارتان یک ویدیو آموزشی تهیه کنید و به علاقمندان و افرادی که به دنبال کار شما هستند ارائه کنید.

مطمئناً این مسئله می‌تواند در توسعه محتوایی سایت یا پیج شما تاثیرگذار باشد.

ما در یک مطلب مستقل به تفصیل به تولید محتوای اینستاگرامی پرداخته ایم اگر شما نصب دارید در زمینه تبلیغات و توسعه کسب و کارتان در اینستاگرام با استفاده از ویدیو‌هایی که این شبکه اجتماعی ارائه می‌کند به دست می‌آورید می‌توانید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

 

در مقاله مذکور به بررسی نقش فریلنسر‌ها و نکاتی در خصوص تبلیغات و شیوه‌های تبلیغ هدفمند پرداخته ایم.

مقاله ویژه  مشاور دیجیتال مارکتینگ کیست و چه وظایفی دارد؟

مطمئناً استفاده از ساختار‌های مختلف ویدیویی می‌تواند برای شما که به دنبال توسعه فروش یا اهداف خود و به دست آوردن سئو هستید بسیار مفید باشد.

نکته کلیدی در تولید محتوای ویدیویی و ساخت کلیپ

در ساخت ویدیو آنچه که از همه مهمتر است سوژه و موضوعی است که شما انتخاب می‌کنید.

در بسیاری موارد با استفاده از یک فونت ساده و به کارگیری تم رنگی استاندارد می‌توانید کلیپ قابل قبولی را به کاربران خود ارائه کنید.

اگر در ساخت کلیپ حرفه ای نیستید به شما توصیه می‌کنم به دنبال ایجاد خلاقیت در کاری که از آن اطلاعاتی ندارید نباشید و صرفاً بر روی انجام استاندارد کلیپ تمرکز کنید.

با این روش می‌توانید یک ویدیو قابل قبول برای انتشار در سایتتان تولید کنید و هم با استفاده از این شیوه به تجربه و تسلط شما اضافه شود و به سمت حرفه‌ای شدن پیش بروید.

 

تولید محتوای ویدیویی از ضرورت‌های کسب و کار امروز دنیای وب است. چرا باید ویدیو تولید کنیم؟ چون کاربران سایت های فارسی علاقه زیادی به ویدئو دارند. البته ویدئو در همه دنیا محبوب است و ما در یک کلیپ ویدیویی می‌توانیم اطلاعات بسیار زیادی را با تاثیر فوق العاده به کاربران ارائه کنیم.

هزاران صفحه متن نوشته می شود، صدها ساعت سخنرانی ایراد می‌گردد و آب از آب تکان نمی خورد! اما یک کلیپ چند دقیقه ای غوغایی به پا می‌کند که حتی تصور آن دور از انتظار است.

راستش من همگام سازی اینستاگرام را غیر فعال کرده‌ام. چون هر وقت به اینستاگرام میروم تا چند ساعت من را مشغول کلیپ‌های جذاب خود می‌کند.

موشن گرافیک و کلیپ ویدیویی
موشن گرافیک و کلیپ ویدیویی

این جذابیت اینستاگرام کافی بود تا من و دوستانم با همه اهمیتی که برای این شبکه اجتماعی قائل بودیم، برنامه ریزی منسجم تری برای تولید محتوای ویدیویی و به طور خاص ویدیو های کوتاه و موشن گرافیک انجام دهیم.

خدمات تولید محتوای ویدیویی، انیمیشن و موشن گرافیک با قیمت استثنایی در راستای حمایت از کسب و کارهای ایرانی

یوتیوب بخاطر ویدیو قدرتمند شد

سایت یوتیوب را همه می شناسیم. یک امپراطوری قدرتمند و مستقل از ویدیو ها که حتی در سرچ انجین مستقلی برای خود دارد. یوتیوب متعلق به گوگل است و جزو برترین و محبوب‌ترین و همچنین پردرآمدترین سایت‌های دنیا قرار دارد.

در سایت سئو متن بخوانید  راهنمایی ساخت سایت

آپارات سایت ویدیویی شماره یک ایران

آپارات هم که یک سایت اشتراک گذاری ویدئو در ایران است، جایگاه نخست را در بین سایت های ایرانی به خود اختصاص داده است.

مقاله ویژه  کار با افزونه یواست سئو پرمیوم

 

موفقیت اینستاگرام یعنی فقط ویدیو جواب می‌دهد!

اگر در ابزار گوگل ترندز، عبارت اینستاگرام را با سایر شبکه‌های اجتماعی مقایسه کنید خواهید دید که چه محبوبیتی دارد.اینستاگرام یکی از سرگرمی های میلیون ها ایرانی محسوب می شود.

 

البته برای همه سرگرمی نیست. اینستاگرام برای خیلی ها محل درآمد مهمی محسوب می شود. برای عده ای هم یک ابزار تبلیغاتی و رسانه ای بسیار تاثیر گذار.

درباره قدرت محتوای ویدیویی همین بس که حتی مراجع رسمی و شخصیت‌های سیاسی نیز این تاثیرگذاری را به رسمیت شناخته و نسبت به محتوایی که در آن منتشر می‌شود، واکنش نشان می‌دهند؛ تکذیب می کنند، کمپین به راه می‌اندازند و…

خلاصه اینستاگرام قدرتمند است و این قدرتمندی یک دلیل بیشتر ندارد و آن هم استفاده این شبکه اجتماعی از ابزار رسانه ای تاثیر گذار و جذابی به نام ویدئو است.

 

با ساخت انیمیشن حرفه‌ای سیل بازدید کنندگان به سمت شما سرازیر می‌شود

اینستا به صورت پیش فرض به شما اجازه می دهد یک دقیقه ویدئو پخش کنید. البته شما می توانید کلیپ های ویدیویی با زمان بیشتر هم پخش کنید، اما مبنا بر همین ۶۰ ثانیه است. اگر مشتریان و بازدیدکنندگان را با ویدیوهای حرفه‌ای جذب نکنیم کسی تعهدی به play کردن ما ندارد.

تولید ویدیو و موشن موثرترین رسانه در مارکتینگ

بنابراین کار چندان سختی نیست که حدس بزنیم ویدیو های کوتاه محبوبیت تاثیر و موفقیت بیشتری دارند. همان نکته‌ای که ما در خدمات تولید محتوای ویدیویی گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن کسب و کارها و سایت های فارسی زبان با هوشمندی و دقت فراوان سعی در اجرای آن داریم. یعنی تولید محتوای ویدیویی کوتاه، ساخت موشن گرافیک، ساخت تیزر و نیز خدمات تولید ویدیو های آموزشی

در سایت سئو متن بخوانید  چگونه بهترین سرویس تبلیغات آنلاین را انتخاب کنیم؟

محتوای ویدیویی که ما تولید می کنیم دارای یک نوار تبلیغاتی ثابت هستند که البته پیام اصلی پروژه را بر روی آن درج می کنیم؛ مثلا شماره تماس، آدرس سایت، قیمت یا … که انتخاب آن هم بر اساس نظر مشتری است، اما در حاشیه نوار نام گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن در ابعاد بسیار کوچک و متناسب طرح حک می‌شود.

مقاله ویژه  بازاریابی چیست؟ تاریخچه و تعاریف از نگاه بزرگان

اگر از قیمت تولید محتوای ویدیویی اطلاع داشته باشید، حتماً می دانید که انجام پروژه تولید محتوا برای اینستاگرام، ساخت موشن گرافیک و تیزر های تبلیغاتی بسیار پرهزینه است.

خدمات ساخت کلیپ و موشن گرافیک ارزان

تعرفه قیمت ما برای تولید این ویدئوها بسیار اندک است. این تخفیف استثنایی در راستای حمایت از کسب و کارهای ایرانی و سایت های فارسی زبان و همچنین مشارکت تبلیغاتی ما در پروژه‌ها لحاظ شده است.

این کار به هیچ وجه پروژه را مختل نمی‌کند. به نظر ما و بر اساس نظر سنجی های انجام شده این امتیاز در مقابل ویژگی های فوق العاده استثنایی و قیمت ناچیزی که خدمات ما دارد عادلانه و منطقی بنظر می‌رسد.

نمونه‌کارهای ما را ببینید و در صورت نیاز از طریق واتس آپ یا تلگرام به ما پیام بدهید تا توضیحات بیشتری به شما ارائه کنیم.

دو ویژگی اصلی موفقیت تولید محتوای ویدیویی ما

  • متن خوب و هدفمند
  • اجرای حرفه‌ای و خلاقانه

متن هدفمند، جذاب و تجاری، به گونه‌ای که با جامعه مخاطبان شما ارتباط موثر برقرار کند؛ در کنار این جلوه های ویدیویی و انیمیشن های حرفه‌ای‌ نوید بخش تاثیر گسترده تولید محتوای ویدیویی، پست‌های اینستاگرامی و موشن‌هایی است که در گروه فرهنگ و تمدن به کسب و کارها ارائه می‌کنیم.

 


اگر می خواهید محتوای ویدیویی خوب بسازید و یا اگر به دنبال تولید محتوای ویدیویی خوب برای اینستاگرام خود هستید می توایند از خدمات تجاری ما در سایت شتاب دهنده دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید. ما محصولات متنوعی در زمینه ساخت کلیپ و محتوای ویدیویی ارائه کرده ایم. 

استاندارد کار کنید و کلیپ خوب بسازید

اگر به این توصیه عمل کنید وقتتان تلف نمی‌شود آن هم روی کارهایی که در نهایت مجبور می‌شوید آن را دور بریزید و کنار بگذارید وقتی که استاندارد کار می‌کنید اگر چه ممکن است نتیجه کار به خلق یک اثر هنری فاخر منتهی نشود! اما دست کم مجبور نیستید طرح تان را ریمو کنید و حسرت ساعت‌های تلف شده را بخورید. تولید محتوای ویدیویی و ساخت کلیپ و تیزر و موشن گرافیک را می توانید در سایت تجاری ما در تولید محتوا  بخوبی بیاموزید.

از طريق
خدمات تولید محتوای ویدیویی و کلیپ سازی
منبع
مرجع تولید محتوای فارسی
برچسب ها

کارشناس

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. برای همکاری با کسب و کارهای هدفمند، شرکت‌های دانش بنیان و نخبگانی که به اندک دانش و تخصص من و دوستانم در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن نیاز دارند بسیار با انگیزه‌ایم. همین ضمنا من از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار برای تهیه مقالات استفاده می‌کنم؛ بخاطر اشکالات نگارشی عذرخواهی می‌کنم؛ امکان ویرایش بسیار دقیق فراهم نیست. توصیه من به شما استفاده از فایل‌های صوتی سایت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن