اخبار سایت

رمضان، ماه تبلیغات موبایلی در کشورهای مسلمان

ماه رمضان، یکی از شلوغ ترین و بهترین دوره های تبلیغاتی، به خصوص در کشورهای مسلمان محسوب می شود. چرا که برنامه زندگی و کار مسلمانان و متعاقباً، رفتار کاربران آنلاین در این ماه تغییر قابل توجهی می کند. با وجود ۶۲ درصد مسلمانی که در قاره اقیانوسیه (APAC) و ۹۴ درصد مسلمانی که در خاورمیانه ساکن هستند و روز به روز بر تعداد کاربران موبایلیشان افزوده می شود، ماه رمضان بهترین فرصت برای تبلیغ دهندگان می باشد.تا با جامعه مسلمین تعامل داشته باشند و اپلیکیشن ها، محصولات و خدمات خود را به آنها معرفی کنند. در سال های اخیر، افزایش نصب و استفاده از اپلیکیشن های موبایل در ماه رمضان در کشورهای مسلمان به خصوص اندونزی و مالزی دیده شده است. از آنجایی که ایران نیز جزء یکی از کشورهای مسلمان در خاورمیانه است، قصد داریم درباره تبلیغات موبایلی در ماه رمضان صحبت کنیم.

 

ماه رمضان، مناسب ترین ماه برای تبلیغات موبایلی

رمضان، ماه تبلیغات موبایلی در کشورهای مسلمان

 

۱٫۶ میلیارد مسلمان در سراسر جهان، ماه رمضان را به عنوان ماه مهمانی خدا گرامی می دارند و مراسم آن را به جای می آورند و خرید های مخصوص به این ماه را انجام می دهند. از طرف دیگر، برخی دیگر از مسلمانان از زمان آزادشان در این ماه به عنوان فرصتی برای برنامه ریزی مسافرت استفاده می کنند. این روزها اغلب کارها از خریدهای روزانه گرفته تا رزرو هتل، به صورت اینترنتی و با استفاده از اپلیکیشن های موبایل صورت می گیرد. به همین دلیل می باشد.که در سال های اخیر، جهش قابل توجهی را در میزان ترافیک موبایلی و میزان فروش اپلیکیشن های موبایل شاهد هستیم.

در سایت سئو متن بخوانید  اسلاید بازاریابی رسانه های اجتماعی

در واقع، استفاده کاربران مسلمان از موبایل در ماه رمضان افزایش چشمگیری دارد. در ماه رمضان، استفاده از اپلیکیشن های با محتوای مذهبی و مرتبط با ماه رمضان، اپلیکیشن های بازی و سرگرمی، اپلیکیشن های خرید آنلاین و اپلیکیشن های سفری به شدت افزایش می یابد. توجه به اپلیکیشن های با محتوای مذهبی و مرتبط با رمضان، از یک هفته قبل از آغاز ماه رمضان اوج می گیرد. از آنجایی که تعداد کاربران موبایلی در کشورهای مسلمان در حال رشد است، پیش بینی می شود، این روند به صورت شدیدتری ادامه داشته باشد.

محبوب ترین دسته بندی اپلیکیشن ها در ماه رمضان

محبوب ترین اپلیکیشن ها در ماه رمضان

به علاوه، روزه داری باعث می شود تا افراد انرژی کمتری برای فعالیت های فیزیکی داشته باشند؛ بنابراین وقت آزاد بیشتری دارند و به همین دلیل، بیشتر از ماه های عادی به موبایل و اپلیکیشن های موبایل روی می آورند. در واقع، کار با موبایل باعث می شود تا روزه داران سرگرم شوند و گرسنگی را فراموش کنند. اغلب زمان استفاده از موبایل در ماه رمضان به ساعت های قبل از افطار، بنابراین از نماز شب و قبل از سحر است. کاربران موبایلی در ماه رمضان، اپلیکیشن های مرتبط با خانواده، امور خیریه، خرید آنلاین، سرگرمی و سفر را مورد توجه قرار می دهند. کاربران خانم، اپلیکیشن های با محتوای خانوادگی، غذا و پوشاک را ترجیح می دهند، در حالی که کاربران مرد اپلیکیشن های مخصوص ماه رمضان و مذهبی را ترجیح می دهند.

سال گذشته، تعداد نصب اپلیکیشن های مرتبط با رمضان در طول ماه رمضان به صورت چشمگیری افزایش یافت. تقریباً نیمی از اپلیکیشن های با رشد زیاد در کشور اندونزی، مرتبط با ماه رمضان بودند. همچنین، میزان رشد اپلیکیشن های این دسته در کشور مالزی، ۳۰% بوده می باشد.و حتی اپلیکیشن هایی با رشد ۱۰ برابری هم وجود داشته است. علاوه بر این اپلیکیشن ها، محبوب ترین طبقه بندی اپلیکیشن های موبایل شامل اپلیکیشن های خدماتی، موسیقی و سرگرمی نیز در ماه رمضان شاهد افزایش تعداد دانلود و نصب بوده اند. همچنین، موسیقی ها و سرگرمی های مرتبط با رمضان باعث افزایش ۱۳ درصدی ویدئوهای موبایلی در روزهای تعطیل رمضان شد و در هفته پایانی ماه رمضان به اوج رسید.

در سایت سئو متن بخوانید  بازاریابی محتوایی با اینفوگرافیک

 

بهترین راهکارهای تبلیغاتی برای تعامل با کاربران موبایلی در ماه رمضان

به منظور دسترسی به مخاطبان هدف و اثربخشی کمپین های تبلیغاتی در ماه رمضان، بازاریابان و تبلیغ دهندگان باید نکات زیر را رعایت کنند. به علاوه، نکته حائز اهمیت این می باشد.که بازاریابان باید به محتوای تبلیغاتی در این ماه توجه ویژه ای داشته باشند؛ این محتوا باید مناسب این ماه و متناسب با فرهنگ هر کشور باشد.

۱- کمپین های تبلیغاتی خود را زودتر آغاز کنید.

آغاز زودتر کمپین های تبلیغات موبایلی

تبلیغ دهندگان باید کمپین های تبلیغاتی خود را زودتر و قبل از آغاز رمضان آغاز کنند تا آگاهی از برندشان افزایش یابد و اپلیکیشنشان در جایگاه های بالاتر اپ استورها قرار گیرد. این کار از نظر اقتصادی نیز به صرفه است؛ چرا که به دلیل رقابت بالا در هفته قبل از ماه رمضان، مقدار مزایده (bid)  تبلیغات درون-اپ افزایش می یابد و شما برای اینکه بتوانید تبلیغات موفق تری داشته باشید، هزینه CPI بیشتری بپردازید. به علاوه، تحقیقات مشخص کرده می باشد.که بین ۷ الی ۱۴ روز طول می کشد تا کاربر بنابراین از نصب اپلیکیشن، خرید انجام دهد. بنابراین، اجرای کمپین تبلیغاتی مدتی قبل از ماه رمضان به کاربران زمان لازم برای مرور اپلیکیشن را می دهد تا در نهایت، در ماه رمضان خرید توسط کاربر صورت گیرد.

بنابراین، بهترین زمان برای آغاز کمپین های تبلیغات درون-اپ، ۳ هفته قبل از ماه رمضان است. با این کار، مطمئن هستید که در ذهن مردم ماندگار شدید، در لیست اپلیکیشن های برتر اپ استورها قرار گرفته اید و زمان لازم برای آشنایی با اپلیکیشن را به کاربران می دهید و مهم تر از همه، از رقبای خود پیشی می گیرید.

در سایت سئو متن بخوانید  نتایج نظرسنجی توسعه دهندگان ایرانی سال ۹۶

 

۲- زمان های کلیدی را برای ارتباط با کاربر انتخاب کنید.

بهترین زمان های تبلیغات موبایلی در ماه رمضان

استراتژی های تبلیغات موبایلی زمانی موثر واقع می شوند که محتوای هدفمند در مناسب ترین زمان به دست مخاطبان هدف برسد؛ زمانی که احتمال تعامل کاربر با اپلیکیشن بیشتر باشد. نرخ خرید آنلاین اپلیکیشن ها در هفته قبل از ماه رمضان، به اوج می رسد؛ زیرا کاربران خود را برای یک ماه روزه داری و گذراندن وقت با خانواده آماده می کنند.

به علاوه، روزهای ابتدایی و پایانی ماه رمضان نیز برای تبلیغ دهندگان از اهمیت بالایی برخوردار است. بازاریابان تنها باید کمی خلاقیت به خرج دهند تا بیشتر دیده شوند و تبلیغات موفق تری داشته باشند. بیشترین میزان استفاده از موبایل در ماه رمضان به شب ها و قبل از اذان صبح اختصاص دارد؛ به طوری که میزان فروش آنلاین در بازه زمانی ۱۲ الی ۵ بامداد در ماه رمضان نسبت به ماه های دیگر، ۲۰ درصد افزایش می یابد. همچنین، میزان کانورژن های اپلیکیشن های موبایل در ساعت ۴ صبح ماه رمضان بیش از ۴٫۸ برابر ماه های دیگر است.

 

۳- کمپین های تبلیغاتی درون-اپ ایجاد کنید.

کمپین های تبلیغات درون برنامه ای در ماه رمضان

در پست های قبلی کالج سایت نیز به این موضوع اشاره شد که بیشترین درصد زمان استفاده از موبایل، صرف اپلیکیشن های موبایل می شود. این موضوع در ماه رمضان ملموس تر است. به عنوان مثال، تبلیغات درون برنامه ای در کشورهای اقیانوسیه (APAC) در سال ۲۰۱۷، حدود ۹۴% از بودجه تبلیغات در شبکه تبلیغاتی saamto را به خود اختصاص داد. کمپین های تبلیغاتی درون-اپ هدفمند هستند و مطابق موقعیت جغرافیایی، جنسیت، گروه سنی و رفتار کاربران درون اپلیکیشن تقسیم بندی می شوند.

در سایت سئو متن بخوانید  ۱۵ ابزار گوگل در کسب و کار اینترنتی

 

۴- تبلیغات مرتبط به کاربران پیشنهاد دهید.

ارائه تبلیغات مرتبط با ماه رمضان

برای اینکه تبلیغات موثرتری را در ماه رمضان تجربه کنید، در ابتدا باید مخاطبان هدف خود را بشناسید تا بتوانید تبلیغات مرتبط با نیازشان را به آنها ارائه دهید. تولید محتوای متناسب با ماه رمضان، از اهمیت بالایی در کمپین های تبلیغاتی برخوردار است. ماه رمضان، آداب مشخصی دارد؛ تنها کاری که باید انجام دهید این می باشد.که یکی از آداب رمضان که مرتبط با کسب وکار شماست را انتخاب کنید و کمپین تبلیغاتی خود را حول آن موضوع پیش ببرید.

ارائه پیشنهادهای ویژه مانند تخفیف و بازگرداندن درصدی از خرید به کاربران در زمان اوج خرید های آنلاین در کمپین های تبلیغات ماه رمضان، ترفندهای بسیار موثری هستند. اما مهم ترین نکته این می باشد.که چیزی را به صورت ویژه پیشنهاد دهید که در ماه رمضان مورد نیاز کاربر است؛ مانند خوراکی های محبوب این ماه.

 

۵- از قدرت تبلیغات ویدئویی در ماه رمضان غافل نشوید.

تبلیغات ویدئویی در ماه رمضان

تماشای ویدئوهای تبلیغاتی در ماه رمضان به صورت چشمگیری افزایش می یابد. ماه رمضان، بهترین فرصت برای تولید ویدئو مارکتینگ و محتوای ویدئویی تولید شده توسط اینفلوئنسرها است. سعی کنید ویدئوهایی که می سازید، روی احساسات انسانی و ارزش های معنوی ماه رمضان تاکید داشته باشد و در چند ثانیه اول تاثیرگذاری بالایی برای مخاطب ایجاد کند. به صورت کلی، ماه رمضان حال و هوای مذهبی، عرفانی و احساسی دارد. ایجاد محتواهای تبلیغاتی که روی جنبه های احساسی تاکید دارد و شامل موضوعاتی مانند بخشش و فداکاری، خانواده و عشق به هم ‍نوع باشد،به صورت گسترده ای در ماه رمضان وایرال می شود و در نتیجه، آن برند بهتر در خاطر مردم نقش می بندد. با این حال، بازاریابان موبایلی باید فراتر روند و تعامل کاربر با تبلیغ را نیز در نظر بگیرند.

در سایت سئو متن بخوانید  Ad Mediation چیست و چرا صاحبان اپلیکیشن باید از آن استفاده کنند؟

 

ماه رمضان، زمانی می باشد.که مسلمانان زمان بیشتری برای استراحت دارند و بیشتر از هر زمان دیگری، وقت خود را صرف رسانه های دیجیتال و به خصوص موبایل می کنند. همین موضوع باعث افزایش زمان استفاده از موبایل و اپلیکیشن های موبایل، افزایش چشمگیر میزان نصب اپلیکیشن ها و افزایش نرخ کانورژن تبلیغات درون-اپ در این بازه زمانی می شود. به علاوه، کاربران مسلمان در این ماه، با برندهایی که تبلیغات متناسب با رمضان دارند، تعامل بیشتری دارند. بازاریابان و تبلیغ دهندگان باید با استفاده از الگوی رفتاری کاربران ساکن کشورهای مسلمان، تبلیغات درون-اپ خود را به صورت هدفمند اجرا کنند تا به حداکثر کانورژن تبلیغات خود دست پیدا کنند. برعکس مناسبت های دیگر که ممکن می باشد.تنها چند روز طول بکشد، ماه رمضان ۳۰ روز می باشد.که به تبلیغ دهندگان فرصت کافی برای تبلیغ و معرفی محصولات، اپلیکیشن ها و خدمات خود و دسترسی به مخاطبان بیشتر را می دهد.

 

 

برچسب ها

کارشناس

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. برای همکاری با کسب و کارهای هدفمند، شرکت‌های دانش بنیان و نخبگانی که به اندک دانش و تخصص من و دوستانم در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن نیاز دارند بسیار با انگیزه‌ایم. همین ضمنا من از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار برای تهیه مقالات استفاده می‌کنم؛ بخاطر اشکالات نگارشی عذرخواهی می‌کنم؛ امکان ویرایش بسیار دقیق فراهم نیست. توصیه من به شما استفاده از فایل‌های صوتی سایت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن