سئو و خواناییمحتوای گرافیکی

تعریف سئو به زبان ساده و مفهومی

افسانه سئو و ماجرای تشکیل دهکده جهانی

سئو یعنی چه؟ چه کاربردی دارد این روزها هر کجا که بحث از اینترنت دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا و کسب درآمد از طریق اینترنت مطرح می شود صحبت از او به میان می آید اینکه باید سئو سایت را تقویت کرد یا اینکه سئو مهم است.

آیا سایت شما سئو دارد؟ آموزش سئو هزینه سئو و اینجور مباحث در میان خیل عظیم کاربران اینترنت افرادی هستند که هیچ گونه شناختی نسبت به مسئله مهمی همچون سئو ندارند این آدمها کم هم نیستند از طرفی بسیاری از کاربران اماتور یا نیمه حرفه‌ای هم تعریف درست و دقیقی از این مقوله نداشته و طبیعتاً انتظاراتی که از سئو دارند برآورده نمی‌شود شود چرا که مبانی و مفاهیم را درست درک نکرده‌اند.

آموزش ساده سئو
آموزش ساده سئو

چند مثال برای یادگیری سئو مقدماتی

تصور کنید فردی یک مهمانی برگزار می‌کند اما مهمانان را دعوت نمی کند چیز مسخره است نه اگر شما یک سایت داشته باشید اما آن را اصطلاحاً سئون کنید دقیقا مانند همین مهمانی برگزار کردند بدون مهمان است یک مثال دیگر تصور کنید شما یک مغازه کوچک دارید اما در بهترین جای خیابان ولیعصر تهران این مغازه ابعاد کوچکی دارد اما در مکان خوبی واقع شده است.  آیا حاضر می‌شوید این مغازه را با چنین موقعیت ایده عالی با یک پاساژ بسیار وسیع و مجلل اما در خیابان های فرعی یک شهرستان دورافتاده عوض کنید. آیا قیمت این دو مکان با هم برابر است؟

دوستان عزیز! سایتی که ظاهر آن زیباست امکانات خوبی دارد از نظر گرافیکی جذابیت‌های بالایی دارد اما سئو ندارد مانند همان پاساژ مجلل و وسیعی می‌ماند که در یک منطقه پرت و کم ارزش واقع شده است این هم می تواند یک مثال مفهومی مناسب باشد برای این که ارزش و جایگاه سئو را درج کنید.

افسانه سئو و گوگل در قرون وسطی

اجازه بدهید افسانه سه را برایتان تعریف کنم شما با یک سرچ کوتاه می توانید تعاریف تحلیل ها و آموزش های بسیاری درباره صعود دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا و مسائلی از این دست پیدا کنید اما آنچه که در سایت گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن را به شما کاربران عزیز ارائه می شود منحصر به فرد است ما با روش تدریسی موفق همواره سعی میکنیم کاربردی و مفید آموزش ها و مهارت هایی را به شما منتقل کنیم که ارزش زمانی و مزیت رقابتی بسیار زیادی برای شما دارد به این معنا که در مدت زمان اندک حجم عظیم از اطلاعات را دریافت می کنید به عبارت دیگر راه صدساله را یک شبه می پیماید

مقاله ویژه  نحوه تصمیم گیری استراتژیک در کسب و کار با تحلیل SWOT
تعریف سئو
تعریف سئو

درباره روش تدریس ما به تفصیل مقاله خواهیم نوشت همچنین درباره اصول آموزش و مبانی توسعه وب با این حال چون سایت در حال راه اندازی است لازم می‌دانم توضیحاتی را به صورت گذرا در خلال مباحث به شما کاربران عزیز بگویم

دنیای مجازی بیش از آنکه دنیا شود دهکده کوچکی بود شاید شما هم یادتان باشد آن اوایل صحبت از دنیا نبود بحث دهکده مجازی بود مجازی حمله جهانی در این دهکده فروشندگان بودم که محصولات خود را برای فروش به میدان دهکده می‌آوردند.

کم کم گذشت و جمعیت زیاد شد کامپیوترها رو به افزایش گذاشت مردم اینترنتی تر شدند او دهکده جهانی می رفت که شهر بشود و کم کم به یک دنیا تبدیل شود دنیایی که امروز آن را به نام دنیای مجازی می شناسیم.

بله دوستان عزیز با شلوغی و افزایش جمعیت کم‌کم مشاجره های لفظی به دعوا و درگیری تبدیل شد شاید بپرسید دعوای چه، مشاجره کجا عرض می کنم!

فروشندگانی که محصولات خود را برای فروش در میدان دهکده می‌آوردند زیاد شده بودند و برای اینکه اول میدان بساط کنند همیشه دعوا بود تعداد فروشندگان زیاد شده بود از طرفی خریداران هم صدایشان در آمده بود و شاکی شده بودند که چرا اوضاع و احوال نظم و انضباط خوبی ندارد تا به راحتی بتوانند خریدشان را انجام دهند.

نقش گوگل در سئو و توسعه آن

در این میان افرادی پیدا شدند که حکم ناظم و شهردار دهکده جهانی را پیدا کردند این آدم ها آمدند و گفتند از فردا هر کسی که بخواهد در ابتدای میدان بساط کند و محصولات خود را ارائه کنند باید شرایط خاصی داشته باشد هر کس این شرایط را داشت می گذاریم اینجا بساط کند ااگر نداشت او را به یک پله پایین‌تر منتقل می‌کنیم.

تعارف هم هیچ کس نداریم شرایط را اعلام کردند و خلاصه کم کم قدرتمند تر شدند انسجام و نظم بیشتری پیدا کردند و همین طور رفت و رفت و رفت و رفت تا سئو پدید آمد گوگل تشکیل شد جامعه کاربران شکل گرفت و سایت های فراوانی که در قصه ما حکم فروشندگان را دارند بوجود آمدند.

افسانه سئو و گوگل
افسانه سئو و گوگل

اجازه بدهید یک جمع‌بندی کلی بکنیم در دهکده جهانی سایت های اینترنتی مانند فروشندگان ای هستند که کالاهای خود را برای عرضه در میدان اصلی دهکده به فروش می رسانند آنها می خواهند جای بهتری داشته باشند خریداران همان کاربرانی هستند که به گوگل مراجعه می‌کنند و چیزی سرچ می کنند. کاربران انتظار دارند که نتیجه مطلوبی دریافت کرده و کارشان راه بیفتد.

مقاله ویژه  ۱۴ راهکار موثر افزایش فروش در تابستان ۹۷

ناظم ها و افرادی که مسئله نظم و انضباط دادن به سایتها را مطرح کردند را به گوگل تشبیه می کنیم و قوانینی هم که برای فروشندگان تعیین کردن به مقررات و الگوریتم های تعیین شده از جانب گوگل با این داستانی که برایتان مطرح کردم شما درک بهتری از سئو بهینه سازی برای موتور های جستجو گر پیدا کردید.

البته حتما متوجه هستید که این یک مثال است و در مثال جای مناقشه نیست آنچه که مهم است درک کلی و مفهوم صحیحی است که باید در ذهن شما شکل بگیرد.

اگر بخواهیم به حاشیه های این دهکده جهانی از همان ابتدا بپردازیم میتوانیم به سیر تکامل قوانین و مقررات سه و اشاره کنیم البته من قصد دارم خیلی کلی‌تر مفاهیمی از دیجیتال مارکتینگ را هم به شما بگویم پس در ادامه با من همراه باشید این مبحث را با دقت مرور کنید چرا که اگر یک مبتدی باشید این یک سنگ بنای خوب برای رشد و پیشرفت شما محسوب می‌شود.

قوانین و مقرراتی که ناظر آن برای فروشندگان تعیین کردن برای این بود که نظم و انضباط حاکم باشد و کسی که کالای بهتری دارد و خدمات بهتری ارائه می کند به عنوان اولین فروشنده قرار بگیرد در واقع این وسایل برای این بود که حق به حقدار برسد و یک بازار خوب و با کیفیت ایجاد شود قوانین سئو به نفع کاربر و برای ایجاد یک منبع سالم و غنی و صحیح با دسترسی آسان کاربران به منابع و اطلاعات شکل گرفته است.

دوستان عزیز این بحث رو به پایان است و شاید از نظر خیلی ها یک مسئله حاشیه ای و تشریفاتی به نظر بیاید اما من پس از سالها تجربه در عرصه آموزش ارتباطات و رسانه با قاطعیت به شما می‌گویم اگر روی همین مسئله یعنی داستانی که برایتان تعریف کردم تمرکز کرده مفاهیم را برای خود درونی کنید و مفهوم آن را بفهمید یک سو کار حرفه‌ای خواهیدشد. چرا که سئو چیزی نیست به جز قواعد و قوانین منطقی.

اجازه بدهید چند نکته حاشیه ای را با هم بررسی کنیم که مطمئنا برای جا افتادن مطلب خیلی به شما کمک می کند ناظم هایی که قوانین بازار را تعیین می‌کردند می‌گفتند که اگر یک فروشنده کالای اصلی و مرغوب ارائه کند بگذاریم او اولین باشد همچنین این قوانین کم کم اضافه شد و اضافه شد و تغییر کرد تا روز به روز بهتر و کارآمدتر باشد.

مقاله ویژه  معرفی قالب جنه گزینه ایده‌آل انتشار محتوا و سئو

قوانین و الگوریتم‌های سئو تکامل یافتند

ناظمان می‌گفتند که شما باید همیشه پاسخگویی خریداران باشید به آنها خدمات را حل کنید چیزهای جدید به آنها بفروشید کالای دیگران را در ویترین تان قرار ندهید همیشه جدیدترین ها را بیاورید و خلاصه خدمات بهتر و بیشتر بدهید تا بتوانید اولین جایگاه را داشته باشید.

شما به عنوان یک فروشنده که در این مثال سایت های رتبه نخست گوگل هستند باید سریع مشتریان خود را راه بیندازید سرعت سایت شما به عنوان یک سایت رتبه اولی باید امنیت خوبی داشته باشید ssl و گواهینامه امنیتی شما به عنوان یک سایت که انتظار دارید در نتایج گوگل رتبه خوبی داشته باشید باید کالا یا محصولی که ارائه می کنید برای مشتری کاملا واضح و با توضیحات کامل باشد شما باید عکس و تصویر کالاهای تان را به مشتری نشان بدهید و دهها و صدها نکته و قانون دیگر که هر کدام از آنها را می توان به اصلی از اصول سئو تشبیه کرد.

دلیل جمع بندی کلی می خواهم به شما تجربه ارائه کنم که اگر آن را به کار ببندید نیاز دارید که وارد ریز قضایای سهو بشوید و نه هرگز به مشکل بر می خورید دوستان عزیز سه و یانی شما مطلب را به گونه ای بنویسید که کاربران راضی باشند و خوششان بیاید و مطمئن باشید آنچه که مورد رضایت کاربران باشد مورد رضایت گوگل و ربات ها هم هست.

به عبارت دیگر یعنی درست نوشتن صحیح یعنی واقعی بودن در واقع وقتی ما مطلب می‌نویسیم باید درباره همان مطلب تصویر منتشر کنیم باید درباره همان عنوان بنویسیم گزیده مطلب باید در همان موضوع باشد، مطلب باید تمرکز داشته باشد و به یک موضوع مشخص بپردازد.البته این فقط یک نکته کوچک بود.

اگر همین مسائل کلی را که با تحلیل و منطق ساده انسانی قابل اثبات هستند را رعایت کنید سئو قدرتمند خواهید داشت که گوگل با آغوش باز شما را می‌پذیرد و روی سر خودش جا می دهد.

توصیه پایانی من به شما این است که هر کجا در سئو گیر کردید! به فکر خودتان رجوع کنید ببینید چه کاری منطقی و درست است همان کاری که عاقلانه و منطقی به نظر می‌رسید را انجام بدهید و تردید نکنید که موافق اصول سئو گام برداشته اید.

این مطلب با استفاده از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار گوگل تهیه شده است مطمئناً ایرادات نگارشی و املاح زیادی در آن وجود دارد که به خاطر این موضوع از شما کاربر عزیز پوزش می طلبیم و امیدواریم با تکمیل کادر فنی بتوانیم نسبت بازنویسی و اصلاح ایرادات اقدام کنیم.

.

برچسب ها

کارشناس

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. برای همکاری با کسب و کارهای هدفمند، شرکت‌های دانش بنیان و نخبگانی که به اندک دانش و تخصص من و دوستانم در گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن نیاز دارند بسیار با انگیزه‌ایم. همین ضمنا من از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار برای تهیه مقالات استفاده می‌کنم؛ بخاطر اشکالات نگارشی عذرخواهی می‌کنم؛ امکان ویرایش بسیار دقیق فراهم نیست. توصیه من به شما استفاده از فایل‌های صوتی سایت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن