تولید محتوا مبتنی بر اصول سئو و کپی‌رایتینگ

تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس

پیوندهای وردپرس ابزاری از وردپرس است که امکان مدیریت ساختار URL‌ها را برای ما فراهم می‌کند. به هر دلیلی ممکن است تصمیم گرفته باشید تنظیمات پیوندهای یکتا در وردپرس را تغییر دهید. برای تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس می بایست به یکسری نکات توجه داشته باشید که متاسفانه توجه کمی به آن شده است. این نکات مربوط به سئو است که با تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس مشکلی برای سایت به لحاظ سئو ایجاد نشود. در واقع با تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس آدرس و URL‌های سایت تغییر پیدا می‌کند و قصد داریم با ریدایرکت صفحات قدیمی به جدید، اعتبار آنها را حفظ کنیم و همچنین از بروز خطاهای متعدد جلوگیری نماییم. با توجه به اهمیت موضوع پیشنهاد می‌کنیم حتما این مطلب را مطالعه نمایید.

انواع ساختار برای پیوندهای یکتا در وردپرس

در کل ۶ مورد برای پیوندهای یکتای وردپرس وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:

 • ساده : در این حالت URL پست‌ها با ساختار p=number نمایش داده می‌شوند.
 • روز و نام : در این حالت تاریخ و نام نوشته در URL نمایش داده می‌شود.
 • ماه و نام : در این حالت تاریخ (ماه) و نام نوشته در URL نمایش داده می‌شود.
 • عددی : در این حالت URL‌ها با مقدار عددی نمایش داده می‌شوند.
 • نام نوشته : در این حالت URL‌ها با نام و عنوان نوشته نمایش داده می‌شوند.
 • ساختار دل‌خواه : در این حالت URL‌ها با ترکیبی از موارد فوق قابل تعیین است.
توضیحات تکمیلی در خصوص پیوندهای یکتای وردپرس : پیوند یکتای وردپرس

در مطلب لینک شده در خصوص جزئیات پیوندهای یکتا در وردپرس توضیحات کاملی داده شده است. در این مطلب قصد داریم راهکاری را به شما ارائه نماییم که بتوانید با تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس ، صفحات قدیمی را به صفحات جدید ریدایرکت ۳۰۱ نمایید. اگر با ریدایرکت ۳۰۱ آشنایی ندارید پیشنهاد می‌کنیم حتما مطلب زیر را مطالعه نمایید:

ریدایرکت ۳۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟

آموزش تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس بصورت اصولی

پس از تغییر ساختار پیوندهای یکتا در وردپرس به مقدار مورد نظر می‌بایست حتما کاری انجام دهید که صفحات قدیمی با تغییر آدرس به صفحات جدید ریدایرکت ۳۰۱ شوند. با اینکار چندین موضوع اساسی تامین می‌شود:

 • کاربران به راحتی از صفحات قدیمی به جدید منتقل می‌شوند.
 • اعتبار صفحات قدیمی بصورت کامل به صفحات جدید منتقل می‌شود.

همانطور که می‌دانید افزونه Yoast SEO یهترین افزونه سئو داخلی برای وردپرس است. مجموعه Yoast ابزاری در سایت خود قرار داده است که تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس بصورت اصولی و همراه با ریدایرکت را بسیار آسان کرده است. به اینصورت که تنها با مشخص کردن چند گزینه در آن یک کد در اختیار شما قرار داده می‌گردد که می‌بایست آنرا در فایل htaccess. مسیر وردپرس خود وارد نمایید تا صفحات قدیمی به آدرس صفحات جدید ریدایرکت شوند.

برای اینکار کافیست به صفحه Create Redirects در سایت Yoast مراجعه نموده و موارد را بصورت زیر انجام دهید:

 • URL of your site : آدرس وب سایت شما بصورت کامل
 • در فیلد دوم اگر وردپرس در ساب فولدر دارید مقدار آنرا وارد نموده در غیر اینصورت نیازی نیست.
 • مورد بعدی بر اساس وب سرور مقدار My webserver را انتخاب نمایید.
 • Your old permalink structure : ساختار و گزینه قبلی پیوندهای یکتای وردپرس سایت شما
 • و در انتها کلیک بر روی گزینه Generate Redirect

نتیجه گیری و جمع بندی موضوع

بسیاری از وب سایت‌ها بازدیدهای خود را از گوگل کسب می‌کنند. اگر گوگل و ورودی‌های حاصل از آن برای شما اهمیت دارد می‌بایست طبق توصیه گوگل هر موقع تغییر آدرسی برای صفحات داشتید می‌بایست برای انتقال اعتبار آن صفحه از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده نمایید. در این مطلب نیز موضوع به نحوی مطرح شد که بتوانید بدون مشکل اقدام به تغییر پیوندهای یکتا در وردپرس نمایید. در انتها لازم به ذکر است پس از انجام کار حتما صحت عملکرد این موضوع را به دقت بررسی نمایید تا مشکلی وجود نداشته باشد. پس از انجام اینکار پس از چند روز در گوگل نیز این انتقال URL برای صفحات اعمال می‌گردد و مانند گذشته می‌توانید ورودی‌های خود را از گوگل داشته باشید. در انتها با توجه به اهمیت موضوع چنانچه پرسش و یا ابهامی در این خصوص وجود دارد لطفا آن را مطرح نمایید تا به آن پاسخ داده شود. همچنین اگر نظری دارید خوشحال می‌شویم آن را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تا همه بتوانند از نظرات ارزشمند و کارساز شما بهره مند شوند.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.