تولید محتوا مبتنی بر اصول سئو و کپی‌رایتینگ

تفاوت برگه و نوشته وردپرس

اهمیت برگه و نوشته برای انتشار محتوا

محتوا را بهتر منتشر کنید

این یک مهندسی معکوس مطالعاتی در حوزه تولید محتوا و انتشار آن در سایت های وردپرسی است

در برگه های وردپرسی ما می توانیم سلسله مراتب ایجاد کنیم و برگه ها را به یکدیگر ارتباط دهیم و همچنین ما می‌توانیم برای هر برگه یک قالب گرافیکی مجزا استفاده کنیم. اما امکان استفاده از دسته و برچسب نداریم. هرچند که می شود با افزودن قطعات کد قالب این امکان را فراهم کرد. با این حال این قابلیت وجود ندارد.

از دیگر سو با توجه به شناختی که از برگه‌ها و کاربرد آن داریم نشان می دهد برگه های وردپرسی به دلیل عدم پویایی که دارند چندان برای گوگل و موتور جستجوگر خوشایند نیستند! شما اینطور فکر نمی کنید.

همچنین برگه های وردپرسی در فید آر اس اس سایت حضور ندارند البته می‌توان با کد نویسی آنها را اضافه کرد.

با این حال پیش فرض به این صورت است و تردید نیست که انتخاب های پیش فرض عمومیت بیشتری دارند که از جانب سازندگان به دلیل تناسب و سازگاری بیشتر انتخاب می شوند تا پیش فرض باشند

کودتا علیه برگه‌های وردپرسی

متاسفانه اغلب منابع و مراجع آموزشی در حوزه وردپرس و سئو مباحث آموزشی را به صورت طوطی وار و ترجمه‌ای به کاربران فارسی زبان خود را ارائه می‌کنند.

به عنوان مثال وقتی که ما در بیان تفاوت های برگ و نوشته در وردپرس میگویم (برگه برای محتوا های بدون زمان بندی مشخص و نوشته برای محتواهای دارای زمان‌بندی معین استفاده می شود) کاربر گمان می کند اگر از نوشته استفاده کند محتوای او برای مدت محدودی مورد استفاده و انتشار در گوگل قرار می گیرد آیا شما این طور فکر نمی کنید و برگه را ترجیح می‌دهید!

کاربر در چنین شرایطی و با خواندن این توصیه فکر می کند اگر از برگه استفاده کند محتوای او قدرت بیشتری خواهد داشت.

در صورتی که این چنین نیست منظور از زمان دار بودن و غیر زمان دار بودن تداوم آن است.

از برگه کمتر استفاده کنید

پس دانستیم که برگه های وردپرسی صفحات پویایی نیستند این نوشته ها هستند محتوای شما را بهینه تر منتشر می‌کنند نه برگه ها!

برگه یک ظرف است

اگر بخواهم تفاوت برگه های وردپرسی را با نوشته ها در یک مثال مطرح کنم می توانم این گونه بگویم که هم برگه ها و هم نوشته ها هر دو چیزی به نام محتوا را در بر گرفته اند و نگهدارنده هستند.

اما من برگه را مانند ظرف یک بستنی می دانم که نگهدارنده بستنی است اما قابل خوردن نیست؛ حال آنکه نوشته را میشود به نان بستنی تشبیه کرد که زمان نگه دارنده بودن خاصیت غذایی هم دارد و قابل خوردن است این خاصیت همان ظرفیتهای سئو در نوشته های وردپرسی است.

قابلیت هایی که در برگه های وردپرسی وجود دارد سنخیت بیشتری با رابط کاربری و ارتباط کمتری با سئو دارند، درست برعکس پارامترهای موجود در نوشته های وردپرسی

  • نوشته ها امکان برچسب گذاری
  • استفاده از پیوند یکتا بر بر اساس تاریخ
  • امکان آرشیو بندی
  • نویسنده

نوشته ها برای انتشار محتوتا بهینه‌ترند

قابلیت‌های فوق در نوشته وردپرس وجود دارد در صورتی که این موارد در برگه ها به صورت پیش فرض وجود ندارد .

دلیل بسیار مهمی که اثبات می کند نوشته های وردپرس و ساختار نوشته برای سئو و انتشار محتوا بسیار سودمندتر است قالب جنه و پابلیشر است. این دو قالب که از قالب های شناخته شده و حرفه‌ای وردپرسی هستند به هیچ وجه از برگه ها به شکل بی‌رویه استفاده نکرده‌اند. در جنه برگه‌ای به نام وبلاگ نداریم من همین دلیل را بهترین دلیل میدانم که تا جایی که می توانیم از برگه های وردپرسی کمتر استفاده کنیم

گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن

در مقابل قابلیت های نوشته، برگه ها را می توان سلسله مراتبی ایجاد کرد (منظور همان حالت پارنت یا مادر و فرزند)

آنچه که از این توضیحات بر می آید قابلیت ها و امکان هایی که برای نوشته های وردپرسی وجود دارد از نظر سنخیت با پارامترهای تاثیرگذار در سئو هماهنگی بیشتری نسبت به برگه‌ها دارند.

به نظر می رسد برگه های وردپرسی برای این که ظرفی باشند تا نوشته ها در آن قرار بگیرند بهینه سازی شده اند.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.