راهنمایی ساخت سایت

21

راهنمایی‌های لازم برای سفارش طراحی سایت یا ساخت فروشگاه اینترنتی به‌عنوان مهمترین ابزار تولید و انتشار محتوا با خواندن این مطلب حساب کار دستتان می‌آید.

اگر می‌خواهید سایت و فروشگاه اینترنتی بزنید و اطلاعات لازم را در این زمینه ندارید این مقاله به شما کمک می‌کند؛ مانند یک حرفه‌ای مو را از ماست بیرون بکشید! تا بعد پشیمان نشوید یا کلاه سرتان نرود.

اگر پرسشی برایتان باقی ماند از طریق بخش نظرات بپرسید یا در واتساپ و تلگرام با ما ارتباط بگیرید.

سایت ابزار تولید محتوا

سایت شما رسانه و ویترین محتواهای شماست

درباره طراحی سایت برای شرکت، فروشگاه، دفتر و یا کسب و کارتان اگر تا کنون استارت نکرده اید یک روز هم وقت را تلف نکنید و سریعا سایت و فروشگاه خودتان را فعال کنید.

اگر شما بخواهید از سئو و بازاریابی محتوایی و به طور کلی خدماتی که کمپانی بزرگی به نام گوگل به همگان را ارائه می‌کند بهره مند شوید باید سایت اینترنتی داشته باشید.

از آنجایی که شما روی این سایت وقت می‌گذارید هزینه می‌کنید باید آن را به صورت مستقل بر روی یک دامنه اختصاصی که در مالکیت شما باشد برقرار کنید تا نتیجه زحمات و سرمایه شما تحت کنترل و مالکیت شما باقی بماند.

گذشته از این بسیاری از ظرفیت‌ها و امکاناتی که برای تکمیل فرآیند دیجیتال مارکتینگ خود به آن احتیاج دارید با داشتن سایت اینترنتی فراهم ‌می‌شود.

این تاکید از این جهت است که بسیاری از کاربران می‌پرسند آیا اینستاگرام یا تلگرام می‌تواند جایگزین سایت اینترنتی شود پاسخ روشن است؛خیر!

هر ابزاری برای کاری استفاده می‌شود شبکه‌های اجتماعی با همه اهمیت فوق‌العاده دارند در سئو یا بازاریابی محتوایی و امور دیگر ابزارهای کارآمد نیستند.

پیج و کانال برای فعالیت هدفمند محتوایی مناسب نیست

شبکه اجتماعی برای تجارت در دنیای دیجیتال کافی نیست

حتی اگر شبکه اجتماعی قدرتمندی دارید، مثلا اگر در اینستاگرام تلگرام سروش بله فیسبوک دیگر شبکه‌های اجتماعی فعال هستید باز هم به سایت نیاز دارید.

سایت رسمیت شما است و از جهات مختلفی یک ضرورت است. در یک مقاله مجزا به شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی خواهیم پرداخت.

دریافت شناسه ایرنیک سند مالکیت سایت شماست

سایت شما پس از اینکه ساخته شد و محتوا در آن قرار گرفت ارزش مالی پیدا می‌کند. این اموال شماست. پس باید از آن محافظت کنید. دامنه سایت باید به نام شما ثبت شود.

اگر در ایران هستید حتماً دامنه ملی ایران را برای سایت، به نام شخص خودتان ثبت کنید.

شیوه ثبت شناسه ایرنیک رسمی ثبت دامنه‌های ملی ایران است را به شما آموزش داده ایم.

دریافت شناسه ایرنیک به شما این امکان را می‌دهد که از دیگران بخواهید دامنه به نام شما ثبت کنند مثلاً از طراح سایت حتی اگر یک ارتباطی با دنیای طراحی سایت ندارید باز هم ضروری است که این شناسه را دریافت کنید چون در حکم سند سایت شما خواهد بود.

زبان‌های برنامه نویسی و سیستم مدیریت محتوا وردپرس

سایت اینترنتی مانند خانه دیجیتالی شماست. برای ساخت آن یا باید ساختن سایت را به پیمانکار بسپارید یا خودتان انجام دهید.

اگر خودتان به برنامه نویسی آشنایی دارید و بخواهید این کار را انجام دهید یعنی از ابتدا کد نویسی کنید شاید در ظاهر دلسوزتر باشید اما چون تجربه کافی ندارید نتیجه خوبی نخواهید گرفت.

وردپرس مسئولیت انتشار محتوا‌های شما را بر عهده می‌گیرد

و از طرفی نوشتن آن همه صفحات پیچیده و حساس به شیوه کدنویسی از پایه، به هیچ وجه عاقلانه نیست.

پس به دنبال یک مدیر و پیمانکار خوب برای ساختن شعبه اینترنتی خود باشید.

یکی از پیمانکاران شناخته شده و قابل اعتماد برای ساختن سایت‌های اینترنتی وردپرس نام دارد. که در سال‌های اخیر قدرتمند‌تر و بهینه‌تر هم شده است.

برتری وردپرس به حدی است که حتی اگر امکان طراحی سایت به زبان‌های مختلف برنامه نویسی برای شما فراهم است بازهم استفاده از وردپرس گزینه بهتری است.

درباره اینکه چرا باید از وردپرس برای ارائه محتواهای تجاری یا خصوصاً بازاریابی محتوا استفاده کرد دلایل زیادی وجود دارد که در سایر مقالات سایت گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن به آن پرداخته ایم.

اما به شما توصیه می‌کنیم اگر نیاز به مشاوره دارید از طریق شبکه‌های اجتماعی با ما تماس بگیرید تا اطلاعات کامل تری در اختیارتان قرار دهیم.

سرفصلهای زیر نکاتی هستند که خوب است به آنها توجه کنید. درباره هرکدام که لازم داشتید با یک سرچ کوتاه نتایج خیلی خوبی به دست می‌آورید.

با این حال مشاوره ما هم هست و می‌توانیم حجم وسیعی از اطلاعات را در مدت زمان اندک در اختیارتان قرار دهیم.

 • اهمیت تولید محتوا و تشکیل تیم نویسندگان
 • اهمیت گرافیک در سایت من فروشگاه
 • مسائل امنیت و پایداری شبکه
 • هاست معتبر و مناسب
 • گواهینامه امنیتی ssl
 • استفاده از قالب‌های آماده و دمو‌های پیش ساخته
 • استفاده از افزونه‌های وردپرس
 • سرعت سایت
 • قابلیت ارتقاء افزودن امکانات
 • اهمیت پشتیبانی تیم طراحی سایت
 • تیم پشتیبانی هاست
 • آموزش نحوه استفاده از امکانات سایت
 • تاکید مجدد بر محتوا
 • تاکید مجدد بر گرافیک
 • یادآوری مجدد سئو
 • تمدید سالانه دامنه
 • مفید بودن و درآمدزا بودن سایت
 • همگام سازی سایت با شبکه‌های اجتماعی
 • امکان تغییر و تعویض قالب در سایت‌های وردپرسی

امکانات و دسترسی‌های موجود در دنیای وب تنوع زیادی دارد شما چون اطلاع ندارید فکر می‌کنید کار پیچیده‌ای است. پس در صورتی که هنگام سفارش ساختن سایت با بزرگنمایی‌های بیش از اندازه مواجه شدید کمی تامل کنید البته تردیدی نیست که ساختن سایت خصوصاً سایت‌های مبتنی بر سئو و تولید محتوای هدفمند تخصص و دانش ویژه را می‌طلبد.

با این حال ساختن یک ابزار قدرتمند برای انتشار محتوا و در اختیار داشتن انواع افزونه‌ها و پلاگین‌های جانبی که به قدرت سایت شما اضافه می‌کنند این سالها دیگر کار پیچیده نیست اگر پیچیدگی وجود داشته باشد در همان سئو و محتوا نویسی است که خدمتتان گفتم.

با توجه به اهمیت موضوع یعنی بحث طراحی سایت و تصور اشتباهی که اغلب کاربران از مدیریت سایت دارند به این مثال هم توجه کنید

وقتی که یک بیمار به پزشک مراجعه می‌کند و نسخه درمان خود را دریافت می‌کند چنانچه این نسخه را از داروخانه تهیه نکنند و داروها را به موقع مصرف کنند در مسیر بهبودی قرار نمی‌گیرد.

اگر شما سایت بسازید و برای محتوای آن فکر نکنید مانند بیماری خواهید بود که مدام برای رفتن به مطب پزشک مراجعه کند و پس از ویزیت شدن نسخه را در جیبش بگذارد و انتظار داشته باشد که سلامتی به سراغش بیاید! البته دور از جان شما و همه کاربران خوب ما

نقش سایت در فرایند تولید محتوا

سایت‌ها فقط با تولید محتوا به نتیجه می‌رسند؛ آن هم تولید محتوای مطلوب. پس اگر طور دیگری فکر می‌کنید تصورتان را در ارتباط با داشتن سایت اینترنتی اصلاح کنید.

سایت اینترنتی با همه زحمات و هزینه‌ها و حساسیت‌هایی که دارد صرفاً یک ابزار برای انتشار محتوا است.

سایت‌های اینترنتی به عنوان رسانه کسب و کار شما یکی از بخش‌های بسیار مهم چرخه اقدام برای تولید محتوای اثربخش هستند.

اگر می‌خواهید بدانید چرخه اقدام چیست و چه ارتباطی با سایت شما دارد کلمات لینک دار قبلی وارد صفحه مربوط به مقاله فرایند محتوا شده و در آنجا نقش فوق‌العاده مهم سایت اینترنتی را در اثربخشی و سودمندی تولید محتوا مطالعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.