آموزش سئو به زبان ساده و کاربردی

چگونه سئوکار شویم و از سئو پول بدست بیاوریم

سئوکار خودتان باشید

سئو و بهینه سازی کسب رتبه خوب در بین موتورهای جستجوگر آمدن به صفحه اول گوگل کسب درآمد از اینترنت با سئو موفقیت در اینترنت اینها مسئله تمام دغدغه هایی است که برای بسیاری از شما وجود دارد. افراد بسیار زیادی ساعت ها و روزها و سالها در این زمینه وقت گذاشته اند میلیون ها و شاید میلیاردها تومان در این حوزه پول خرج شده است. دوستان من واقعیت این است که درباره مفهوم سئو و آموزش آن به ما دروغ گفتند. حالا یا بلد نبودند یا خواستند کسی روی دست شان بلند نشود.

همش کاری ندارد شما چیزی از دست نداده اید چون در این نوشتار همه واقعیت ها را خواهید فهمید و راه و چاه کار هم دستتان می آید تا بتوانید یک سو کار موفق باشید و هر کاری که می خواهید در گوگل بکنید.

این نوشتار برای همه مفید است خصوصاً برای تازه کارها

در پایان این مقاله شما نگرش صحیحی نسبت به سئو پیدا می کنید. یعنی شما نمی‌دانید نگرش یعنی همه چیز! خوب وقتی نگرش شما به مفهوم سئو کسب و کار و کسب درآمد از اینترنت درست شد، اتوماتیک همه چیز دستتان می آید. باور ندارید امتحان کنید! این همه مدت کار کردید! چه نتیجه گرفتید؟! البته در این یادداشت آموزشی و در سایت سئو متن که محلی برای آموزش و خدمات تولید محتواست، کاری به این موضوع ندارم؛ تا آموزشگاهها مدرسان و افرادی که رسمی و غیررسمی متولیان آموزش و فرهنگ این مملکت هستند و خجالت زده نشوند اما این حرف ها را به کار ببندید و نتیجه اش را ببینید

می خواهم سئو کار خودم باشم و درآمد کسب کنم

برای اینکه یک سایت را در موتورهای جستجوگر بالا بیاوریم کار زیادی لازم نیست انجام بدهیم. به عبارت دیگر سئو تخصصی است که که در آن یک سری کارها را نباید انجام داد.

بسیاری از موفقیت ها به هدر می روند چون کاربران یک سری کارها که نباید انجام شوند را انجام می‌دهند.

اجازه بدهید یک مثال بزنم:

یک کلاس درس را نگاه کنید! ۳۰ نفر دانش آموز در آن نشسته است این ۳۰ نفر اگر به موقع درس شان را بخوانند، تکالیفشان را انجام دهند و به مرور زمان که بزرگتر می شوند دچار انحرافات نشده و برای خودشان مشکل درست نکنند، این تعداد که سهل است ۳۰۰ هزار نفر هم که باشند همه بدون استثنا موفق می شوند. غیر از این است؟

خوب اجازه بدهید یک فهرست با هم درست کنیم. شما به عنوان فردی غیر حرفه ای باید چه کار کنید تا یک سایت موفق برای خود داشته باشید. پیش از ارائه این چک لیست درباره سئو و چگونگی کسب درآمد از آن چند نکته دیگر باید مطرح کنم.

نخست اینکه شما باید بدانید در هر کاری، در سطوح بالای آن رقابت های وجود دارد. مثلاً این که در صفحه اول گوگل شما لینک دوم هستید یا سوم یا اول. ما فعلا دنبال رسیدن به صفحه اول هستیم و کاری با رقابت‌های نزدیک نداریم. هرچند وارد شدن به گردونه رقابت با دیگر سایت ها برای هیچکس غیر ممکن نیست. اما بودن یا نبودن؛ فعلا مسئله این است.

به این مثال توجه کنید.

آیا بازیکن بارسلونا بودن کم چیزی است؟! در همین بازیکن بودن در تیم بارسلونا، بین مسی و رونالدو همیشه رقابت وجود دارد. درست مثل رقابت سایت‌های اینترنتی بر سر سئو در گوگل!

حالا فرض کنیم رونالدو همیشه هم شکست بخورد! خب بخورد، اما باز هم او کریستین رونالد است؛ بازیکن شاخص فوتبال جهان؛ مگر نه!

حالا فرض کنیم شما نه رونالدو قصه هستید، نه مسی و نه هیچ کدام از بازیکنان. شما از روی نیمکت نشسته اید و کسی هم زیاد شما را نمی‌شناسد! اما آیا بازیکن بارسلونا شدن موفقیت کمی است.

اگر همه سایت‌ها موفق شوند جا برای ما هست؟!

مسئله اینجاست که در بین دانش آموزان کلاس که مثال زدیم خیلی ها عادی زندگی نمی کنند. به حاشیه کشیده می‌شوند. ترک تحصیل کرده و نتیجتا پس از ۲۰ سال، فقط چند نفر آن ها انسان های موفق با مدرک تحصیلی عالی می‌شوند.

پس بنابراین شما نگران این نباشید که در صفحه اول گوگل ده سایت بیشتر جا نمیشود. خیلی ها وسط کار کم می آورند شما باید سعی کنید جزو نیمه کار‌ه‌ها نباشید. در این صورت موفقیت شما اتوماتیک‌وار تضمین شده است. این همان چیزی است که من از آن به عنوان دروغ بزرگ در دنیای سئو و کسب و کار و آموزش از آن یاد کردم. اینکه مسئله را بی‌خود بزرگ می‌کنند.

به عنوان مثال حتی اگر شما سایتتان را در کنسول گوگل با تمام اهمیتی که دارد ثبت نکنید، گوگل خودش سایت شما را شناسایی کرده و ایندکس می کند. مسئله اینجاست که مهمترین عوامل تاثیر گذار که منجر به نتیجه گرفتن میشوند یعنی محتوا و استانداردهای دنیای وب که چندان هم کار سختی نیست را به شما نمی گویند.

اقدامات لازم برای موفقیت در سئو و یادگیری کاربردی

شما اول باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید بدانید چه می‌خواهید بکنید هدفتان را مشخص کنید محصول یا خدماتی که دارید را تعیین کنید مخاطبان خود را بشناسید و یک برنامه ریزی اجرایی برای کارتان داشته باشید پس از این چهار مرحله یعنی هدف گذاری تعیین محصول یا خدمات شناخت مخاطب و داشتن نقشه راه چهار کار عملی است که باید برای شروع انجام بدهیم.

ما برای خودمان را برای این می گذاریم که می خواهیم در اینترنت کسب و کار راه اندازی کنیم و برای این کار هم از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنیم. شغل و زمینه قعالیت ما هم هر چیزی می‌تواند باشد. مثلاً مدرس زبان هستیم یا نویسنده ایم و محتوا تولید میکنیم یا اینکه می‌خواهیم محصولات کشاورزی یا صنایع دستی در اینترنت بفروشیم. نوع آن هیچ اهمیتی ندارد.

  • انجام مراحل پیش تولید یا همان ۴ کاری که در بالا گفتیم
  • انتخاب یک قالب وردپرسی خوب
  • تولید محتوا مفید و تداوم آن

تشریح موفقیت در سئو با اشاره به جزئیات

برای اینکه هدف مان را مشخص کنیم و نمی‌توانم به شما کمکی بکنم یا خدمت به مردم و ثواب آخرت آن را به عنوان هدف انتخاب کنید یا کسب درآمد و یا هر دو این از این درباره محصول یا خدمات یا به طور کلی موضوع کارتان هم نیاز به گفتن من نیست نگاه کنید ببینید در چه زمینه ای تحصیل کرده اید به چه چیزی علاقه دارید و چه کاری را بهتر از همه انجام می دهید طوری که برای مردم جالب باشد مخاطبانتان را هم به راحتی می توانید بشناسید لطفاً کمی تمرکز کنید و ببینید چه کسانی به محتوا نیاز دارند چه کسانی مشتری دستبندهای شما هستند آنها را روی کاغذ به ترتیب اولویت بنویسید برای نقشه راه هم در ادامه با هم صحبت می کنیم آنچه که مسلم است برندسازی استفاده از شبکه های اجتماعی و بهره بردن از ظرفیتهای کمپانی بزرگ به نام گوگل که به رایگان در اختیار ماست سرفصل های مهم نقشه ابزارهای کار ما را تشکیل می دهند

درباره مثال‌هایی که زدم و در مواجهه با بحث موفقیت در این سئو، اگر به من باشد می‌گویم باشد قبول من نفر آخر! فعلا سئو خوبی داشته باشم. برای اول شدن هم بعد یک کاری می‌کنم! شما چه می گویید؟

گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.