سئو و خوانایی

ساختار نوشته در وردپرس استراکچر دیتا

از ساختار داده استفاده کنید تا سئو شوید!

استاندارد، صدا، گالری، چت، معنی اینها چیست!

هر محتوا ساختار مربوط به خود را دارد. شاید شما هم در تنظیمات بخش انتشار نوشته در وردپرس این بخش را دیده باشید. همان‌جایی که نوشته شده (استاندارد، ویدئو، عکس، گالری، لینک…) اینها ساختارهای مختلف نوشته یا محتوا هستند. این قابلیت که به بحث بسیار مهمی به نام استراکچر دیتا در سئو مربوطه است باعث شده که وردپرس یک سیستم وبلاگ نویسی ساده نباشد این ساختارها برای یک نوع محتوا بهینه است، مثلا محتوای تصویری، صوتی، لینک.

در ادامه مقالات آموزش تولید محتوا و سئو  ساختارهای نوشته ها را مورد بررسی قرار می دهیم تا بدانیم در چه زمانی از چه ساختار محتوایی باید استفاده کنیم.

ساختارهای نوشته و کاربرد آنها

سایت شما از محتوای مختلفی تشکیل می شود به عنوان مثال تصاویر ویدئوها صدا ها، متن ها، لینک ها، و گونه های دیگر محتوایی حال اگر در زمان استفاده از هر کدام ساختار نوشته مربوط به آنان را استفاده کنیم، مطمئناً بهینه‌سازی سایت ما توسعه بیشتری خواهد یافت.

استاندارد: در زمانی که میخواهیم محتوای کلی سایت را بنویسیم محتواهایی که به هیچ کدام از دسته بندی ها ارتباط ندارد می توانیم از ساختار نوشته استفاده کنیم ساختار استاندارد یک ساختار کامل و عمومی است

aside : ساختار محتوایی در بعضی از پوسته ها پشتیبانی نمی شود معمولاً زمانی که بخواهیم یک موضوع بی ارتباط با محتوای سایت مطرح کنیم از این ساختار استفاده می‌کنیم تا به موتورهای جستجوگر گفته باشیم که این نوشتار جزومحتوای اصلی سایت ما نیست اما محتوای لازم است مثلاً دعوت از کاربران برای شرکت در نظر سنجی یا خبر توسعه سایت یا مشکلات احتمالی مربوط به مسائل فنی

gallery: وقتی که شما از تعدادی تصویر به عنوان مثال یک گزارش تصویری استفاده می کنید باید از ساختار گالری استفاده کنید البته وردپرس امکانات ایجاد گالری را در صفحه به شما نمی دهد هر چند که در بخش کتابخانه شما می توانید گالری تصویر بسازید با این حال وردپرس فیلد های مربوط به ایجاد گالری را در بخش نوشته به شما ارائه نمی کند و شما باید افزونه مربوط به ساخت گالری را برای این کار نصب کنید.

مقاله ویژه  مهارت‌های حرفه‌ای طراحی و محتوای گرافیکی در اندروید

کاری که انجام می شود این است که در ساختار معرفی به موتورهای جستجوگر گفته می‌شود که این نوشته مجموعه ای از تصاویر به صورت کالری است تا آنها بتوانند ساختار متوجه شما را تشخیص دهد این مسئله همانطور که گفتیم برای سه بسیار مهم است

link: همانطور که از اسم این ساختار پیداست در زمانی که بخواهیم چندین لینک به سایت های دیگر داشته باشیم و پیوندهای متعددی داریم بهتر است از این ساختار استفاده کنیم.

quote: این ساختار و محتوای مربوط به نقل قول است وقتی که می‌خواهیم مطلبی را از جانب شخص دیگری عیناً منتشر کنیم بدون هیچگونه کم و کاست از این ساختار استفاده می کنیم همانطور که می بینید در دنیای سئو تلاش می‌شود همه چیز آنگونه که هست به روبات ها معرفی شود این ساختار محتوایی در ظاهر با هم تفاوت ندارند اما در ساختار کد نویسی متفاوتند هدف از ساختارهای مختلف این است که محتوا آنگونه که هست و دقیقا به موتورهای جستجوگر معرفی شود تا شناخت دقیق تری از منتشر شده داشته باشد

status: از این ساختار برای زمانی که بخواهیم متن های کوتاه مثل شبیه به چیزهایی که در توئیتر یا تلگرام منتشر کنیم در سایت انتشار دهیم استفاده می شود

 

تولید محتوا یعنی چه
تولید محتوا یعنی چه

 

chat: اگر محتوای شما یک جفت میان دو یا چند نفر یا بخشی از مطالب یک گروه تلگرامی است می از ساختار محتوایی چت استفاده کنید کنید.

بررسی عملی تغییر ساختار نوشته

بیایید با هم مرور کنیم به بخش نوشته های سایت وردپرسی خود بروید در فیلد ها به دنبال ساختار و محتوا بگردید یک پنجره کرکره ای که وقتی آن را کلیک می کنید بخش های مختلفی دارد استاندارد ویدیو تصویر گالری و با توجه به نوع قالبی که دارید این ساخت و می تواند کم و زیاد باشد.

برچسب ها

کارشناس

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. برای همکاری با کسب و کارهای هدفمند، شرکت‌های دانش بنیان و نخبگانی که به اندک دانش و تخصص من و دوستانم در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن نیاز دارند بسیار با انگیزه‌ایم. همین ضمنا من از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار برای تهیه مقالات استفاده می‌کنم؛ بخاطر اشکالات نگارشی عذرخواهی می‌کنم؛ امکان ویرایش بسیار دقیق فراهم نیست. توصیه من به شما استفاده از فایل‌های صوتی سایت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن