سئو

فاصله و نیم‌فاصله در نگارش و خوانایی

کدام صحیح است! (سایت‌های یا سایتهای یا سایت های)

زبان فارسی عبارت ها و واژه هایی دارد که به صورت مرکب هستند یعنی تشکیل شده از دو واژه یا یک واژه و یک حرف دیگر اجازه بدهید با مثال مبحث را آغاز کنیم و ادامه بدهیم.

در فارسی عبارت هایی مانند سایت های یا محتوا های همچنین برترین محتوا و به طور کلی عبارت هایی که از دو بخش تشکیل شده اند وجود دارد . برای اینکه بدانیم دقیقا به چه صورتی این کلمات مرکب را بنویسیم چند مثال برای شما مطرح می کنم درست بودن و غلط بودن آن ها را به تفکیک  خواهیم گفت.

خوانایی و نیم فاصله
خوانایی و نیم فاصله

یک اصل خیلی مهم و کلی هم وجود دارد و آن این است که ما نباید کلمات و حروف را به هم بچسبانیم یعنی

انسانهای سایتهای زنهای

این کلمات اشتباه نوشته شده اند یعنی ما نباید آنها را سر هم بنویسیم صحیح این کلمات اینگونه است.

انسان‌های سایت‌های زن‌های

رعایت نیم‌فاصله و تاثیر در خوانایی متن

البته در مواردی عبارت هایی مثل بیشتر که به عنوان یک کلمه مستقل شناخته می شوند سر هم نوشته میشوند. اگر بخواهیم چند مثال دیگر که به عنوان کلمات مستقل در زبان و ادبیات فارسی شناخته می‌شوند مثال بزنیم می توانیم به عبارت همچنین یا بهتر اشاره کنیم این کلمات هم سر هم نوشته می‌شوند در سایر موارد ما نباید بخش ها را به هم بچسبانیم یعنی تر و ترین با نیم فاصله از کلمه قبل نوشته می شوند.

فاصله و نیم‌فاصله در خوانایی متن و،سئو
تعداد پاراگراف ها در متن چقدر باشد

همانگونه که در ابتدای مطلب نیز به شما گفتم وقتی که این کار را انجام می‌دهیم یعنی کلمه ها را به هم نمی چسبانیم، نوشتار ما خوانایی بهتری پیدا می‌کند. البته فراموش نکنید که از فاصله کامل در بین بخش‌های عبارت استفاده نکنید و آنها را با نیم فاصله از هم جدا کنید

نظر گوگل درباره فاصله و نیم‌قاصله عبارت‌های فارسی

چالشی که در این میان مطرح می‌شود این است که با توجه به نگارش غلط اکثریت کاربران فارسی زبان موتورهای جستجوگر و گوگل چه برخوردی با این مسئله دارند، یعنی آنها عبارت سایتهای را روی هم می پذیرند یا با نیم فاصله، سایت‌های. اگر نظری در این باره دارید مطرح کنید.

این مطلب با استفاده از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار گوگل تهیه شده است به خاطر ایرادات املایی و نگارشی از شما کاربر عزیز پوزش می طلبیم به زودی با تکمیل کادر فنی سایت نسبت به باز نویسی و ویراستاری آموزش ها و مقالات اقدامات لازم صورت می‌پذیرد.

 

 

برچسب ها

کارشناس

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. من از برنامه تبدیل گفتار به متن استفاده می‌کنم و ممکنه ایرادات نگارشی زیادی در مقالاتم وجود داشته باشه؛ که لازمه عذرخواهی کنم. اما این روزها سی‌تی‌آر و بانس‌ریت و نرخ تبدیل... مثل خوره به جان واژه‌ها افتادن؛ قلم‌های نجیب و شرافتمند باید از کلمه جانبداری کنن!... و من از حضورم در وب، همین قصد رو دارم، حمایت از امپراتوری واژه‌ها. همین

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن