سئو و خواناییمحتوای گرافیکی

رایج ترین خطاهای سئو که به سایت آسیب می زند (اینفوگرافیک)| ۰ نظر

اگر مي خواهيد سايتتان رتبه ي خوبي در صفحه ي نتايج گوگل به دست آورد بايد به صورت مداوم آن را بررسي و آناليز کنيد. در حين بررسي خطاها يا ارورهايي را پيدا خواهيد کرد که مي توانند مانع بالا رفتن رتبه ي شما در نتايج موتورهاي جستجو شوند. 

طبق بررسي ها و آناليزهاي سايت serpstat که روي بيشتر از ۳۰ هزار سايت صورت گرفته، پرتکرارترين ارورهاي سئو را شناسايي و نتيجه ي آن را به صورت خلاصه در قالب يک اينفوگرافيک در وبلاگ خود منتشر کرده است. ترجمه ي آن را مي توانيد در تصوير زير ببينيد.

پرتکرارترين ارورهاي سئو


  متا تگ ها (Meta tags)

  براساس تحقيقات serpstat، ارورهاي مربوط به متا تگ ها بيشترين درصد را به خود اختصاص داده اند. يعني ۸۱.۲۷ درصد! 

  براي اينکه بدانيد اين ارورها چگونه بر سئو تاثير مي گذارند، مقاله ي را «متا تگ ها و اهميت آن ها در سئو» مطالعه کنيد.

  • عنوان هاي بسيار بلند (۲۲.۲۳ درصد)
  • عنوان هاي تکراري (۱۴.۵۲ درصد)
  • تگ توضيحات بسيار بلند (۱۲.۹ درصد)
  • خطاي تگ توضيحات (۱۲.۵۶ درصد)
  • تگ توضيحات تکراري (۱۰.۷۲ درصد)
  • تگ توضيحات بسيار کوتاه (۶.۱۲ درصد) تگ توضيحات نبايد کمتر از ۷۰ کاراکترباشد!
  • عنوان هاي بسيار کوتاه (۱.۲۷ درصد) عنوان هاي با تعداد کاراکتر کمتر از ۱۰ تا ننويسيد!
  • عنوان هاي همراه با خطا (۰.۹۶ درصد)


  Indexing

  ۹.۰۵ درصد از ارورها را Indexing به خود اختصاص مي دهد که شامل موارد زير است:

  • تگ iframe (درصد ۶.۵۵)
  در سایت سئو متن بخوانید  اینفوگرافیک ترندهای موثر ASO در سال ۲۰۱۸

  اين تگ منسوخ شده و اطلاعات مرتبط با آن، توسط موتورهاي جستجو index نمي شود. علاوه بر اين، بر سرعت بارگزاري سايت، که يکي از عوامل مهم در رتبه بندي مي باشد، نيز اثر منفي مي گذارد.

  • کم بودن محتواي متني (۲.۰۳ درصد)

  موتورهاي جستجو به بررسي محتواي صفحات مي پردازند. صفحات خالي يا با محتواي خيلي کم شانس پاييني براي به دست آوردن موقعيت هاي بالا در صفحه ي نتايج جستجو دارند و مهمتر از همه، وجود چنين صفحاتي تاثير منفي بر رتبه ي کل سايت مي گذارند.

  • استفاده از فلش (۰.۴۸ درصد)

  المنت هاي فلش منسوخ شده اند، بنابراين اکثر مرورگرها آن را پشتيباني نمي کنند. بنابراين چنانچه از المنت هاي فلش در وبسايت خود استفاده کنيد، کاربرانتان آن ها را نخواهند ديد.


  Headingها

  ۸.۰۸ درصد از ارورها مربوط به اين بخش مي باشند:

  • استفاده نشدن از تگ H1 (درصد ۸.۰۸)

  تگ H1 به شدت بر روي رتبه بندي سايت اثر مي گذارد. اين تگ اطلاعات بيشتري را از محتواي صفحه ارائه مي دهد. چنانچه از اين تگ استفاده نکنيد، گوگل رتبه ي بالايي به شما نمي دهد. توجه داشته باشيد که از اين تگ بايد فقط يک بار در هر صفحه استفاده کنيد.


  کد وضعيت HTTP

  ۱.۵۸ درصد ارورها مربوط به ارورهاي کد وضعيت سرور مي باشند. در مورد اين کدها و تاثير آن ها بر سئو در مقاله ي «کد وضعيت HTTP چيست؟» به صورت مفصل توضيح داده ايم.

  • خطاي پاسخ سرور ۴xx (درصد ۱.۵)
  • خطاي پاسخ سرور  ۵xx (درصد ۰.۰۸)


  لينک هاي خارجي 

  لينک هاي خارجي (۰.۰۲ درصد) باعث بالارفتن رتبه ي سايت مي شوند ولي لينک هايي که به صورت اسپم هستند باعث مي شوند گوگل به سايت پنالتي دهد يا آن را جريمه کند. در به دست آوردن لينک هاي خارجي بايد خيلي دقت کنيد. چنانچه مي خواهيد بدانيد چه لينک هايي اسپم محسوب مي شوند، مطلب «انواع بک لينک و چگونگي ساخت آن» را ببينيد.

  در سایت سئو متن بخوانید  لینکدین مارکتینگ چیست؟ ۱۶ راهکار برای موفقیت در لینکدین


  بررسي تمامي ارورهاي سايت با استفاده از داشبورد سئوسازي

  در داشبورد سئوسازي مي توانيد تمامي ارورهاي مربوط به سايت خود را به صورت يکجا ببينيد. به صورت اتوماتيک هر هفته ۱۰۰۰ صفحه از سايت شما براي ۲۰ خطاي سئو بررسي و نتايج آن در سه دسته ي خطاهاي با اهميت بالا، متوسط و کم قرار مي گيرند. اين امکان وجود دارد خطاهايي که رفع کرديد را تاييد يا صرف نظر کنيد. البته تمامي بررسي هاي گذشته ي شما از سايت آرشيو شده و امکان دسترسي به آن ها وجود دارد. براي استفاده از اين ابزار در سايت سئوسازي ثبت نام کنيد.

  منبع

  رایج ترین خطاهای سئو که به سایت آسیب می زند (اینفوگرافیک)
  تولید محتوا و سئو
  سئو سازی, سئو کردن سایت

  برچسب ها

  کارشناس

  کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. برای همکاری با کسب و کارهای هدفمند، شرکت‌های دانش بنیان و نخبگانی که به اندک دانش و تخصص من و دوستانم در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن نیاز دارند بسیار با انگیزه‌ایم. همین ضمنا من از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار برای تهیه مقالات استفاده می‌کنم؛ بخاطر اشکالات نگارشی عذرخواهی می‌کنم؛ امکان ویرایش بسیار دقیق فراهم نیست. توصیه من به شما استفاده از فایل‌های صوتی سایت است.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن