تولید محتوا مبتنی بر اصول سئو و کپی‌رایتینگ

لاراول چیست

بعد از اینکه در مورد زبان‌‌های برنامه نویسی نوشتار نوشتیم حال میخواهیم در مورد فریم ورک‌‌های برنامه نویسی صحبت کنیم. قبلا مقاله PHP چیست در سایت منتشر کردیم حال میخواهیم در مورد فریم ورک لاراول مطالبی رو ارائه دهیم و جواب سوال لاراول چیست رو دهیم. پس اگر میخواهید با فریم ورک php آشنا شوید این نوشتار رو تا انتها مطالعه کنید.

لاراول چیست

لاراول چیست

لاراول (Laravel) یک فریم ورک متن باز زبان برنامه نویسی پی اچ پی که مبتنی بر معماری MVC است. لاراول یکی از قدرتمندترین فریم ورک‌‌های PHP است که به صورت متن باز و رایگان ارائه شده است. با استفاده از فریم ورک لاراول می‌‌توان برنامه‌‌های تحت وب رو به آسانی و با سرعت بالایی توسعه داد. یکی از مزایایی خوبی که فریم ورک لاراول دارد کد نویسی زیبا و خلاقانه است که همین امر باعث انعطاف پذیری این فریم ورک شده است. در این فریم ورک می‌‌توان عملکرد بسیاری از بخش‌‌ها را بدون نیاز به تغییر در کدهای اصلی تغییر داد.

نکته ۱: در فریم ورک لاراول راه حل و شورت کد‌‌های (Short Code) مناسب برای کدهای تکرای در هنگام نوشتن اپلیکیشن ارائه می‌‌شود.

نکته جالب: فریم ورک لاراول از نقات قوت سایر فریم ورک‌‌ها استفاده کرده تا علاوه بر ایجاد لذت برنامه نویسی، باعث انعطاف پذیری بیشتری شود. به طور مثال فریم ورک لاراول از بسیاری از کتابخانه‌‌های فریم ورک سیمفونی نیز بهره می‌‌برد.

نکته۲: فریم ورک لاراول در چند سال اخیر رشد چشم گیری داشته و در حال حاضر یکی از محبوب‌‌ترین فریم ورک‌‌های زبان PHP است.

بروز رسانی: یکی از بهترین مزیت‌‌های فریم ورک لاراول بحث بروز رسانی آن است. به روز رسانی لاراول با صرف کمترین زمان و انرژی با استفاده از ابزار Composer انجام می‌‌گردد و می‌‌توانید در برنامه‌‌های خود از آخرین نسخه کتابخانه‌‌های این فریم ورک استفاده کنید.

مزایایی فریم ورک لاراول

مزایایی فریم ورک لاراول

 • یادگیری لاراول به شدت آسان است
 • راه اندازی لاراول آسان می‌‌باشد
 • به روز رسانی لاراول خیلی آسان است
 • بدون داشتن کد نویسی‌‌های تودرتو
 • لاراول مبتنی بر معماری منعطف MVC است
 • دارای قابلیت ماژولار (از جمله Bundle و Composer)
 • توسعه اختصاصی سیستم مسیر دهی (routing)
 • ارتباط با پایگاه داده و اجرای دستورات به صورت سریع و آسان
 • اجرای آسان روندهای معمول برنامه نویسی مانند احراز هویت
 • بهره مندی از ORM با نام Eloquent با کارایی و انعطاف چشمگیر
 • بهره مندی از templating engine با نام Blade با امکانات مناسب
 • انجام تست‌‌های متعدد از واحد‌‌های مختلف برنامه با دستورات ساده

سایت لاراول

بعد از اینکه جواب سوال لاراول چیست رو دادیم به سراغ سایت لاراول بریم. شما برای کسب اطلاعات کامل در مورد فریم ورک لاروال می‌‌توانید به سایت لاروال به نشانی laravel.com مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد لاراول میتوانید به صفحه این فریم ورک در سایت گیت هاب با نام The Laravel PHP Framework مراجعه کنید. صفحه فریم ورک لاراول در سایت گیت هاب

مخترع فریم ورک لاراول 

فریم ورک لاراول توسط تیلور اوتول طراحی و پیاده سازی شده است. برای دسترسی و ارتباط با تیلور اوتول میتوانید به صفحه او در سایت گیت هاب مراجعه کنید. صفحه تیلور اوتول در سایت گیت هاب

مخترع فریم ورک لاراول

توجه: فریم ورک لاراول در مارس سال ۲۰۱۵ به عنوان معروف‌‌ترین فریم ورک PHP شناخته شد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.