اخبار سایتسئو و خوانایی

تولید محتوا ویژه سئوکاران و وبمستران

تولید محتوا برای سئوکاران ، سایت‌ها خصوصا سایت‌های گردشگری و مجموعه‌هایی که در حوزه توریسم فعالیت دارند حساسیت چندانی ندارد، اما ظرافت‌های ویژه‌ای می طلبد.

شما بعنوان یک سئوکار یا بعنوان یک وبمستر و مدیر سایت در واقع شما با یک جریان عاطفی و احساسی طرف هستید که در وهله نخست هر طوری شده باید با مخاطب ارتباط برقرار کنید.

قرار نیست کاربر را گمراه کنیم

البته نه اینکه فکر کنید قرار است کاربر را گمراه کرده یا هر طور شده رای او را به نفع خودتان بزنید تا احیانا کالاهای شما را خریده یا از شما خدمات دریافت کند؛ اما همین هم هست!

تولید محتوا ویژه سئوکاران
تولید محتوا ویژه سئوکاران

هرچند که تردیدی نیست هیچ تجارتی بدون رعایت حقوق مشتریان و ارائه خدمات مطلوب، راه به جایی نخواهد برد.

چند نکته در خصوص محتوانویسی تخصصی

منظور ما از بیان سطور فوق این است که ما به عنوان تیم تولید محتوا و شما بعنوان مسئول کسب و کار، شرکت و فروشگاهی که دارید، باید بتوانیم ویژگی‌های کار مان را آن طور که هست به دیگران ارائه کنیم.

مشتریان باید ساده و سریع و خوش‌بینانه، متوجه منظور ما شوند.

گاهی یک مجموعه با سرمایه‌گذاری‌های فراوان امکاناتی فراهم می کند اما به دلیل اینکه نمی تواند حلقه بین خدمات خود و خریداران بالقوه‌اش را بدرستی ایجاد کند، شکاف عمیقی در تجارت او ایجاد می شود که منجر به خنثی شدن سایر ظرفیت‌های ارزشمند که دارد می‌شود.

در سایت سئو متن بخوانید  وردپرس بهترین ابزار انتشار محتوا

چنین کسب و کاری نمی‌توانند به حیات اقتصادی خود ادامه دهد؛ ما در مجموعه گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن با برخورداری از پتانسیل‌های پژوهشی و ظرفیت‌های علمی و مهمتر از همه با اتکا به توان و تجربه کارشناسان با تجربه و متخصصان توانمندی که در حوزه‌های مختلف رسانه و ارتباطات و همچنین سئو و دیجیتال مارکتینگ فراهم کرده ایم، سعی داریم این حلقه طلایی را به درستی ایجاد کرده و واسطه ای باشیم بین کاربران با صنعتگران، تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات در راستای توسعه همه جانبه کسب و کارهای ایرانی و کسب و کارها

 

نویسندگان و تولید کنندگان محتوا مهمترین و اثرگذارترین عناصر یک فرآیند سودآور برای تجارت و رونق اقتصادی هستند.

آنها هستند که با قلم شیوا و خلاقانه خود خدمات، کالای صدها و هزاران کسب و کار را به مشتریان به‌عنوان افرادی که به این محصولات نیاز دارند، شناسانده و آنگونه که هست ارائه می‌کنند.

در این میان برای تولید محتوای یک شرکت گردشگری یا یک هتل که قصد دارد خدمات غیر قابل رویتی به مشتریان خود ارائه کند اعتماد سازی برای مشتری، اهمیت ویژه ای دارد.

همچنین با توجه به ماهیت غیر ضروری این خدمات (چون به عنوان نیازهای اولیه محسوب نمی شوند) سلیقه و احساس افراد در انتخاب آنها تعیین کننده است.

ای بسا با یک بی دقتی کوچک مشتریان بسیاری از دریافت خدمات گردشگری، رزرو هتل، خرید تور و یا خدمات مشابه منصرف شده و قید شما را بزنند.


 • توجه به محتوای نوشته شده توسط رقبا
 • بررسی دقیق خواست مخاطبان
 • شناخت نیازهای آنها
 • احترام به سلیقه‌ها و نظرات مختلف
 • ارائه مستندات و اطلاعات مفید و در عین حال دقیق
 • رعایت اصول سئو و بهینه سازی متن برای موتورهای جستجوگر
 • استفاده از تصاویر مرتبط و تولیدی به گونه‌ای که مشمول حق کپی رایت نباشند
 • رعایت اصول خوانایی و درست نویسی
 • ایجاد تراکم مناسبی از کلیدواژه در تمامی بخش‌های محتوا
 • اعمال چگالی مناسب
 • توجه ویژه به جملات و عبارت‌های مسئولیت زا به گونه‌ای که برای صاحبان کسب و کار مشکلات حقوقی ایجاد نشود
 • استفاده از مترادف‌ها و عبارت‌های مرتبط با کلید واژه
 • تمرکز بر روی یکپارچگی محتوا و پرهیز از پرش معنایی
 • استفاده از واژه‌های مصطلح و پرهیز از عبارت‌های سخیف و ثقیل
 • استفاده از عبارت‌های کوتاه
 • پرهیز از اطاله واژگانی و معنایی کلام
در سایت سئو متن بخوانید  اصطلاحات تخصصی سئو: واژه نامه کلمات پرکاربرد

همه و همه ملاحظاتی هستند که گوشه‌ای از ملاحظات حرفه‌ای را در تولید محتوای تخصصی شامل می شوند.

وقتی که چگالی کلمات و حروفی مانند (ما، مان، هایمان و… ) که کانون توجهی درونی دارند، در جملات یک محتوا از نگاه نویسنده دور می‌ماند، نتیجه کار به عنوان محتوایی که به مخاطب توجهی ندارد تلقی می‌شود.

بدون شک چنین اشتباهات ظریفی از دید یک صاحب کسب و کار پنهان است اما از دید رباتهای سراپا هوشیاری گوگل پنهان نمی ماند.

نتیجه این می‌شود که رتبه ی مورد انتظار به دست نمی آید و حتی مشتریان بدون اینکه احساس بدی داشته باشند تمایل به برقراری ارتباط با چنین کسب و کاری را نخواهند داشت.

البته ما قصد نداریم شیوه‌های تولید محتوا و آسیب شناسی محتوانویسی را بررسی کنیم چرا که چنین کاری نیازمند فضایی تخصصی است که در آموزش‌های تولید محتوا به تفصیل در این باره آموزش‌ها و مقالات متعددی ارائه کرده‌ایم.

غرض از بیان این مختصر نکات فنی، این است که بدانید تولید محتوا با همه سادگی و ظاهر آسانی که دارد، تخصص ویژه است که ابعاد وسیعی دارد.

محتوا نویسی حرفه‌ای خیلی چیزها را با خود درگیر می‌کند؛ که بی توجهی به هر کدام از آنها سبب آسیب دیدن بخشی از کار می شود.

این خاصیت محتواست که حالتی ایمپروایز گونه دارد و بسیار سهل به نظر می رسد به گونه‌ای که همگان احساس می‌کنند و از عهده آن بر می آیند.

اما از آنجایی که تحلیل روانشناختی و آسیب شناسی آن در حوزه دیجیتال مارکتینگ پیچیدگی‌های تخصصی دارد، حتی تشخیص میزان خسارات و نوع آسیب‌ها در تولید محتوای غیر حرفه‌ای برای همگان میسر نیست.

در سایت سئو متن بخوانید  فعال‌ترین شرکت تولید محتوا ایرانی در سال ۲۰۲۰

در واقع افراد حتی متوجه نمی شوند که مثلا ایراد‌شان در رنگی است که انتخاب کرده یا ساختاری است که برای محتوا برگزیده‌اند، یا مشکل در استفاده نابجا از واژه‌هایی است که به کار گرفته‌اند!

نتیجتاً هزینه‌های هنگفت و خسارت‌های غیر قابل جبران برای کسب و کارها و صاحبان مشاغل به وجود می آید.

چهار پیش شرط برای تولید محتوا

 • اهداف
 • مخاطبان
 • استراتژی
 • ملاحظات خاص خود
ساز و کار خاص خود را دارد و نمی‌توان یک نسخه واحد را برای همه محتوا‌ها در هر موضوع زمینه ای تجویز کرد.

بدون تردید ما اطلاعات لازم را درباره اهداف شما، مخاطبان تان و استراتژی که به طور کلی در تولید محتوا دنبال می‌کنید را از شما دریافت کرده و متناسب با آن پروژه تولید محتوای شما را کلید می زنیم.

آنچه ما در خدمات تولید محتوا به مشتریان خود ارائه می کنیم تلاشی است برای تولید محتوایی سبز و خدمتی صادقانه که ضمن تلاش برای بهبود محتوای موجود در گستره وب فارسی، کسب و کارها را نیز به اهدافشان می رساند.

مجموعه این فعالیت‌ها زمینه ای را فراهم می‌کند تا مشتریان آنچه می‌خواهند را با سهولت و اطمینان بیشتری یافته و برگزینند.

برچسب ها

کارشناس

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. برای همکاری با کسب و کارهای هدفمند، شرکت‌های دانش بنیان و نخبگانی که به اندک دانش و تخصص من و دوستانم در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن نیاز دارند بسیار با انگیزه‌ایم. همین ضمنا من از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار برای تهیه مقالات استفاده می‌کنم؛ بخاطر اشکالات نگارشی عذرخواهی می‌کنم؛ امکان ویرایش بسیار دقیق فراهم نیست. توصیه من به شما استفاده از فایل‌های صوتی سایت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن