آموزش تولید محتوا

استراتژی تولید محتوا و تاثیر آن در سئوی سایت

آنچه باید در محتوای خود بکار ببندید

استراتژی تولید محتوا شامل فرایندی از قبیل سئو، تولید محتوای جذاب، وتبلیغات را در بر می‌گیرد. برای شروع یک کسب و کار آنلاین شما نیاز به استراتژی تولید محتوا دارید و حتماً بایستی با یک متخصص کسب و کار آنلاین در این خصوص مشورت کنید.استراتژی تولید محتوا عاملی بسیار مهم در بهبود سئوی سایت تلقی می گردد. استراتژی تولید محتوا اگر به صورت اصولی و درست مورد هدف قرار گیرد باعث افزایش ترافیک وب سایت و بازدید بیشتر و نیز بهبود رتبه ی وب سایتتان می گردد. این که مخاطبین هدف شما چه کسانی هستند و چه کسانی بیش تر از وب سایت شما بازدید می کنند، از اصول استراتژی تولید محتوا می باشند.

اهمیت تولید محتوای یونیک

یک محتوا نویس خوب باید محتوای یونیک و غیر کپی تولید کند .از کلمات کلیدی پرتکرار در جست و جو، در داخل متن استفاده کند. محتوا باید دارای کیفیت لازم و مناسب باشد. لازم نیست که همه ی کلمات پرتکرار و کلیدی در یک متن استفاده گردد، زیرا ممکن است قواعد نگارش متن را دچار مشکل کند.

این عوامل همگی مفهوم استراتژی تولید محتوا را نشان می‌دهند. مدل های استراتژی تولید محتوا برای بهبود سئوی وب سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر سایتی از استراتژی تولید محتوای خاصی استفاده می کند و به عبارتی استراتژی ها شبیه به هم نمی باشند. دو مدل استراتژی برای سئوی سایت مورد استفاده قرار می گیرد.

تاثیر استراتژی تولید محتوا در سئو


استراتژی تولید محتوای مبتنی بر کلمه کلیدی استراتژی تولید محتوای مبتنی بر افزایش بازدید کننده و مخاطبین وب سایت اما هر کدام به صورت کاملاً جدا کارساز نمی باشند. نمی شود که شما یک وب سایت داشته باشید که فقط بر کلمه کلیدی متمرکز شود و نکات کلمات کلیدی را در محتوا رعایت کند.

تصویر ماهی و آب، بیانگر استراتژی تولید محتوا و تاثیر آن در سئو
استراتژی تولید محتوا و تاثیر آن در سئو

استراتژی که به جذب مخاطبین هدف می پردازد، طبیعتاً به استفاده از کلمات کلیدی در محتوایش می پردازد .این کار باعث تقویت سئوی وب سایت شما می شود. بهترین استراتژی تولید محتوا سبکی از استراتژی می باشد که هم بر روی مخاطبین هدف متمرکز شود و هم از کلمات کلیدی پرتکرار در جستجو در داخل محتواها استفاده کند.

چگونه استراتژی تولید محتوا شکل می‌گیرد ؟

مرحله ی اول ایجاد هدف می باشد. برای خود معین کنید به چه دلایلی قراراست به اهداف خود برسید ؟ چگونه می‌خواهید مخاطبین مد نظر خود را به سایت خود هدایت کنید ؟ برند خود را متمایز نشان دهی. برای انجام این کار لازم است به تعریف و تمجید از برند خود بپردازید .ویژگی‌های خاص برند خود را در محتوا ذکر کنید. عکس های منحصر به فرد و زیبا در محتوای خود بگذارید. رعایت قوانین نگارش در تولید محتوا عاملی بسیار مهم تلقی می گردد.


تاثیر استراتژی تولید محتوا در سئو
تاثیر استراتژی تولید محتوا در سئو

چه سوالاتی در شکل‌گیری استراتژی محتوا مطرح می‌شود؟

  • اولین سوالی که مطرح می گردد این است که چه افرادی قرار است به عنوان یک بازدید کننده به وب سایت ما مراجعه کنند؟
  • هدف آنها برای ورود به سایت چیست؟
  • چه نوع محتوایی بیننده را جذب خواندن محتوا می کند؟
  • بازدیدکنندگان چه خواسته هایی در ذهن دارند؟
  • چه نکاتی را از برند خود بایستی ذکر کنید تا مخاطب یا بازدید کننده به اهداف ذهنی خودش برسد و از ورود به سایت رضایت کامل داشته باشد؟ همه این عوامل باعث بهبود رتبه ی سایت شما در موتور جست و جوی گوگل می باشد.

ارائه مطلب هدفمند در استراتژی تولید محتوا چیست ؟

بایستی محتوا نویس وب سایت، مطالب یونیک و غیر کپی تولید نماید و با رعایت اصول و نکات سئو، محتوای جذاب تولید کند. لازم است که یک سئو کار خوب برای وب سایت خود استخدام کنید. سئو کار با دانشی که از استراتژی تولید محتوا و قوانین و قواعد سئو دریافت می کند، باعث می شود که بازدید وب سایت بالا رفته و به افزایش ترافیک وب سایت کمک می کند.

در استراتژی تولید محتوا چگونه یک محتوای با ارزش به بهبود رتبه ی وب سایت کمک می‌کند ؟

برای تولید محتوا نیاز به دانش و آگاهی کامل از قواعد و قوانین نگارشی، کلمات کلیدی، کلمات پرتکرار، قواعد سئو متناسب با نوع وب سایت داریم.

استفاده از ابزارهای مناسب

به عنوان مثال برای سایت های وردپرسی یک سئو کار خوب باید قوانین یواست سئو را به خوبی بداند و به آن مسلط باشد. در محتوا، جسته و گریخته به مسائل جانبی غیر مرتبط با موضوع اصلی نپردازید. طوری که بیننده از موضوع اصلی منحرف شود.

از تولید محتوای گرافیکی در کنار تولید محتوای متنیتولید محتوای متنی بهره،بگیرید. عکس های نامفهوم در متن استفاده نکنید. از ویدیوهای غیرمرتبط با موضوع در داخل محتوا استفاده نکنید. ویدیویی که استفاده می‌کنید حتماً بایستی ترجمه شده یا به صورت زیرنویس و یا به صورت دوبله شده باشد.

از ویدیو های کاربردی و محتوای ویدیویی استفاده نمایید. در تولید محتوا برای وب سایت های خبری به حاشیه پردازی نپردازید و روی موضوع اصلی متمرکز شوید و مثال های جانبی و غیر مرتبط با موضوع را در داخل متن محتوا و یا ویدیویی که در سایت قرار می دهید نگنجانید.

این عوامل نکاتی است که باید توجه ویژه به آنها داشته باشید. با رعایت این نکات و با رعایت استراتژی تولید محتوای اصولی به اثرگذاری مثبت سایت خود کمک کنید.

 

کلید واژه‌های جستجو

seoman

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *