تحلیل و بررسی

اینهمه آموزش، چرا کاربران یاد نمی‌گیرند!

ضعف آموزش‌های مجازی و دوره‌های اینترنتی

شاید شما هم یکی از افرادی باشید که گوشه هارد کامپیوترتان آموزش های زیادی ذخیره کرده اید اما یک بار هم آنها را باز نمی‌کنید. دوره‌های آموزشی و بسته‌های رنگارنگ که دردی از کاربر دوا نمی‌کند یا پی‌دی‌اف‌های زیادی ماهها و حتی سالهاست در گوشی و سیستم شما خاک می‌خورند تا مثلاً در یک فرصت مناسب آنها را بخوانید اما هرگز به آنها مراجعه نمی کنید.

این مسئله علاوه بر تاثیر فراوانی که از پایین بودن آمار مطالعه در ایران می‌گیرد دلایل دیگری هم دارد که مهمترین آنها عدم اعتماد یا بی باور شدن کاربران به آموزش های مجازی است.

دوره‌های آموزشی به درد نخور
دوره‌های آموزشی به درد نخور

شما یک آموزش یا عنوان جذاب را می بینید به آن نیاز دارید و علاقه دارید که آن را بیاموزید. همین امر سبب می شود که آن را باز کنید احتمالاً یک مرور کلی بر آن داشته باشید و ذخیره کنید در مقابل یک باور متضاد یا به عبارت دیگر نوعی بی باوری به آموزش های مجازی در شما وجود دارد کشتی های شما را برای یادگیری و تمایل به استفاده از این فرصت یعنی فیلم آموزشی در اختیارتان قرار گرفته را کم می کند.

دوره‌های آموزشی که به دردتان نمی‌خورد

تخصص ها مجموعه ای از دانش به عنوان بیس اصلی و تشکیل دهنده آن حرفه و مهارت‌ها فوت و فن ها و مجموعه اقدامات عملی هستند آنچه که در آموزش های فانتزی که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و اگر معدود تولید کنندگان منصف و توانمند را کنار بگذاریم باید بگویم اغلب برنامه سازان و فروشندگان به دنبال فروش هستند و به دنبال آموزش و یاد دادن طبیعی است که جنبه‌های تبلیغاتی کار برای اینها مهمتر است و وقتی که مهارت آموزش داده نشان طبیعتاً افراد با این که تعاریف را می‌آموزند اما توانایی انجام کار را ندارند.

به جای پرداختن به تعاریف و توضیحات تئوری که عمدتاً از منابع ترجمه‌ای تهیه می شود و کاربر به سختی می تواند با مفهوم آن ارتباط برقرار کند به نظر می رسد در آموزش هایی که موضوع با تخصص و هنر ارتباط دارد مثال باید به عنوان تنها راه آموزشی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین تسلط بر آموزش و تکنیک های بسیار مهمی که در ادامه با یکی از مهمترین آنها آشنا خواهیم شد در کسب نتیجه نهایی مطلوب بسیار تاثیر گذار است.

ضعف مهارت بسته‌های آموزشی و دوره‌های آنلاین

دانشجو باید به آموزش مسلط شود یعنی بداند چه مسیری قرار است طی شود تا با ذهن خلاق و روح کاوشگر انسانی خود به فرایند آموزش کمک کند

وقتی که شما طرح درس خود را مینویسید اهداف مورد نظر را که در پایان آموزش انتظار دارید به دست بیاید را تعیین میکنید و مفاهیم را در قالب مثال های ملموس به دانشجو انتقال می دهید او اشراف کامل به موضوع پیدا می کند و تعاریف اصطلاحات و آموزش هاه‌های نامأنوس و غریب در نظر او نخواهد بود.

آموزش های ضعیف
آموزش های ضعیف

به عنوان مثال اولین جلسه از آموزش مهارت وردپرس که به معرفی کسب و کار سایت اینترنتی دنیای وب دامنه و هاست پرداخته است در این آموزش آورده‌ام باعث می شود کاربر حس کند همه چیز را تحت تسلط اوست این مسئله کمی نیست.

این نوشتار با استفاده از تبدیل فایل صوتی به متن تهیه شده بخاطر ایرادات نگارشی از شما پوزش می طلبم پیش نویس به زودی تکمیل و بروزرسانی خواهد شد

.

برچسب ها

کارشناس

کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره‌های توسعه وب. من از برنامه تبدیل گفتار به متن استفاده می‌کنم و ممکنه ایرادات نگارشی زیادی در مقالاتم وجود داشته باشه؛ که لازمه عذرخواهی کنم. اما این روزها سی‌تی‌آر و بانس‌ریت و نرخ تبدیل... مثل خوره به جان واژه‌ها افتادن؛ قلم‌های نجیب و شرافتمند باید از کلمه جانبداری کنن!... و من از حضورم در وب، همین قصد رو دارم، حمایت از امپراتوری واژه‌ها. همین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن