تولید محتوا مبتنی بر اصول سئو و کپی‌رایتینگ

فیلم های برتر دنیای فوتبال

در این پست، تعدادی از بهترین ویدئوهای تبلیغاتی مرتبط با جام جهانی ۲۰۱۸ (با زیرنویس) که دارای نرخ تماشا، نرخ کلیک، تعداد لایک و اشتراک گذاری بالا بوده را مورد بررسی قرار می دهیم و نکات جالب و مهم آن را برای کسب وکارهای ایرانی بیان می کنیم. ویدئوهایی که در این پست بررسی می کنیم، در دسته بندی ویدئوهای sport یوتیوب قرار دارند.

۱- ویدئوی تبلیغاتی کانال ورزشی هند برای جام جهانی ۲۰۱۸

این تیزر تبلیغاتی ، حس و حال کشور هند، هنگام برگزاری مسابقات جام جهانی را توصیف می کند و برای تبلیغ یک کانال ورزشی هندی به نام Sony Ten2 و Sony Ten3 که مسابقات ورزشی را به صورت زنده گزارش می کند، ساخته شده می باشد. این شبکه، با ساخت این تیزر خلاقانه و جذاب، مردم را به تماشای زنده مسابقات از کانال خود، دعوت می کند.

با وجود اینکه تیم فوتبال هند، در این رویداد ورزشی مهم شرکت ندارد، اما تمامی مردم این کشور با طرفداری از تیم های سایر کشورهای شرکت کننده، مانند برزیل، آرژانتین، فرانسه و … شور و شوق خود را نسبت به جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال نشان می دهند. همین شور و هیجان مردم نسبت به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸، فرصت بسیار خوبی را برای بازاریابان و برندها ایجاد می کند تا بتوانند توجه مردم را بیش از پیش جلب کنند.

این ویدئو، با برخورداری از موزیک جذاب در طول تیزر و دمی باشد.ن سرایی بسیار خوب، بیننده را با خود همراه می کند. شور و شوق جام جهانی ۲۰۱۸ ، از ابتدا تا انتهای ویدئو از طریق المان های مختلف، مانند پرچم و موزیک کشورهای شرکت کننده (برزیل، آرژانتین، اسپانیا و …) در جام جهانی کاملاً مشهود می باشد. این تیزر تبلیغاتی از طنز نیز برخوردار می باشد. به عنوان مثال، در قسمتی از این ویدئو، راه نیافتن غیر قابل انتظار ایتالیا به جام جهانی ۲۰۱۸ را به صورت طنز نشان داده می باشد.

ساخت این ویدئو، بر خلاف برخی ویدئوهای تبلیغاتی پر هزینه، هزینه چندانی نداشته می باشد. اغلب تیزرهای تبلیغاتی برای نشان دادن تیم های مختلف، از بازیکنان آن تیم ها می باشد.اده می کنند که هزینه زیادی دارد. اما این ویدئو، برای نشان دادن اسپانیا، طرفداران هندی تیم اسپانیا را با موزیک اسپانیایی  نشان می دهد. نکته قابل توجه در این ویدئو، تمرکز روی زندگی مردم عادی در هر سن و جنسیتی هنگام جام جهانی، برخوردها و تعاملات طبیعی مردم با یکدیگر هنگام تماشای فوتبال، عدم می باشد.اده از سلبریتی های فوتبالی در ویدئو می باشد.

یک تیزر تبلیغاتی خوب، به معنای صرف هزینه های زیاد نیست!

کسب وکارهای ایرانی نیز باید این مسئله را در نظر داشته باشند که یک تیزر تبلیغاتی خوب، به معنای صرف هزینه های زیاد نیست، بلکه همه چیز به ایده پردازی و طراحی سناریوی خوب بستگی دارد. نکته دیگری که باید در ساخت ویدئوها در نظر بگیرید، می باشد.اده از احساسات و عواطف مردم عادی می باشد. به عنوان مثال، در صورتی که قصد ساخت تیزرهای تبلیغاتی ورزشی، به جای تمرکز روی ورزشکاران، تمرکز اصلی دمی باشد.ن را معطوف به تماشاچیان آن ها کنید. همچنین، در صورتی که ویدئوی تبلیغاتی شما، مخاطب هدف خاصی ندارد، سعی کنید در تیزرهای خود از تمام سنین، قومیت ها و هر دو جنسیت می باشد.اده کنید. به علاوه، می باشد.اده از موزیک های متناسب با دمی باشد.ن ویدئو را نیز فراموش نکنید. به عنوان مثال، کمپین جام جهانی سامسونگ در ایران، به دلیل نادیده گرفتن بینندگان زن مسابقات جام جهانی، مورد انتقاد قرار گرفت و بنابراین از مدتی، کمپین خود را اصلاح کرد.

۲- ویدئوی تبلیغاتی سایت پیش بینی ورزشی Bwin برای جام جهانی ۲۰۱۸

سایت Bwin، به عنوان یکی از اولین و شناخته شده ترین سایت های شرط بندی و پیش بینی در دنیا می باشد. این شرکت، در حال حاضر اسپانسر بزرگ ترین تیم های اروپایی، نظیر رئال مادرید، منچستر یونایتد و بایرن مونیخ می باشد. این سایت، حامی برخی تیم های بسکتبال و موتورسواری نیز می باشد. این تیزر تبلیغاتی برای این سایت ساخته شده می باشد.

این تیزر تبلیغاتی که تحت عنوان «چه کسی جام را به سرقت برده می باشد.» منتشر شده، به صورت غیر مستقیم به رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ برای بردن کاپ قهرمانی اشاره دارد. ایده این ویدئو بسیار جذاب می باشد.و همانند یک فیلم سینمایی از صحنه دزدی جام قهرمانی ساخته شده می باشد. این تیزر تبلیغاتی، به دلیل حضور فوتبالیست های مطرح و سابق تیم های برزیل، آرژانتین، اسپانیا و آلمان و همچنین، ساخت حرفه ای آن، بسیار پر هزینه می باشد. کافو، مارادونا، افنبرگ و دبوسکه، فوتبالیست های سابق و محبوب مردمی هستند که حضورشان در این ویدئو، بسیار مورد توجه قرار گرفته می باشد.

با وجود اینکه مدت زمان این ویدئو، ۲:۳۰ دقیقه می باشد. اما سناریوی ویدئو آنقدر جذاب می باشد.که بیننده را وادار به تماشای کامل ویدئو می کند. حس مرموزی که این ویدئو به بیننده می دهد، باعث جذابیت دو چندان این تیزر تبلیغاتی شده می باشد. به علاوه، پایان این ویدئو باز می باشد. که گویی بنابراین از پایان مسابقات و مشخص شدن برنده جام جهانی ۲۰۱۸ نیز می توان ادامه دمی باشد.ن را ساخت.

تاثیر می باشد.اده از سلبریتی های مرتبط با کسب و کار در ساخت تیزر تبلیغاتی

مهم ترین نکته ای که کسب وکارهای ایرانی باید از این ویدئو برداشت کنند، دمی باشد.ن پردازی و ایده پردازی جذاب و خلاقانه می باشد. می باشد.اده از سلبریتی های مرتبط با کسب وکارتان که نزد مردم از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. بسیار موثر خواهد بود. تجربه نشان داده که طراحی سناریوی تیزرهای تبلیغاتی به صورت فیلم های سینمایی، همواره مورد می باشد.بال قرار می گیرد. بنابراین، پیش از آغاز ویدئو، زمان زیادی را صرف ایده پردازی کنید.

۳- ویدئوی تبلیغاتی کوکاکولا برای جام جهانی ۲۰۱۸

شرکت کوکاکولا از گذشته تا به امروز، یک شرکت پیشرو در عرصه تبلیغات رویدادهای ورزشی بوده می باشد.و کمپین های تبلیغاتی گسترده ای را در رشته های مختلف ورزشی مانند فوتبال، بسکتبال، هاکی و بیسبال برگزار کرده می باشد. از سال ۱۹۷۸، کوکاکولا رسما به عنوان اسپانسر فیفا و سایر رقابت های فوتبالی، معرفی شد. تیزرهای تبلیغاتی کوکاکولا به دلیل سادگی در انتقال مفهوم و پیام آگهی، همواره مورد توجه قرار گرفته می باشد.

این تیزر تبلیغاتی برای جام جهانی ۲۰۱۸ و با هزینه کمی ساخته شده می باشد. مدت زمان این ویدئو، تنها ۳۰ ثانیه می باشد. اما سادگی و خلاقیت موجود در این ویدئو، باعث جذابیت بیشتر آن و جلب توجه مخاطبین شده می باشد.

در این ویدئو، بینندگان مشغول تماشای مسابقات هستند که متوجه می شوند نوشیدنی ندارند و برای خرید کوکا، به بیرون می روند و همزمان تیم مورد علاقه شان گل می خورد. در این لحظه، این پیام به مخاطب منتقل می شود که «۴ سال برای خرید کوکا وقت داشتی». این ویدئو به مخاطبینش القا می کند که خرید کوکا آنقدر مهم می باشد.که بینندگان برای خرید نوشیدنی، از تماشای مسابقه جام جهانی ۲۰۱۸ منصرف می شوند.

تیزر تبلیغاتی باید کوتاه باشد!

سادگی و کوتاهی این تیزر تبلیغاتی باید مورد توجه کسب وکارهای ایرانی قرار گیرد. تیزرهای تبلیغاتی باید کوتاه باشند؛ زیرا مخاطبین تیزرهای تبلیغاتی مایل به تماشای ویدئوهای طولانی و پیچیده نیستند و به احتمال زیاد، از تماشای کامل ویدئو منصرف می شوند.

۴- ویدئوی تبلیغاتی آدیداس برای جام جهانی ۲۰۱۸

آدیداس که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات ورزشی می باشد.که کمپین های موفق تبلیغاتی زیادی در رشته های مختلف ورزشی اجرا کرده می باشد. واضح می باشد.که آدیداس برای بزرگترین رویداد ورزشی دنیا، خود را آماده کرده و هزینه بسیاری را برای کمپین های تبلیغاتی خود در نظر گرفته باشد. به جرئت، می توان گفت که این تیزر تبلیغاتی، به دلیل حضور جمعی از فوتبالیست های مطرح و شخصیت های محبوب ورزشی و خوانندگی در آن، یکی از پرهزینه ترین ویدئوهای تبلیغاتی محسوب می شود.

مدت زمان این تیزر تبلیغاتی، ۱:۳۰ دقیقه می باشد. این ویدئو، به دلیل برخورداری از موزیک بسیار هیجان انگیز و متناسب با مسابقات جام جهانی و فضای ورزشی از ابتدا تا انتهای ویدئو، مورد توجه مردم قرار گرفته می باشد. به طوری که این ویدئو تا به حال بیش از ۱ میلیون بار بازدید شده می باشد. حضور فوتبالیست ها و ورزشکاران مطرح مانند مسی، محمد صلاح، برنارد سیلوا، مورینیو، زیدان، دیوید بکام و بازیکنان مطرح بیسبال و بسکتبال و … تاثیرگذاری این ویدئو را دو چندان کرده می باشد.

صداگذاری و تاثیر ان در کلیپ

می باشد.اده از موزیک و فضای متناسب با کسب وکار، نکته قابل توجهی می باشد.که می توان از ویدئو برداشت کرد. می باشد.اده از شخصیت های محبوب در ویدئوها نیز به شرطی منطقی می باشد.که درآمدزایی شرکت بسیار بالا باشد، در غیر این صورت باعث ضرر خواهد شد. صرف هزینه بسیار زیاد، فقط برای حضور سلبریتی در تیزرهای تبلیغاتی، برای کسب وکارهای کوچک پیشنهاد نمی شود. کسب وکارهای کوچک باید تمام تلاش خود را برای ایده پردازی خلاقانه صرف کنند.

منبع تپسل

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.